Скільки бетону на фундамент потрібно


Сколько бетона нужно на фундамент

Зведення будь-якої споруди, як відомо, передбачає обов'язкову підготовку фундаментного основи під нього. При цьому кожен господар має право вибрати один з двох найбільш придатних йому варіантів приготування бетонної суміші: самостійне замішування або замовлення в готовому вигляді.

Незалежно від обраного способу підготовки робочої суміші вам так чи інакше доведеться впоратися про те, скільки бетону потрібно на фундамент. Розрахунок необхідного для будівництва обсягу бетону досить простий, так що ви самостійно зможете впоратися із завданням, що зводиться до простим математичним викладкам.

Об'єм бетону для фундаментів різних категорій


Объем бетона для разных фундаментов

Розрахунок обсягу бетону проводиться, як правило, з урахуванням конфігурації фундаментного підстави і з використанням відомих усім формул.

Зверніть увагу! Необхідно враховувати поправку на незначну зміну обсягу готової бетонної суміші після її затвердіння (з урахуванням точного дотримання технології приготування).

У даній статті наводяться розрахунки зазначеної величини для стрічкового, стовпчастого і плитного фундаментів.


Формулы расчета

Повний обсяг стрічкового підстави і кількість бетону, необхідного для його виготовлення, зазвичай розраховується виходячи з наступних міркувань. Припустимо, що вам необхідно підготувати фундаментне основу з розмірами в плані 6×9 метри заввишки 1,6 метра і шириною 0,28 метра.


Фундамент ленточный

Скориставшись наведеною на фото формулою для стрічкового фундаменту, ви отримаєте наступний результат (для площі його підошви):

9×0,28×2+(6-0,28×2)×0,28×3=5,04+4,56=9,6 (м2).

Обсяг бетону, що використовується для приготування такої підстави, буде дорівнює:

9,6×1,6=15,36 м3.

Обсяг бетону, необхідного для виготовлення плитного фундаменту, визначається ще простіше. У тому випадку, якщо необхідно залити фундаментну плиту розмірами 6×9 метра (товщиною 0,28 метри) - вам варто просто перемножити між собою ці три величини: 6×9×0,28=15,12 м3.


Бетон для плитного фундамента

При цьому поправка на арматурну складову фундаментного підстави зазвичай не враховується, оскільки величина обсягу арматури незначна.

Приклад розрахунку для стовпчастого підстави


Пример расчета для столбчатого фундамента

Якщо ви бажаєте дізнатися про те, скільки бетону потрібно на фундамент буронабивного типу (стовпчасті підстава) - вам слід спочатку обчислити його об'єм, що припадає на одну палю, після чого це значення помножується на загальну кількість опор. Розглянемо приклад стовпчастого підстави з наступними параметрами палі:

  • діаметр стовпової опори - 0,28 метра;
  • її висота - 1,5 метра;
  • загальне число паль - 15 штук.

З урахуванням наведеної на малюнку формули, обсяг матеріалу, необхідного для зведення стовпчастого фундаменту, можна обчислити так:

  • на одну палю потрібно 3,14×0,28×0,28×1,5/4=0,09 м3 бетону;
  • загальний обсяг необхідного матеріалу буде дорівнює 0,09×15=1,35 м3.
Зверніть увагу! У тому випадку, коли розглянуті нами буронабивні палі передбачається оснащувати ростверком із залізобетону, отримана раніше цифра повинна коректуватися у бік збільшення (з урахуванням обсягу самого ростверк). Ця величина підраховується за формулою, що використовується для вже розглянутого раніше стрічкового фундаменту.

Аналіз наведених вище прикладів дозволяє зробити висновок про те, що на підготовку фундаменту буронабивного типу вам потрібно мінімальний обсяг бетону. Відповідно і витрата цементу, необхідного для підготовки цього об'єму бетонної суміші, буде значно менше (порівняно з бетонними підставами всіх інших типів).