Складні двері своїми руками

17.01.2021
3 665
Admin

Складные двери своими руками

  1. Установка складаний двері

Складні двері сьогодні вважаються новинкою на ринку, але саме про них можна сказати, що нове - це добре забуте старе. Такі двері були надзвичайно модними у нас ще в 30-х і 40-х роках, а якщо звернутися до світової історії, то їх встановлювали навіть у Стародавньому Єгипті.

Складні двері нагадують собою книжку, якщо вони складаються з двох секцій, або гармошку, якщо число секцій більше. Вони можуть бути одно - або двостулковими, а кріпляться на одній або двох горизонтальних напрямних.

Перевага складних дверей полягає в тому, що вони дають можливість заощадити місце в приміщенні. Крім того їх незвичайне пристрій надає оригінальності дизайну приміщення, робить будинок стильним, підкреслює вишуканий смак господарів. Складні двері - це не тільки данина моді, але і зручність, незважаючи на те, що такі двері встановлюються тільки всередині приміщення, оскільки не володіють достатньою шумо - і теплоізоляцією. Ширина складаний двері, може бути якою завгодно, це залежить від вибору кількості секцій. Такі двері можуть служити навіть перегородкою, що розділяє кімнату на зони.

В якості матеріалу для виготовлення «книжки» або «гармошки» використовується як натуральне дерево, так і ДСП, скло, вставлене в металеві рами, пластик.

Надзвичайно оригінально виглядають комбінації дерева або ДСП із вставками з іншого матеріалу. Це можуть бути матове або кольорове скло, вітражі, шкіра або дермантин. Чи треба говорити, що вибір матеріалу і дизайн складаний двері повинні бути ретельно продумані і гармонійно вписуватися в інтер'єр приміщення, бути, по суті, його родзинкою.

Установка складаний двері

Установка складной двери

Встановити складні двері своїми руками досить складно, і якщо ви досі не зробили в будинку нічого самі, то для цієї роботи краще запросити майстрів з спеціалізованої фірми. Ну, а в разі впевненості в своїх силах - починайте!

Перше, що потрібно зробити - це встановити коробку. Її монтаж проводиться звичайним способом, обов'язково за рівнем. Коробка прикріплюється шурупами у торцях стіни або до встановлених заздалегідь заставними, потім зазори заповнюються монтажною піною. Для того, щоб піна не деформувала коробку, в неї вставляються розпірки. Після висихання піни її надлишки зрізають, розпірки знімають, а навколо коробки кріпляться наличники.

Далі проводиться збірка дверного полотна. Всі секції розкладаються на підлозі в послідовному порядку на відстані 3 мм один від одного таким чином, щоб зустрічна і ведуча секції розташовувалися обличчям один до одного. Краї їх повинні збігатися. Секції скріплюються петлями. При цьому потрібно враховувати, що секції будуть складатися у вигляді гармошки. По краю останнього полотна (якщо двері двостулкові, то їх буде два) теж встановлюються навіси петлі, друга частина яких після установки дверей кріпиться на коробку. Враховуючи те, що двері секційна і з-за цього несе додаткове навантаження, краще всього встановлювати по 3-4 петлі на кожну секцію. Якщо кріпиться 3 петлі, то одна з них кріпиться на відстані 20 см від верхнього краю, інша - на відстані 30 см від нижнього краю, а третя - посередині між ними. Якщо ж петлі 4, то їх краще кріпити на рівній відстані один від одного, для цього довжину двері потрібно розділити на 5 і в зазначених точках розмістити петлі.

Потім на секції (їх ще називають ламелі) кріпляться бігунки або ролики. Вони встановлюються не на кожну секцію, а через одну, причому для кожної стулки дверей окремо. Вони можуть кріпитися по верхньому краю двері, якщо напрямна шина встановлюється тільки зверху, або ж по верхньому і нижньому краю, якщо направляючих дві. Для більш тривалої служби ролики краще вибирати металеві на підшипниках, а не пластмасові, які швидко вийдуть з ладу.

Далі встановлюється напрямна у вигляді алюмінієвої шини або рейки, в якій і «їздять» бігунки. Виконати це досить просто - шина, обрізана точно за розміром дверної коробки, прикріплюється знизу на верхню обв'язку коробки точно посередині шурупом. Потім її розгортають і перпендикулярно до неї встановлюються бігунки, розташовані на секціях двері. Виконавши це, можна повністю прикріплювати напрямну до коробки дверей, використовуючи кілька шурупів.

Щоб двері була надійно встановлена, можна встановити і другу напрямну - знизу, тобто на підлогу. Спочатку в шину вставляються нижні ролики секцій, а потім її прикріплюють шурупами до підлоги. Якщо цього не зробити, то двері, можливо, буде гойдатися.

Дверна ручка встановлюється на висоті 90 см від підлоги на краю останньої секції так щоб з її допомогою було легко відкривати (складати) і закривати (витягувати) двері. При необхідності складну двері можна доповнити врізним замком.

Для кращого ковзання роликів в шині їх можна змастити машинним маслом.

Складные двери гармошкой

Красивая складная дверь

Читайте також: