Шумоізоляція підлоги своїми руками


Шумоизоляция пола

Всі мріють, приходячи в своє житло, відпочити від постійної суєти і насолодитися тишею і не заважати іншим. Щоб мрія втілилася в реальність, досить подумати над тим, як зробити шумоізоляцію підлоги. Саме через поверхню підлоги проникає більшість сторонніх звуків.

Вибір матеріалів для звукоізоляції


Материалы для шумоизоляции

Лідерами серед ізоляційних матеріалів є мінеральна вата, плити пінопласту, пробкова підкладка, а також відносно новий, але популярний матеріал - термозвукоізол. Ці матеріалу не призначені саме для звукоізоляції, але найчастіше використовуються саме в цих цілях.


Минеральная вата для шумоизоляции

З усіх перерахованих вище матеріалів шумоізоляційним є лише термозвукоізол. Завдяки своїм технічним характеристикам він повністю відповідає своєму функціональному призначенню.


Термозвукоизол

ТЗІ дуже легко монтується і при цьому відповідає всім європейським стандартам, тому має виключно позитивні характеристики.

Роботи по підготовці поверхні


Укладка материала звукоизоляции

На перший погляд роботи з ізоляції підлоги можуть здатися складними, однак при наявності бажання і працьовитості все значно простіше. Весь робочий процес складається з декількох етапів:

  • Підготовка поверхні. При наявності стяжки її необхідно демонтувати. Цей етап досить трудомісткий і курний, але якщо його пропустити рівень підлоги з ізолятором буде значно вище, ніж в інших кімнатах.


Демонтаж стяжки

  • Після того як поверхня звільнена від стяжки, розстеліть матеріал для звукоізоляції. Матеріал необхідно вибирати той, товщина якого оптимальна при рівні підлоги майбутньої стяжки.
  • Для поліпшення шумоізоляції в будинку перевагу в основному віддається підкладці, яка застосовується при роботі з ламінатом, тільки зі збільшеною товщиною. Варто пам'ятати про те, що при монтажі даного матеріалу необхідно стежити за тим, щоб не залишалося пропусків і зазорів, інакше вся робота буде виконана даремно, і не буде мати ніякого ефекту.


Буферная лента

  • Наступним етапом вам потрібно розстелити демпферну (буферну) стрічку. Вона необхідна для того, щоб розділити поверхню стіни від стяжки. Якщо цього не зробити, то в період температурних коливань і змін вологості повітря стяжка буде розширюватися і лопатися. Крім цього, буферна стрічка перешкоджає проникненню вібрації від підлоги на поверхні стін, тим самим підвищуючи шумоізоляцію. Стрічку необхідно прокласти по всьому периметру приміщення безперервно. Сама стрічка встановлюється у вертикальному положенні і максимально щільно притискається до стінки. Внизу стрічки є смужка поліетилену, яка необхідна для того, щоб закрити кут на стику стін і підлоги. В той час як ви будете виконувати всі підготовчі дії, у вас з'явиться уявлення про те, як діє шумоізоляція підлоги своїми руками і завдяки чому досягається необхідний ефект.
  • Після закінчення всіх робіт з підготовки, можна приступати до заливання стяжки. Дочекавшись її повного висихання, необхідно відрізати надлишки буферної стрічки, щоб вона була на одному рівні зі стяжкою. Далі приступайте до укладання підлогового покриття.

Ізоляція підлоги з дерева


Шумоизоляция деревянного пола

Підлоги, виготовлені з дерева, теж досить часто зустрічаються в будинках, тому про них варто поговорити окремо. У цьому випадку ізоляційні роботи виконуються значно легше і менш трудомістко, навіть без наявності відповідного досвіду.

Лаги, застосовувані при влаштуванні дерев'яних підлог, дозволяють укласти матеріал для шумоізоляції в проміжок між ними. Крім того висота самих лад дозволяє встановити ізолятор, головне зробити правильний вибір самого матеріалу. Для поглинання сторонніх звуків підходить будь-який матеріал, що має пористу структуру.


Схема шумоизоляции

У більшості випадків перевага віддається мінеральній ваті, яка не тільки поглинає шуми, але і покращує теплоізоляційні якості. Мінвата має доступну вартість і задовольняє всі вимоги, що пред'являються.

Зверніть увагу! На сьогоднішній день немає технології для ізоляції дерев'яної підлоги з використанням твердих матеріалів.

Додатковий варіант захисту приміщення від шуму

Використання стяжки і підкладки не обмежує способи для ізоляції підлоги. Варто звернути увагу на технологію плаваючої підлоги, яка має відмінні показники звукоізоляції. В процесі проведення робіт відпадає необхідність взаємодії з підвищеною вологістю і тривалого підготовчого періоду. Більш того, дана технологія дозволяє користуватися підлогою безпосередньо після завершення процесу.

Яким з цих способів і матеріалів буде віддано перевагу, вирішує сам господар, виходячи зі свого досвіду, матеріальних можливостей і бажаного результату. У будь-якому випадку необхідно дотримуватися технологію і послідовність виконання робіт.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, присвячений шумоізоляції підлоги.