Самостійна установка душової кабіни


Самостоятельная установка душевой кабины

Напевно, кожному буде дуже приємно починати день з ополіскування в дуже комфортною і красивою душовій кабіні. Дуже важливо правильно зробити вибір і провести самостійну установку душової кабіни без помилок. Як не дивно, установка не представляє особливої складності, головне, вам потрібно запастися неабиякою кількістю терпіння і часу. Крім того, установка душової кабіни самостійно може вимагати наявності певного будівельного інструменту.

Душові кабіни з плоским піддоном


Душевая кабина с плоским поддоном

Зараз вже багато хто розуміє, що найбільш зручні кабіни, мають плоский піддон або найпростіший злив, розташований на підлозі. Особливо, їх зручність зможуть оцінити діти і літні люди. Більш того, догляд за пристроями подібного типу максимально простий, з їх допомогою можна позбутися від необхідності ванни і значно розвантажити простір.

Душові кабіни з похилим дном


Наклонный поддон для душевых кабин

Варто пам'ятати і про душових кабінах, що мають похилий підлогу. Вони не потребують піддоні, однак планувати їх монтаж потрібно якомога раніше, наприклад, коли ви тільки почали будівництво котеджу або зайнялися серйозною переплануванням квартири.

Самостійна установка душової кабіни такого роду повинна передбачати максимально ретельні роботи з гідроізоляції міжповерхових перекриттів, щоб убезпечити сусідів від потопу. Щоб домогтися нахилу площини підлоги, треба виконувати монтаж кахельної плитки під невеликим кутом, а центром похилого підлоги повинно стати зливний отвір. При правильно проведених роботах ви уникнете застою води. Однак, перш ніж почати установку душової кабіни своїми руками, звернутися до допомоги майстра, який оцінить нюанси вашого приміщення ванної кімнати і дасть деякі поради.

Встановлюємо піддон для душової кабіни


Установка поддона для душевой кабины

Звичайно, інструкція по установці душової кабіни передбачає і встановлення піддону. Перш ніж перейти безпосередньо до монтажного процесу, потрібно зробити спеціальне поглиблення в стяжці підлоги, яке б відповідало геометрії і розмірами піддона. Після цього потрібно точно визначити, де варто розташувати зливний отвір. Сам же піддон ставиться вкрай просто, так як має регульовані ніжки, а тому ідеально прилягає до підлоги ванної кімнати, виключаючи навіть мінімальний ризик протікання.


Схема устройства поддона для душа


Регулируемые ножки поддона

Перед тим як виконати установку піддону, подбайте про систему відведення води, робота якої заснована на гнучких шлангах. Коли піддон надійно зафискирован, самостійна установка душової кабіни повинна бути продовжена монтажем напрямних, по яких будуть ковзати дверцята пристрою. Особливості установки дверцят можна прочитати, якщо заглянути в керівництво по установці душової кабіни, яке вам видасть продавець. Давати загальні поради не має сенсу, надто вже різняться конструктивні особливості сучасних кабін.

Слід пам'ятати, що установка душової кабіни своїми руками передбачає не тільки підготовку поверхні підлоги, але і стін. Кут, де буде стояти кабіна, повинен бути ідеально прямим, щоб не було навіть найменших щілин. В ідеалі, цей кут варто викласти кахельною плиткою - найбільш відповідним видом матеріалу.

Установка змішувачів


Смесители для душевой кабины

Заключний етап, який передбачає схема установки душової кабіни - установка змішувачів. Зауважимо, що на місце монтажу слід заздалегідь вивести труби гарячої та холодної води. Для більшої зручності та естетики, труби варто приховати в площині стіни, як і фітинги. Між ними слід залишити відстань до 15 сантиметрів, що обумовлено технологічними особливостями. Нарешті, установка душової кабіни своїми руками повинна закінчитися підключенням змішувачів, виконати яке можна, використовуючи ексцентрики. Крім того, дані деталі допоможуть вам найбільш точно відрегулювати відстань. Скажімо також, що якщо труби системи водопостачання зроблені з пластику, то в якості ущільнювача можна використовувати клоччя, так як вона може розбухнути і пошкодити фітинги. Оптимальний варіант - особлива стрічка з синтетичного сировини, яка не змінює свого розміру і не вбирає воду.


Душевая кабина


Стеклянная душевая кабина


Душевая кабина с двумя дверцами


Объединенная душевая кабина и ванна


Красивая душевая кабина

Антон Куликов 27.03.14 14:19
Мені здається що будівництво лазні самому завершити простіше, ніж встановити душову кабіну. Я провозився два дні, в результаті викликав сантехніка і вже він встановив мені цю кабіну

Статті по темі