Російська лазня своїми руками

17.01.2021
6 965
Admin

Русская баня своими руками

 1. Планові заходи перед будівлею
 2. Вибір будівельних матеріалів
 3. Спорудження стін
 4. Горищне приміщення
 5. Підлогове покриття
 6. Короб-трап
 7. Дверні прорізи
 8. Віконні прорізи
 9. Російська лазня, фото

Навряд чи вам вдасться знайти російської людини, який не любить митися в лазні. Всі знають про її чудесне впливі на організм і цілющих якостях. Для того щоб ви могли насолоджуватися цим винаходом в будь-який час, варто розібратися в тому, як будується російська лазня своїми руками.

Планові заходи перед будівлею

План русской бани

Лазні бувають наступних видів: "по-чорному", "по-білому". Сьогодні користується популярністю другий варіант, тому його варто розглянути детальніше.

Проектування:

 • По-перше: вам потрібно визначити місце розташування майбутньої споруди.
 • Пам'ятайте про те, що вас оточують люди, тому варто заздалегідь передбачити водовідведення таким чином, щоб це не зашкодило вашим сусідам та екології. В іншому випадку вам не уникнути конфліктних ситуацій, з подальшими демонтажними роботами. Для виконання цієї функції варто скористатися каналізацією або колодязем з фільтром.
 • Далі визначте площа парильні в російській лазні. Найбільш зручним є варіант, при якому приміщення здатне вмістити чотирьох чоловік одноразово, якщо ви, звичайно, не плануєте приймати у себе періодично в гостях футбольну команду. Цей пункт дуже важливий, оскільки виходячи з нього, буде встановлюватися розмір приміщення для миття і передбанника. На цьому проектування закінчується і можна приступати до безпосереднього зведення споруди.

Печь в русской бане

 • Основний пункт - це піч, яка є центром російської лазні. Саме від неї залежить якість споруди і рівень комфорту в ньому. Якщо брати в розрахунок баню для чотирьох осіб, то піч варто зводити середніх розмірів. Конструкція печі повинна бути спроектована таким чином, щоб від неї тепло надходило в парилку, мийну і передбанник. В якості палива допускаються лише дрова. Рідке паливо, газ або електрику викорінять всю принадність російської лазні, до того ж це значно дорожче. Приділіть цього етапу особливу увагу. Оскільки при неякісному його виконанні всі роботи будуть безглузді.

Вибір будівельних матеріалів

На думку фахівців, матеріал для будівництва коробки лазні абсолютно неважливий. Сучасний будівельний ринок пропонує величезний асортимент матеріалів, які здатні замінить класичний зруб з дерева, при цьому, не порушуючи дух російської лазні. Відповідно вона може бути зведена хоч з піноблоків, хоч з каркаса, але все ж оптимальні варіантом залишається натуральне дерево, колоди або бруси.

Спорудження стін

Сооружение стен

При зведенні дерев'яної лазні використовуються колоди діаметром від 20 см, попередньо оброблені антисептиком (це можна зробити самому). В якості прокладочного матеріалу виступає клоччя, також завчасно просочену антисептичним складом.

При будівництві цегляних або бетонних стін, необхідно виготовити товщину стін не менше 50 см, а при виборі природного каменю в якості будівельного матеріалу - від 75 див.

Горищне приміщення

Поверх горищного перекриття укладається шар руберойду або толі, після чого робиться насип із сухого шлаку з дрібною фракцією в товщину 30 см для циркуляції повітря на горищі необхідно обладнати вентиляційне віконце.

Підлогове покриття

Пол в русской бане

Для парилки і мийного приміщення доцільно передбачити підлоги з бетонною основою, які монтуються під невеликим кутом у бік зливу води. Надалі вода надходить у приймальну яму або трап. При укладанні дерев'яної підлоги варто залишати зазори в 5 мм.

Короб-трап

Для виготовлення даної конструкції використовується бетон або метал. Вона необхідна для прийому стікає з лазні води. Виводить воду патрубок повинен бути розташований на 10 см вище дна. Поверх трапа укладають підлогову грати з дерева.

Дверні прорізи

З точки зору економії легше спорудити двері самостійно. Для цього придбайте шпунтовану дошку, вирізавши її на 5 мм вужче, ніж дверна коробка. Це запобігає заклинювання під час розбухання деревини. Для парилки і мийного відділення варто виготовити двері не більше 75 см в ширину і 170 у висоту.

Віконні прорізи

Оконные проемы

У приміщенні парилки виготовте наскрізне віконце 200*200 мм, розташувавши його над верхнім полком. Закриватися даний отвір буде за допомогою щільної деревної пробки. Воно дозволить провітрювати і охолоджувати приміщення при необхідності. В кімнаті для миття віконний отвір розташовується на відстані 1 метра від рівня підлоги і закривається подвійним склом.

Уважно вивчивши теоретичну технологію самостійного зведення російської лазні, можна приступати до її практичного втілення. Вклавши сили і старання в будівельний процес зараз, ви будете насолоджуватися легким паром і цілющими властивостями свого споруди на протязі довгих років.

Російська лазня, фото

Русская баня на берегу

Деревянная баня

Русская банька с крыльцом

Баня с двумя помещениями

Сруб бани

Читайте також: