Садові доріжки з дерева своїми руками

Садовые дорожки из дерева своими руками

Кожен власник дачної ділянки розуміє важливість садової доріжки. З її допомогою легше переміщатися по території і декорувати ландшафт. Сьогодні ми поговоримо про те, як зробити садові доріжки з дерева своїми руками.

Для початку вам потрібно визначитися з напрямками доріжки, наприклад, від будинку до туалету, до бані, альтанки, господарському приміщенню.

План садовых дорожек

Крім того, вам слід вирішити, яку породу дерева ви будете використовувати, а також буде ваша доріжка споруджуватися з дерева або дошки. Все це допоможе підрахувати витрати на вихідний матеріал. Укладання доріжки з дерева не займе багато часу, більше того, для цього вам не знадобиться особливий інструмент. Все що потрібно - це чітко слідувати всім інструкціям нижче викладеним. Спочатку обговоримо укладання доріжки з дерева.

Запускаємо процес! Готуємо спіл до укладання доріжки

Найпростіше купити готовий спіл під укладання доріжки, але коштувати це буде набагато дорожче, і проявити свою майстерність вам не вдасться. Підготувати вихідний матеріал можна в домашніх умовах, так і заняття це не така вже складна. Для підготовки вам знадобиться антисептичний засіб для обробки дерева, яке продається в спеціалізованому магазині. Крім того, хороших результатів можна досягти, просочивши спіл в розчині води з мідним купоросом (10%). Після цього вихідний матеріал для садової доріжки повинен просохнути.

Спилы для укладки дорожки

На наступному підготовчому етапі нижня сторона кожного зрубу повинна бути покрита розплавленим бітумом. Найзручніше зробити покупку бітуму в брикетах. Вам буде достатньо одного мішка, а його залишок ви зможете використовувати в домашньому господарстві. Розплавлення брикетів справа нехитра, тут треба проявити трохи фантазії. Наприклад, можна організувати у дворі просту піч. Для цього вам потрібно викласти кілька цеглин, що служать у якості підставки, і встановити на них металеву ємність, наприклад, відро і наповнити його брикетами. Потім під ними потрібно розпалити вогонь. Зруб занурюйте нижньою частиною в бітум і викладайте його на просушку. Є й інший метод розплавлення бітуму. Як і в першому випадку, бітум потрібно укласти в металеве відро або каструлю, потім його слід залити бензином, а потім закрити кришкою. Через кілька днів бітум розплавиться. Холодним розплавленим бітумом можна обробити спіли точно так само як і гарячим.

Процес запущено! Укладаємо доріжки з дерева

Дорожка из спилов

  • Спочатку слід вирити траншею, що відповідає формі майбутньої доріжки з дерева. Окреслити її можна за допомогою кілочків і нитки. Глибина траншеї повинна бути рівною приблизно 30 див.
  • Тепер варто подбати про хорошого дренажу. Для цього потрібно укласти дно щебенем.

Слои дорожки

  • Для відділення шару каменю і піску, слід укласти між ними плівку або геотекстиль.
  • Тепер можна приступити до засипання доріжки піском. Заповнювати її треба тонкими шарами, кожен раз підливаючи водою і утрамбовувавши. Піщана подушка в результаті повинна зайняти близько 10 см підстави під доріжку з дерева.

Ход работ по укладке спилов

  • Спіли потрібно укласти так, щоб вони розташовувалися якомога ближче один до одного. Для цього краще використовувати великі і малі розміри спилов. Якщо хочеться укласти дерев'яну доріжку нестандартно, то можна викласти спіли в задуманому порядку, а простір, що залишився засипати щебенем або галькою.
  • При стандартній укладанні садових доріжок з спила також залишаються невеликі проміжки. Їх засипають піском або глиною. В глину потім можна висадити спеціальний мох, який декорує доріжку.

Укладка дорожек из спила

Зверніть увагу! Найбільш міцним деревним матеріалом для садової доріжки служить модрина, якщо вам більше подобається дуб, то врахуйте, цей матеріал прослужить не більше ніж 10 років. Осикові і соснові доріжки служать і того менше, а саме - до 7 років.

Тепер можна приступити до опису укладання доріжки з дерева.

Новий підхід! Укладання садової доріжки з дерев'яних дощечок

Як і при підготовці спила до укладання садової доріжки, дощечки слід обробити спеціальними засобами, що уповільнюють гниття. Як і в попередньому випадку, кращим матеріалом для виготовлення довговічною садової дерев'яної доріжки буде модрина, тому що вона не піддається гниттю.

Дорожка из досок

Як правило, доріжки з дощечок піднімають над рівнем землі. Для досягнення цієї мети вони укладаються на міцній основі, що може бути зроблено з масивних дощок, попередньо оброблених спеціальним засобом від гниття. Бруси також не можуть встановлюватися на сирому ґрунті, тому попередньо на нього насипають 5-6 см шар гравію, який рівномірно розрівнюють. Після закінчення підготовчих процесів можна приступати до укладання оброблених дерев'яних дощечок.

Їх укладають із невеликим проміжком у 2 див. Для чого? Справа в тому, що між дошками не повинен проходити повітря, тоді вони прослужать вам довше. Робота по укладанню садової доріжки з дощечок сувора, проте, зробити її своїми руками під силу кожному!

Дощатая дорожка

Якщо ваша фантазія дозволяє вам створити цікавий візерунок, то на хороший лите основу можна викласти дошки як паркет. А може, вас приваблює креативний підхід? Тоді вам доведеться за смаком садова доріжка, викладена з рівними проміжками, засипаними гравієм або галькою.

Якщо у вас є ідеї, як ще можна цікаво і нестандартно зробити садові доріжки з дерева своїми руками, то неодмінно діліться ними! Маєте досвід в укладанні садової доріжки з дерева? Помітили якісь нюанси в процесі роботи? Діліться своїми спостереженнями з нами! Виникли непередбачені труднощі при укладанні? Які? Як ви впоралися з ними? Діліться з нами вміннями!

Фото

Пропонуємо вам кілька фото доріжок з дерева для натхнення і нових ідей.

Темная дорожка

Необычная садовая композиция

Дорожка из поддонов и крупных спилов

Дорожка из спилов маленького диаметра

Идея деревянной дорожки

Дорожка из гравия и досок

Відео

У цьому ролику показана ще одна ідея виготовлення доріжки з дерева.