Септик з покришок своїми руками


Септик из покрышек своими руками

Якщо ви є щасливим володарем дачного або заміського будинку без присутності центральної каналізації, вам на допомогу прийде септик з покришок своїми руками. Даний варіант є відмінним рішенням, оскільки не потребує великих фінансових і трудових вкладень.

Початковий етап

Спочатку вам буде потрібно відшукати безпосередньо автомобільні шини. Оскільки саме їх діаметр визначить розмір майбутнього котловану. Більш того, від розміру покришок буде визначатися і технологія монтажу септика. Самим ідеальним варіантом можна вважати використання покришок з мінімальним діаметром 100 см, а також покришок стандартного розміру від легкових автомобілів.


Автомобильные покрышки

Необхідно пам'ятати про те, що такого виду септик відрізняється низьким рівнем гідроізоляції, а, отже, висока ймовірність проникнення стічних вод безпосередньо у грунт. Виходячи з цього, варто вибирати місце розташування конструкції якомога далі від джерел питної води.

Риття котловану для септика


Котлован под септик

Для забезпечення максимальної ефективності і довговічності споруджуваного пристрою вам буде потрібно викопати дві ями, аналогічно, як і при влаштуванні септик з бетонних кілець. В одній ямі будуть розташовані шини легкового автомобіля, і саме в цій ямі будуть осідати найбільш важкі відходи.

Оскільки майбутній септик спочатку розрахований на невеликий обсяг відходів, не варто перестаратися при копанні котловану і виготовити його не більше 200*200 см в ширину і 150 см в глибину. Габарити другої ями визначаються результат з розмірів іншого виду покришок, які у вас в наявності, при цьому глибина у неї повинна бути аналогічною глибині першої ями. Після того як викопані обидві ями, їх з'єднують між собою траншеєю з глибиною 1 м в яку укладають трубу. Врахуйте, що відстань між ямами має бути не менше 100 див.

Монтажний процес


Самодельный септик из покрышек

Перш ніж приступати до облаштування септика на дні обох ям необхідно виготовити піщану або щебеневу подушку. Далі приступайте до укладання автопокришок по периметру ями друг на дружку до самого верху. На цьому етапі до септика підводиться зливна труба з дому.

Зверніть увагу! Її діаметр повинен бути не менше 10 см, в іншому разі використання каналізації під час морозів буде неможливим.

Для другої ями вам потрібно спорудити своєрідний колодязь, укладаючи великі покришки одну на іншу. Щоб збільшити ефективність, можна зробити поверхні шин кілька отворів, а також пробурити внизу шин дірки і встановити в них труби з пластику.


Схема септика из покрышек

Зверніть увагу! Для оптимізації процесу відкачування перед стартом монтажного процесу в покришках виготовляють отвори прямокутної форми, які допоможуть розпусті стікати вниз, а не накопичуватися всередині шин. Більш того, між собою покришки необхідно скріпити цементним розчином.

Лише після цього можна почати приєднання двох камер між собою. Для цього застосовується пластикова труба.


Сепик из покрышек

Процес практично на цьому і закінчується, а конструкція буде функціонувати наступним чином: з житлового приміщення стічні води і нечистоти потраплятимуть в першу камеру для часткового дренажу і осідання всіх важких речовин. Досягаючи необхідний рівень, стоки досягають переливну трубу, після чого легкі відходи потрапляють в наступну камеру, переробляються, а потім проникають у грунт і засвоюються там завдяки гнильним бактеріям.

Заключний етап

По закінченні монтажного етапу, колодязі септиків заливаються стяжкою з бетону. В принципі може бути обраний і інший спосіб ізоляції камер від проникнення весняних опадів. І якщо перша камера може бути заглушена, то друга необхідна для своєчасної відкачування нечистот, тому до неї повинен є вільний доступ.

Переваги конструкції:

  • невеликі фінансові витрати;
  • легкодоступний матеріал;
  • простий процес монтажу;
  • хороший якісний показник пристрою.


Преимущества септика из покрышек

При належному догляді і творі всіх розрахунків даний септик може цілком замінити більш дорогі конструкції.

Мінуси септика такої конструкції

  • оскільки пристрій має низьку герметичність, є ризик забруднення ґрунту та прилеглих водойм;
  • у разі паводку конструкція може бути затоплена;
  • недовгий експлуатаційний термін (не перевищує 20 років);
  • розташування септика повинна відповідати санітарним нормам, тому не завжди можливо його установка на невеликій площі.

Ви можете зробити висновок про те, що дана конструкція є оптимальним варіантом для очищення стоків при невеликому обсязі. Його монтаж не вимагає наявності професійних інструментів і досвіду, а для його пристрою буде потрібно не більше трьох днів. Існують ще варіанти монтажу септика з шин. Але даний найбільш оптимальний з всіх з точки зору ефективності. Якщо ви розберетеся в принципі роботи, то можете самостійно вносити зміни та доповнення.

Пристрій септика з покришок:

Септик из шин: схема