Самостійна циклювання паркету


Самостоятельная циклевка паркета

Якщо ви розраховуєте виконати роботи по циклюванні паркету виключно власними силами, то беріть до уваги факт, що теоретичне уявлення про проведення цих операцій аж ніяк не може бути гарантією загального позитивного результату. Без наявності практичних навичок може служити причиною ряду невеликих помилок, які приведуть до того, що всі роботи доведеться починати знову. Найбільш складний для новачка етап, на якому паркет лакується.

Обладнання для самостійної циклювання паркету


Оборудование для самостоятельной циклевки паркета

Отже, якщо ви твердо маєте намір виконати самостійну циклювання паркету, то потрібно придбати відповідні матеріали та орендувати обладнання:

  • Машина для шліфування паркету. З її допомогою виконуються початкові, грубі шліфувальні роботи.
  • Машина для шліфування паркету в кутах і біля поверхонь стін.
  • Плоскошліфувальна машина, що допомагає на фінальних стадіях шліфування паркету, після чого він виглядає дуже естетично і має максимально гладку поверхню.
  • Спеціальний будівельний пилосос, має величезну потужність, і може очистити квартиру від паркетної пилу ідеально.

Матеріали для циклювання паркету своїми руками

Матеріали, з допомогою яких може бути виконана циклювання паркету своїми руками:

  • Наждачка. В ідеалі, варто придбати папір всіх розмірів, щоб успішно проводити тонку і грубу шліфування.
  • Особливий ніж, який здатний різати наждачний папір.
  • Особливий розчин для виготовлення якісної шпаклівки.
  • Якісний паркетний лак.
  • Кисті і валики, з допомогою яких наноситься лаковий шар. В ідеалі, валики повинні бути виготовлені з мікрофібри, цей матеріал дуже добре показав себе в будівельній справі.

Етапи циклювання паркету


Этапы циклевки паркета

Тепер розглянемо поетапно всі операції, виконання яких вимагає самостійна циклювання паркету. Для початку переконайтеся, що напруга енергомережі квартири відповідає потребам всіх машин. Крім того, подбайте про достатню кількість подовжувачів, щоб з комфортом працювати по всій площі квартири. Звичайно, всі кімнати треба звільнити від предметів меблів, а також від плінтуса, який може створити значні труднощі при роботі. Отже, підготовка, яку передбачає циклювання паркету своїми руками, закінчена, можна переходити безпосередньо до робочих операцій:

1. Починається процес з грубих циклювальник робіт, в ході яких відбувається зняття лакового шару, а також верхнього деревного, зіпсованого від тривалого механічного впливу. Здійснюється робота за допомогою циклювальної машини.


Циклевочная машина

Перед початком роботи слід заправити на барабан пристрою наждачний папір, має 40 розмір, яка буде грати роль основного абразиву. Напрямок циклювальник робіт повинен бути перпендикулярним лінії, за якою встановлювався паркет. Під час одного проходу потрібно намагатися обробляти смугу, що має товщину в районі двох десятків сантиметрів. Пам'ятайте, що при самостійній циклюванні паркету такою машиною піднімати і опускати барабан можна тільки в русі, щоб не порушити гладкість підлоги. Цей етап можна вважати закінченим, коли вдалося домогтися усунення всіх найбільш грубих вад площині підлоги.

2. Тонке шліфування. Виконується за допомогою машини плоского шліфування, яка оснащена трьома дисками обертання.


Машина плоской шлифовки

З її допомогою можна не тільки домогтися гладкість, але і відмінно вирівняти паркетну поверхню. При першому проході машиною тонкої шліфовки потрібно встановити її диски наждачний папір розміру 40, при подальшому - 60, при заключному - 100.

3. За допомогою машини кутошліфувальною обробіть паркет біля стін і в кутах.


Углошлифовальная машина


Обработка угловых участков углошлифовальной машиной

4. Приготуйте з професійної суміші шпаклювальних розчин, яким можна замаскувати щілини. Цікаво, що в розчин слід додати деяку кількість паркетної пилу, щоб досягти ідеального поєднання. Наносити шпаклівку треба максимально широким шпателем.

5. Знову пройдіться по паркету машиною плоского шліфування, диски якої оснащені наждачним папером розміру 100.

6. Можна сказати, що самостійна циклювання паркету закінчена, потрібно ідеально вичистити поверхні від пилу за допомогою потужного пилососа.

7. Лакування. Всього потрібно нанести три лакового шару, кожен після повного висихання попереднього. В середньому, для повного висихання лак вимагає близько 4 годин. Пам'ятайте, що цей етап може спричинити утворення темних плям, які неможливо усунути без повторення всього циклу робіт, тому лакуйте гранично уважно і акуратно.

8. Чергова тонке шліфування за допомогою дрібнозернистою наждачки.

9. Нанесення фінального лакового шару і остаточне прибирання пилососом.


Готовый паркет после самостоятельной циклевки