Штукатурка бетонних стін своїми руками


Как штукатурить бетонную стену

При будівництві власного будинку або ремонтних роботах часто доводиться стикатися з необхідністю вирівнювання стін і їх подальшою обробкою своїми руками. При цьому варто пам'ятати, що штукатурка бетонних стін своїми руками досить трудомісткий і довгий процес, що вимагає хоча б мінімальних навичок.

Штукатурка стін - це найважливіший етап оздоблювальних робіт, незалежно від того, чи будете обклеювати приміщення шпалерами, або підготуєте поверхню для подальшого фарбування. Деякі обробники рекомендують забрати всі вади бетонної стіни, зашивши приміщення гіпсокартоном, проте варто враховувати той факт, що такі стіни просто не здатні витримувати великі навантаження. Згодом на стіну з гіпсокартону неможливо повісити плазмовий телевізор, кондиціонер, бойлер та інші побутові прилади, які міцно увійшли в життя сучасної людини. Тому найбільш прийнятним варіантом обробки слід вибирати штукатурку.

Класифікація штукатурки

Необхідно враховувати, що на сьогоднішній день для оздоблювальних робіт застосовуються багато видів штукатурок, призначені виконувати різні функції. Найпоширенішими є:

  • звичайні (гіпсові, або цементно-піщані) штукатурки, які чудово підходять для вирівнювання поверхні стін, а також призначені для захисту стін від вологи, вологи та інших впливів навколишнього середовища;


Гипсовая штукатурка

  • штукатурки спеціального призначення - це суміші з вузькоспрямованими характеристиками, які застосовуються для шумоізоляції, захисту приміщення від різного роду випромінювань, теплозберігаючі штукатурки і т. д.;


Декоративная штукатурка

  • декоративні штукатурки, як випливає з назви, призначені для завершальних оздоблювальних робіт і надають поверхні естетичний вигляд.

Технологія виконання робіт по штукатурці бетонних стін


Технология выполнения работ по штукатурке

Перш ніж приступити до робіт з оштукатурення поверхні, необхідно провести попередні роботи по видаленню бруду, пилу та залишків органічних рідин зі стіни для того, щоб забезпечити міцну зв'язку між бетонною поверхнею і шаром штукатурки. Потім з сухої суміші виготовляють розчин. Спосіб приготування розчину і пропорції необхідних складових вказані на упаковці, тому на даному етапі складнощів бути не повинно.

Особливість штукатурки бетонних стін полягає в тому, що поверхня їх гладка і рівна. З-за цього шар штукатурки може відвалюватися. Однак не варто впадати у відчай. На стіни наносяться зарубки, за допомогою яких шар штукатурки прекрасно тримається на підставі.

Після того, як зроблені засічки, неодмінним етапом штукатурки стіни буде нанесення спеціального ґрунту. Призначення його двояко. У першому випадку грунт дозволяє штукатурці щільно триматися на поверхні стіни, вбираючи зайву вологу, а в другому - забезпечує різного роду захист стіни від зовнішніх впливів. Існують антисептичні грунти, протигрибкові та багато інших.

Коли грунтовка висохне, можна приступати безпосередньо до самого процесу штукатурки стін. Спочатку суміш наноситься так званим методом "обрызга" із спеціального насоса. Через брак технічного обладнання наносити штукатурку можна вручну спеціальною лопаткою. У цьому випадку штукатурка буквально накидається на поверхні стіни, заповнюючи всі дрібні тріщини і пори.

Зверніть увагу! Перед обрызгом рекомендується змочити стіни невеликим шаром води, для того щоб забезпечити найбільшу слипаемость суміші. Потім стіну вирівнюють шпателем і залишають сохнути на деякий час.


Штукатурка стен

Наступним етапом штукатурки бетонних стін є нанесення повторного шару суміші. При цьому поверхня буде виглядати рівніше, так як повторний шар наноситься з більш густої суміші. На цьому етапі процес повністю повторює попередні дії з тією лише різницею, що часу на просушку потрібно трохи більше. І, нарешті, завершальний шар штукатурки наноситься тим же рідким розчином, що й перший: це забезпечує можливість підкоригувати всі нерівності і недоліки, допущені на попередніх етапах роботи. Після висихання цього шару стіна в приміщенні виглядає приголомшливо білої і рівною.

Особливості штукатурки бетонних стін

Слід пам'ятати, що бетонна поверхня вимагає особливо ретельного проведення робіт по штукатурці.

Зверніть увагу! Кожен шар необхідно буквально "втирати" в поверхню, для того, щоб згодом він міцно на ній тримався.


Нанесение штукатурки на стену

Товщина основного (другого) шару зазвичай не перевищує 5 мм, однак це в тому випадку, коли стіни відносно рівні. Необхідно враховувати, що при вирівнюванні стін може виявитися так, що шар штукатурки буде неоднорідним по товщині, тому при висушуванні поверхні враховуйте цей момент.

Відео

Пропонуємо вашій увазі ролик, в якому ведеться розповідь про штукатурці бетонних стін.