Скільки треба цементу на фундамент


Сколько цемента надо на фундамент

Загальновідомо, що на підготовчій стадії робіт, пов'язаних з прийняттям того чи іншого споруди, проводиться закупівля всіх необхідних витратних матеріалів. Грамотний вибір їх кількостей дозволить вам підготувати якісний фундамент і забезпечить успішне вирішення всього комплексу будівельних завдань. Як раз на даному робочому етапі відбувається непомітний переклад будівельного проекту на стадії його практичної реалізації.


Мешки с цементом

Також багатьом відомий той факт, що поточні видатки на придбання матеріалів для будівництва становлять часом досить пристойну суму. До переліку витрат на цій стадії проекту слід додати ще і платну доставку матеріалів автомобільним транспортом, яку краще всього проводити за одну поїздку. При купівлі і доставці цементу, зокрема, прикро буде ганяти вантажну машину повторним рейсом (за відсутньою мішком, наприклад). Саме тому перед початком будівництва слід відразу ж прорахувати для себе, скільки треба цементу на фундамент. У цій статті ми постараємося якомога докладніше розповісти про те, як розрахувати необхідну кількість цього в'яжучого матеріалу.

Методика розрахунку цементу


Методика расчета цемента

Відомі методики розрахунку обсягу цементу виходять із загальної кількості необхідного бетону і не відрізняються високою складністю. Для їх застосування слід ретельно вивчити проект і познайомитися з основними розмірами майбутньої бетонної конструкції. Знаючи пропорцію, в якій замішується бетонна маса, ви легко зможете підрахувати необхідну кількість цементу.

Зверніть увагу! В якості розрахункової одиниці при цьому беруться пакети або мішки, що вміщають, як правило, від 40 до 50 кг сухого цементного складу.

Більш детально цей процес виглядає наступним чином:

  1. В першу чергу розраховується обсяг бетону, який необхідний для зведення фундаменту (дивіться статтю «Пропорції бетону для фундаменту»). На цій стадії розрахунок зводиться до підсумовування обсягів всіх елементів монолітної конструкції. Підстав Для плитного типу проводиться просте множення основних розмірів (згідно з даними проекту).
  2. Після цього слід визначитися з якісним складом майбутньої бетонної маси, характеристики якого вибираються, виходячи з розрахункових навантажень на фундамент, а також з урахуванням складу ґрунту.
  3. Грунтуючись на всіх перерахованих вище даних, вибирається необхідна марка бетону, яка визначає процентний вміст цементу на кубічний метр конструкції. Одночасно з цим досліджується питання про необхідність застосування спеціальних добавок, помітно спрощують роботу з сумішшю в конкретних умовах.
  4. На заключному етапі проведених розрахунків визначається потрібну кількість заповнювачів (піску і щебеню).

Практичний підхід


Подход к расчету фундамента

В кінці даної статті представлена зведена таблиця, скориставшись якою, ви зможете дізнатися приблизну кількість цементу, необхідне для підготовки бетону. Відразу зазначимо, що невеликі відхилення від значень, наведених даних можливі в обидві сторони. У тому випадку, коли ви зайнялися посиленням вашого фундаменту шляхом його цементації (при відновленні або нарощуванні вже працюють підстав), то коригуванню підлягає лише значення цементного складу.


Заливка цементного раствора

Для того, щоб чітко визначитися з тим, скільки цементу потрібно на фундамент, вам обов'язково слід знати його марку. При цьому завжди потрібно пам'ятати про те, що своєю маркою розрізняються не тільки обрані цементні склади, ні і сам готовий бетон. Таким чином, з цементного матеріалу однієї марки можна приготувати бетони з різними характеристиками, обумовленими використовуваним кількістю цементу. З цими цифрами ви зможете ознайомитись на сторінках добре знайомих усім будівельникам норм і правил СНиП.


Таблица расчета