Скільки арматури треба на фундамент


Сколько арматуры надо на фундамент

Фундамент служить опорою для будинку, його основною несучою конструкцією, що сприймає і рівномірно розподіляє по підставі навантаження від зведеного над ним будови. Зазвичай для будівництва житлових будинків використовують стрічкові, плитні або пальові фундаменти. Вибір типу і потужності фундаменту визначається будовою грунтів і конструктивними особливостями будівлі, що зводиться.


Правила расчета арматуры

Скільки необхідно арматури для фундаменту, вирішується на підставі розрахунку, який виконується для кожного окремого будови.

Зверніть увагу! Якщо розрахунок виконаний вірно й фундамент вийшов недостатньо міцним, то будинок може покоситься і зруйнуватися. З іншого боку, невиправдане збільшення потужності фундаменту багаторазово збільшує вартість будівництва, що також не вітається.

Кількість і діаметр арматури, спосіб її укладення і крок обв'язки залежать від типу фундаменту і характеристик ділянки.

Розрахунок арматури для суцільного (плиткового) фундаменту


Расчет арматуры плитного фундамента

Суцільний (плитковий) фундамент найчастіше використовується при зведенні житлових будинків. Його міцність безпосередньо залежить від діаметру арматури. Якщо на грунті з хорошою стійкістю зводиться легкий будинок, то для пристрою фундаменту підійде стальний арматурний прут перетином 10 мм, якщо на слабкому грунті зводиться важке будову, то арматура повинна бути не менше 14-16 мм.


Арматура для фундамента

Щоб дізнатися, скільки арматури треба на фундамент, потрібно виходити з наступних даних:

 • у суцільному фундаменті арматурний каркас монтується по всій площі у вигляді осередків 15-20 см;
 • на 1 м фундаменту витрачається 5 прутів арматури, тобто на фундамент розміром 10х10 м потрібно 50 прутів довжиною 10 м;
 • обв'язка плитного фундаменту виконується двома арматурними поясами, отже, кількість прутів слід збільшити вдвічі і додати необхідну кількість прутів для поперечної обв'язки;
 • для скріплення елементів арматурної конструкції використовують в'язальний дріт, яку теж потрібно включити в розрахунок.

Розрахунок каркаса стрічкового фундаменту


Расчет каркаса ленточного фундамента

Забезпечити необхідну стійкість будівлі в умовах слабких ґрунтів здатний стрічковий фундамент, але в порівнянні з іншими типами фундаментів він вимагає значної витрати матеріалів і великих трудовитрат. Такий фундамент виконується у вигляді стрічки, яку по периметру будинку і під несучими стінами. Армування дозволяє збільшити міцність конструкції і термін її експлуатації. Для цієї мети підходить арматурний прут на 10-12 мм в діаметрі.


Арматура фундамента ленточного

При розрахунку враховуються наступні параметри:

 • Довжина і ширина фундаменту - для прикладу беремо стрічковий фундамент на 40 см під будинок розміром 10х10 м, в якому є одна внутрішня несуча стіна, в цьому випадку загальна довжина стрічкового фундаменту дорівнює 4х10+10=40 м.
 • Кількість прутів на одиницю довжини - для того, щоб фундамент вийшов досить міцним до нього потрібно закласти 3 прута.
 • Кількість поясів - обв'язка фундаменту виконується мінімум з двох поясів, таким чином, потрібно всього 6 прутів, всього на одну стрічку фундаменту необхідно 60 прутів довжиною 10 м.
 • Розмір комірок в арматурному каркасі фундаменту не повинен бути більше 50 мм - для поперечної обв'язки потрібно ще по 30 м арматури на кожну стрічку фундаменту.
 • Потім потрібно помножити отримане кількість арматури на число стрічок фундаменту і додати дріт для обв'язки.
 • Розрахунок арматури для стовпчастого фундаменту

Розрахунок арматури для стовпчастих фундаментів


Расчет арматуры для столбчатого фундамента

При розрахунку арматури для стовпчастих фундаментів виходять з таких положень:

 • для обв'язки стовпчастих фундаментів можна використовувати арматуру від 10 мм;
 • на 1 стовп квадратного перетину необхідно 4 прута, на стовп круглого перерізу - 3 прута;
 • прути встановлюють вертикально на всю глибину фундаменту, рівномірно розподіляючи їх по периметру;
 • горизонтальна обв'язка стовпчастих фундаментів виконується з кроком не більше 50 див.


Арматурный прут

Порахувати скільки арматури треба на фундамент, можна самостійно, але краще все ж довірити цю роботу фахівцям.

Зверніть увагу! Зазвичай всі розрахунки виконуються на стадії проектування і враховують всі можливі навантаження, про яких недосвідчена людина може просто не здогадуватися.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам уникнути помилок при облаштуванні фундаменту.