Сауна в квартирі своїми руками


Сауна в квартире своими руками

Сауна, в класичному її розумінні, дійшла до нас з Фінляндії, де вона користується винятковою популярністю. Нововведення, яке складає конкуренцію класичної російської лазні, відразу довелося нашим співвітчизникам за смаком. І сьогодні сауна поширена не лише на дачах і в особистих заміських будинках, багато умільці стали першопрохідцями у справі пристрою сауни у квартирі своїми руками.

Сауна - це відмінний засіб оздоровлення і спосіб життя людини. На відміну від різноманітних лазень, у сауні підтримується дуже висока температура (до 120 градусів) при відносній невеликій вологості повітря в 10-20%. Саме такі технічні характеристики роблять можливим облаштування сауни практично скрізь, крім того в сауні немає проблеми видалення води і підвищеної вологості, адже в сауні не можна обливатися водою, як це робиться в лазні, з-за дуже високої температури.

Види домашніх саун

Сауна в квартирі може бути двох принципово різних видів: готова сауна-кабінка розміром приблизно1,5х1,5 метра або капітальна сауна побудована своїми руками. Перший варіант підходить для лінивих і занадто багатих людей і дуже просторих квартир, в які така сауна змогла б нормально вписатися.


Кабинка сауны для дома

Варіант самостійного будівництва сауни крім усього іншого дозволить оптимально вписати сауну в приміщення, відкриває простір для технічної творчості і дозволяє без перебільшення створити саме ту сауну, про яку ви мріяли, але разом з тим обіцяє стати досить важким і трудомістким.
Але якщо ви твердо вирішили боротися за сауну своєї мрії в квартирі або котеджі, то в першу чергу слід зробити «прив'язку на місцевість» вашої сауни, тобто розрахувати параметри майбутньої будівлі і розробити проект.

Особливу увагу при складанні проекту потрібно приділити таким питанням: пристрій обігріву сауни, теплоізоляція сауни, система вентиляції. Для влаштування обігріву класичної сауни застосовується пічка-кам'янка, в такій печі для забезпечення рівномірного спека нагрівається кілька десятків кілограмів каміння. Нагрів каменів може проводитися дровами або електрикою, природно, в умовах міської квартири застосуємо тільки другий метод.

Особливості пристрою

Розрахунок потужності електричних нагрівачів для сауни можна зробити самому. Вважається, що для прогріву 1 м3 приміщення сауни необхідна електрична потужність 0,5-1 Квт. При цьому потужність нагрівальних елементів не впливає на максимальну температуру нагріву приміщення, при відмінної теплоізоляції ваша сауна може «протопиться» і при 0,2 кВт/м3. Потужність теннов впливає в першу чергу на час прогріву сауни. Розрахункова потужність нагрівачів більше 0,5 Квт/м3 дозволить досягати необхідної температури максимум за 90 хвилин, а якщо потужність менше, то вам доведеться чекати готовності сауни кілька годин.
У підсумку весь розрахунок зводиться до зіставлення необхідних параметрів енергоспоживання майбутньої сауни з можливостями електромережі вашого дама.


Электрический нагреватель для сауны

Якщо ваша квартира обладнана електричною плитою, в цьому випадку завдання спрощується, адже електропроводка даних квартир розраховується на пікове навантаження до 5-6 Квт. Ви можете безбоязно підключати свій електронагрівач до тій же фазі, що і електроплиту, але пам'ятайте, що користуватися плитою при цьому небажано. У будинках з газовими плитами ситуація складніше.

Максимальне навантаження на електромережу в даному випадку не перевищує 4 кВт, і вам доведеться сильно скоротити обсяг сауни, якщо ви не хочете чекати її готовності по 3-5 годин. Крім того необхідно буде перевірити стан проводки квартири, а краще прокласти для живлення нагрівача від лічильника спеціальний кабель перетином 4-8 мм2.


Вентиляция в сауне

Друга особливість пристрою сауни у квартирі своїми руками полягає в пристрої необхідної вентиляції. Хоча відносна вологість нагрітого повітря в сауні відносно невелика і складає всього 10-20%, в абсолютних значеннях вологість повітря досягає 120 грам води на 1 м3, і без якісної системи вентиляції вся ця волога осяде на холодних поверхнях у вашій квартирі. Тому потрібно передбачити систему максимально швидкого видалення зайвої вологи. Навряд чи використання сауни кілька разів в місяць привіт до утворення плісняви на стінах, але все ж до цього питання потрібно поставитися серйозно. У всякому разі, вентканали будинку повинні знаходитися в повному порядку.

Вибір утеплювача і деревини для оздоблення сауни


Утеплитель минераловатный для сауны

При виборі матеріалів утеплення варто відразу відмовитися від пінополістиролу і різних його варіацій. Даний матеріал при нагріванні здатний плавитися і виділяє шкідливий дим. Для утеплення краще всього вибрати мінераловатний утеплювач, він не схильний до впливу температури, а за теплотехнічними властивостями лише трохи програє пінопласту. Якщо ваш утеплювач стикається з цегляною стіною, то для його пароізоляції можна використовувати поліетиленову плівку.


Древесина лиственных пород

Для внутрішньої обробки сауни рекомендується використовувати деревину листяних порід, можливо так само застосування попередньо обессмоленных дощок хвойних порід.