Шумоізоляція стін своїми руками

17.01.2021
1 939
Admin

Шумоизоляция стен своими руками

 1. Основний етап (капітальна захист)
 2. Монтаж звукоізоляції

Повний комплекс заходів по шумоізоляції стін в житлових приміщеннях будь-якої категорії рекомендується проводити в два етапи.

На першому (підготовчому) етапі робіт ви повинні будете відшукати і усунути всі джерела стороннього шуму, проникаючого в обустраиваемое простір через погано захищені ділянки конструкції.

До таких місць можна віднести наступні елементи монтажу та оздоблення приміщень:

 • ніші під розетки та вимикачі, використовувані для встановлення електричних виробів закритого типу;
 • зазори і щілини, що утворюються в зоні наскрізного проходу через стіни каналізаційних і опалювальних труб;
 • щілини і отвори в стінах, виявлені в результаті ретельно проведеного обстеження об'єкта.

Як це ні дивно, але саме розеткові ніші є одним з головних джерел сторонніх шумів в наших квартирах, що особливо помітно в панельних будинках старої планування.

Перед проведенням звукоізоляційних робіт цього виду необхідно, в першу чергу, за допомогою ввідного автомата повністю відключити електроживлення об'єкта. Після перевірки відсутності напруги (з допомогою індикаторної викрутки, наприклад) слід розібрати і витягнути розетку з ніші. Потім порожнечі в ніші закладаються відрізками поролону або пінопласту і ретельно замазують розчином быстровысыхающего гіпсового матеріалу.

В окремих випадках питання ізоляції розеток і вимикачів вирішується кардинальним чином - ви можете змонтувати їх у зовнішньому виконанні, встановивши вироби відкритого типу.

Герметизація колекторних труб опалення та водопостачання в зонах їх проникнення в стіну проводиться зазвичай з використанням еластичного герметика, що дозволяє надійно закладати щілини і вибоїни, що утворюються в результаті постійної зміни температур на цій ділянці.

Всі виявлені при обстеженні стін щілини і відколи необхідно грунтовно зашпаклювати, а при необхідності - і заштукатурити. Подібні заходи вносять хоча і невеликий, але хвилі відчутний внесок у спільну справу шумоізоляції і дозволять вам одночасно з цим провести невеликий косметичний ремонт інтер'єрів приміщення.

Основний етап (капітальна захист)

Основной этап: капитальная защита

На другому етапі робіт з шумоізоляції стін своїми руками вам необхідно буде підвищити їх звуконепроникність шляхом вжиття додаткових захисних заходів, пов'язаних, як правило, з певними витратами.

При цьому передбачається, що ці заходи повинні включати в себе наступні робочі операції:

 • підготовка дерев'яної обрешітки;
 • укладання в ніші, що утворилися шари спеціального звукоізоляційного матеріалу;
 • обробка отриманої конструкції тим або іншим декоративним матеріалом (найчастіше - гіпсокартоном).

Природно, що при влаштуванні капітальної звукоізоляції в приміщенні вам доведеться змиритися з деяким зменшенням його розмірів (за рахунок збільшення товщини стін). Ось чому особливу увагу на цьому етапі робіт слід приділити вибору підходящого ізоляційного матеріалу невеликої товщини, який забезпечував би одночасно і ефективний захист приміщення від проникнення сторонніх шумів.

В якості звукоізоляційної захисту стін можна використовувати самі різні матеріали, найбільш популярними з яких є:

 • пінопласт;
 • плити з скловати;
 • мінеральна вата;
 • спеціальні шумоізолюючі плити завтовшки 5-7 мм

Вибір типу і марки звукоізоляційного матеріалу повністю визначається вашими смаками та можливостями; при цьому за основу слід приймати універсальний принцип - «не нашкодь». Так при укладанні пінопласту, наприклад, помітно знижується якість вентиляції приміщення (стіни, як кажуть, перестають «дихати»).

Монтаж звукоізоляції

Монтаж звукоизоляции

При капітальної обробці стін за допомогою гіпсокартонних плит особливу увагу необхідно звернути на спосіб кріплення обрешітки до стін приміщення. Справа в тому, що дерев'яні конструкції добре проводить звукові хвилі, і при безпосередньому зіткненні зі стіною будуть посилювати їх (за рахунок можливих резонансних явищ). Саме з цієї причини при монтажі решетування слід використовувати спеціальний шумопоглинаючий кріплення або ж саморобні прокладки з поролону (пінопласту).

Монтаж звукоизоляции

Наступний за цим монтаж може проводитися за кількома сценаріями, які наводяться нижче:

 1. Після монтажу обрешітки (з використанням звукопоглинальних підкладок) в ніші, що утворилися укладаються плити ізоляції, нарізані точно за розмірами комірок, які закриваються потім листами гіпсокартону.
 2. Робиться своєрідний шумопоглинаючий сендвіч, що складається з наклеєного на стіну тонкого шару звукоізоляційного матеріалу (з облаштованій на ньому дерев'яними латами) і захисних плит з скловати, наприклад.
 3. При використанні для звукоізоляції стін спеціальних тонких захисних плит ви можете спочатку наклеїти плити і тільки після цього монтувати риштування під гіпсокартон.

Читайте також

Вам також може бути цікаво