Штроблення стін своїми руками

17.01.2021
2 987
Admin

Штробление стен своими руками

  1. Штроблення стін під проводку своїми руками
  2. Штроблення стін під труби своїми руками

Штроблення стін своїми руками під проводку і під труби - процес створення штроб (канавок) різної ширини і глибини в стінах, підлозі або стелі. Найбільш часту необхідність у штроблення стін викликає потребу проведення додаткових інженерних мереж, таких як електропроводка. Розглянемо процес штроблення стін своїми руками більш докладно.

Штроблення стін під проводку своїми руками

Штробление стен под проводку

Дана потреба виникає особливо часто при переплануванні, коли потрібно перенести розетки на нове місце. Для цієї мети стіну штробят і створюють порожнину для прихованої електропроводки, яку згодом обштукатурюють і обробляють належним чином.

Напевно, у вас виникає питання, а чому б не спробувати використовувати перфоратор або дриль для такої мети. Справа в тому, що кінцевий результат при використанні таких інструментів буде далеко не ідеальний, а час і сили, витрачені на проведення такої роботи, будуть непорівнянні з штроблением. Використовуючи ж спеціалізований інструмент для штроблення (штроборез), вас неодмінно здивують рівні краї заглиблень.

Штробление штроборезом

Штроборез

Крім того, штроблення дозволяє мінімізувати пил і будівельне сміття, що виникає в процесі роботи, чого вже точно не можна сказати про використання перфоратора.

Штроблення стін під труби своїми руками

Штробление стен под трубы

В процесі капітельного ремонту, часто виникає потреба приховати зовні розташовані труби. Штроблення стін під труби - істотно більш складне завдання порівняно зі штроблением під проводку. Цей процес включає не тільки створення глибоких канавок, але також вимагатиме створення отворів у стелі та підлозі. Такі роботи не можуть обійтися і без великого обсягу будівельного сміття і пилу, тому що справа стосується глибокого прорубання канавок в бетоні, залізобетоні або цеглі. Слід також провести підготовчий "прозвон" стін на наявність прихованої електропроводки. Про це обов'язково будує замислитися, тому що подібне свердління стін з електропроводкою може призвести до серйозних травм.

Штроблення стін під труби виконується за допомогою штроборізи, болгарки і перфоратора. Вибирати використовуваний інструмент потрібно виходячи з матеріалу стін. Найчастіше для штроблення стін підійде звичайна болгарка.

Треба сказати, що штроблення стін своїми руками досить не проста процедура, але прочитавши цю статтю, у вас не повинно залишитися питань, як руйнувати стіну. З досвідом подібної роботи прийде уміння виробляти штроблення стін швидко і якісно.

Читайте також: