Шумоізоляція квартири своїми руками

17.01.2021
5 318
Admin

Шумоизоляция квартиры своими руками

  1. Звуки та їх класифікація
  2. Матеріали для звуко та шумоізоляція квартири

Комфортне проживання в будинку або квартирі залишає бажати кращого, якщо в приміщення постійно проникають сторонні звуки. То у сусідів тривала вечірка, а вам вранці рано вставати, то шум проїжджаючого за вікном транспорту заважає зосередитися над терміновою роботою, а то й березневі коти затягнули свої нічні серенади, розбудивши вас за північ.

Звичайно, рішення таких проблем краще всього закладати в проект при будівництві житла, але, якщо будинок побудований вже давно, то вихід один - провести роботи по звукоізоляції.

Звуки та їх класифікація

Тиша - це не лише психологічна потреба людини, але ще і фізіологічна. Звуки вище 40 децибел вже не дають людині відпочивати, а шум вище 85 децибел несе в собі небезпеку для здоров'я.

Що проникають у квартиру шуми можна розділити на два виду:

  • повітряні, які виходять від роботи електроприладів, що проїжджав поблизу транспорту, до них відносяться і голоси людей, музика;
  • ударні, які видають впали предмети, тупіт ніг.

Єдиний вихід, що дозволяє знизити рівень шуму в квартирі - це виконати ізоляцію стін, підлоги і стелі з використанням шумопоглинаючих матеріалів.

Матеріали для звуко та шумоізоляція квартири

Зрозуміло, краще всього ізолювати всю квартиру повністю, але якщо у вас немає такої можливості, то можна встановити звукопоглинальні матеріали тільки на частину квартири. Наприклад, сусіди знизу постійно включають гучну музику. Тоді є сенс ізолювати підлогу. Або у сусідів праворуч постійно плаче мала дитина - ізолюйте праву стіну.

Шумоізоляція квартири своїми рукамипредусматривает установку звукопоглинальних матеріалів на стіни, стеля та підлога.

Стіни

Стены

В першу чергу, необхідно перевірити, чи немає тріщин і прихованих отворів в стіні (наприклад, під розеткою) і закрити їх. Шумоізоляція виконується спеціальними звукопоглинаючими матеріалами, які сьогодні можна купити в будь-якому будівельному магазині. Крім того, вам буде потрібно гіпсокартон і металеві напрямні.

Кріпити напрямні ні в якому разі не можна на стіни - вони будуть пропускати через себе структурний шум. Металевий каркас кріпиться на підлогу і стелю з установкою під нимирезиновых прокладок. Між стіною і профілями залишається невеликий зазор в декілька міліметрів, який потім заповнюється силіконовим герметиком.

Потім на стіни монтується мінеральна вата або інший матеріал, вибраний в якості звукоізолятора. Вата набивається у всі щілини дуже щільно, тому що залишилися порожнечі будуть створювати ефект барабана. Якщо вата тонка, то її можна помістити в два шари з обов'язковим зміщенням шарів відносно один одного.

Для звукоізоляції часто використовуються і панелі ЗИПС, їх можна встановлювати не тільки на стіни, але і на підлогу або стелю. Особливістю технології їх встановлення є монтаж панелей тільки на виброизолированные вузли кріплень.

Завершує роботи по звукоізоляції квартири монтаж гіпсокартону та його оздоблення.

Стеля

Потолок

Найбільшу складність у звукоізоляційних роботах являє собою стелю. Для проведення цих робіт рекомендується використовувати спеціальні віброізолюючі підвіси для стелі. Наприклад, такі як Vibrofix.

Можна спробувати ще один варіант - набити куточки, встановити на них полки, а вже до них прикріпити металеві профілі.

На паралельні стіни на відстані 10-12 см від стелі (в залежності від товщини брусів) набиваються куточки. На них кріпляться дерев'яні бруси від стіни до стіни з кроком 1-1,2 м. Під бруси обов'язково укладаються гумові прокладки. Це основа каркаса.

Далі до брусів перпендикулярно кріпляться металеві профілі, ширину кроку бажано витримати 40 див. Кріплення не потрібно робити жорсткими, тому що деревина при коливаннях вологості може трохи деформуватися.

Залишилося тільки заповнити ватою внутрішню порожнину конструкції і прикріпити ГКЛ. Завершують звістка процес оздоблювальні роботи.

Підлога

Пол

Для того щоб зробити звукоізоляцію підлоги, виконують «плаваючу» підлогу. Тобто підкладають під неї прошарок, яка й відіграє роль звукоізолятора. Для прошарку можна використовувати мінеральну базальтову вату або інший щільний матеріал.

Це робиться так:

  1. Поверхня підлоги добре зачищається, всі нерівності закладаються будівельною сумішшю. Уздовж стін рідкими цвяхами приклеюється гумова смужка, товщина її повинна бути на 0,5 см вище, ніж передбачувана висота стяжки.
  2. Наступна операція - виставлення маяків. В цій якості використовується все, що є під рукою, навіть саморізи по дереву, їх досить вкрутити в підлогу. Для вимірів горизонтальності обов'язково використовується рівень, дуже добре, якщо він лазерний.
  3. Далі щільно укладається шумоізоляційний матеріал, який просто протыкаетсянасквозь саморізами. Зверху настилається армуюча сітка і наливається стяжка. Дуже важливо розподілити її по підлозі точно по висоті маяків. Після висихання стяжки проводиться остаточна обробка підлоги.

Читайте також: