Шліфування паркету своїми руками


Шлифовка паркета своими руками

Якісне шліфування паркету дозволяє надати поверхні підлоги красивий, елегантний вигляд, зробивши навколишній інтер'єр затишним і стильним. Жоден з сучасних оздоблювальних матеріалів не подарує квартирі стільки тепла і комфорту, як паркет, саме безпечне та екологічно чисте покриття, що відрізняється відмінними естетичними та експлуатаційними властивостями. Проведення шліфувальних робіт необхідно для підготовки до покриття лаком паркету в ході проведення ремонту старого покриття, при його реставрації або тонування.


Тонировка паркета

Циклювання паркету - це трудомісткий, багатоетапний процес, який вимагає від виконавців певних навичок та вміння, а також використання спеціального обладнання, інструментів та витратних матеріалів. Тому самостійно слід приступати до робіт тільки після вивчення технологічного процесу й аналізу вихідного стану покриття. Шліфування паркету своїми руками проводиться в кілька етапів.

Зверніть увагу! Обробку паркету і його фінішну обробку слід проводити після завершення основних ремонтних робіт, перед обклеюванням стін шпалерами або фарбуванням всіх поверхонь.

Усунення дефектів

На початковому етапі уважно досліджують стан паркету, ступінь його зносу і необхідність проведення ремонтних робіт. Расшатавшиеся елементи фіксують цвяхами, попередньо організувавши отвори і ретельно втопивши капелюшок. Якщо у паркетній підлозі виявилися скрипучі мостини, між ними слід просвердлити невеликі отвори і під певним кутом у 45 градусів, забити в них штифти з дерева. Попередньо дерев'яні штифти слід ретельно змастити ПВА чи столярним клеєм. Край штифта, який виступає з поверхні підлоги, зрізають і ретельно вирівнюють.


Ремонт паркета

Перед проведенням шліфування місця фіксації штифтів і цвяхів, найменші тріщини і розбіжності між паркетинами обробляють шпаклівкою, яку можна придбати в готовому вигляді на ринку або зробити самостійно з дрібних тирси і лаку, який буде використовуватися для фінішного покриття паркету.


Шпатлевка для паркета

Підготовчі роботи тривають підбором наступного обладнання, інструментів і матеріалів:

  • Паркетошліфувальної машини, яку можна взяти на один робочий день в оренду.
  • Спеціальної машини або інструментів для обробки кутів або важкодоступних місць.
  • Різні фракції наждачного паперу з різним ступенем зернистості до 40 до 120. Додатково потрібно підготувати ножиці для прирізки папери.
  • Потужний, бажано промисловий, пилосос для очищення поверхні перед нанесенням лаку. Його так само можна взяти в оренду буквально на кілька годин.


Паркетошлифовальная машина

Зверніть увагу! Шліфувальні машини для паркету можуть споживати до 2 кВт потужності енергоресурсів. Автоматичні вимикачі і електропроводка в квартирі повинні бути розраховані на це напруга в мережі.

Технологія шліфування

Для початку в машину для шліфування заправляють наждачний №40 папір і роблять перший прохід уздовж стін. Для більшої ефективності роботи можна виконувати під кутом 45 градусів, тобто по діагоналі кімнати. Після цього шліфування продовжують по основному напрямку укладання паркету. Навантаження на поверхню паркету регулюють гвинтом.


Наждачная бумага

В процесі роботи обов'язково контролюють роботу двигуна, не допускаючи уповільнення оборотів і його перевантаження. Абразивний матеріал міняють у міру стирання. Грубозерниста наждачний папір призначена для вирівнювання підлоги, ефективного зняття забруднень і раніше нанесеного лаку. Даний етап виконують до тих пір, поки покриття не буде повністю очищено і вирівняне.

Після попередньої обробки приступають до безпосередньої обробки. Шліфування паркету ефективно прибирає найменші дефекти, поверхню деревини згладжується до зникнення всіх нерівностей і шорсткостей. В результаті паркетне покриття стає дуже гладкою і приємною на дотик. Для цього використовуються абразивні матеріали із зернистістю меншого номера. У процесі шліфування поступово зменшують зернистість наждачного паперу до самого мінімального номери.


Оборудование для шлифовки

Для обробки примикань і важкодоступних місць, таких як місця під сходами або радіатором, біля дверей або в кутах кімнати використовується спеціальне обладнання, яке в народі називають «чобіток». Працюють їм дуже акуратно й уважно, без зайвого тиску і потужності. На завершальному етапі, коли використовується наждачний папір мінімального абразиву, видаляються найменші недоліки паркету. Обробка проводиться вздовж волокон матеріалу. Якість виконаних робіт перевіряють з допомогою долоні. На дотик поверхня повинна бути максимально рівною і гладкою.

При ретельному вивченні шліфувальних робіт і при наявності техніки можна самостійно зробити все для того, щоб паркетне покриття знайшло свою другу, нове життя.

Відео

Дані відеоролики продемонструють процес шліфування паркету.