Проживаючи в сучасному місті, людина прагне до усамітнення і бажає поринути в природу. Одним з таких невеликих оазисів для нього стає присадибна або дачну ділянку, на якій хочеться створити затишок і комфорт.
Для більшості мати двоповерховий особняк не по кишені, тому вони задаються питанням, скільки коштує побудувати садовий будиночок. Відштовхуючись від обраного матеріалу, функціональності та естетичності можна відповісти на це питання.
Підготовка до роботи
Вибір місця на ділянці для будівництва. Місце повинно бути грамотно підібрано і враховувати такі фактори, як склад ґрунту (відсутність ґрунтових вод і постійної вологи, склад грунту, розташування на ділянці). Правильне розташування будови продовжить термін його служби та створить комфорт на ділянці.
Вибір будівельного матеріалу. Сучасний ринок пропонує величезний вибір матеріалу різної цінової категорії та якості, але основними залишаються дерево, цегла і бетон. Розрізняють кілька технологій побудови:
- каркасно-щитова;
- рублена;
- цегляна;
- блокова;
- монолітна.
Будівництво садового будиночка поділяється на декілька технологічних етапів:
- Заливка фундаменту і виготовлення підлоги.
- Зведення стін.
- Установка стельових лад.
- Монтаж даху.
Основні етапи
Самий основний і трудомісткий етап - заливка основи. Для побудови більш легкої та економічної каркасно-щитової конструкції (лист фанери 2500*215 коштує 750-850р.) досить опорно-стовпчастого фундаменту.
При заливання бетонної основи важливою деталлю є те, що після повного висихання суміші конструкція повинна відстоятися мінімум 1-2 місяці. Це обумовлено просіданням ґрунту.
Стрічковий фундамент вимагає великих тимчасових і трудових витрат, але це окупається більш тривалим терміном служби будівлі. На заливку під будиночок 3*2,5*4м матеріалу знадобиться на 5-6т. р.
Будівництво каркасно-щитової технології проходить набагато швидше. Виготовляється каркас з бруса і обшивається такими матеріалами як вагонка, фанера, ДСП, ДВП, OSB. Ця технологія більш проста і не вимагає великих витрат і особливих навичок у виконанні. Будиночок з цих матеріалів не має великої теплоізоляції, тому це швидше літній варіант.
Матеріалом для дерев'яних будівель є сосна, ялина, горіх, дуб. Будинки з натурального дерева значно тепліше і мають більш тривалий експлуатаційний період. Споруда відрізняється складністю і займе багато часу.
При будівництві будинку з блоків або цегли у вас піде приблизно 600-900р на 1кв.м (найоптимальнішим і не дорогим є піноблок 300-500р.1кв.м). Стіни зводяться ряд за рядом - це найбільш класичний і найпоширеніший варіант будівництва. Всі матеріали легко купити, а маючи невеликі навички, можна впоратися своїми силами.
Монолітним будівництвом займаються професіонали. Виготовлення будинку може відбуватися на ділянці або привозитись готова конструкція, яка готова до облицювання. Будови з бетону служать понад 150 років і значно дорожче вищенаведених методів.
Функціональне призначення лад
Лаги - це дерев'яна опора даху (брус), монтується у вигляді решетування на верхнє підставу стін. Залежно від застосовуваного матеріалу для покрівлі підбирається товщина бруса(100-150р.1м.п). Якщо покрівля покривається м'якими (бітумними) матеріалами, то робиться фанерна основа-підкладка(750-850р. 3кв.м),якщо ж жорсткими(металочерепиця, шифер, профнастил), то лягає прямо на лаги. Вартість покрівельного матеріалу від 300р.за1кв.м.
Так само при бажанні можна провести утеплення за допомогою мінеральної вати або пінопласту. Залишилося підібрати і встановити вікна та двері. Вартість будівельних робіт зазвичай залишає 50-80% від вартості будівельних матеріалів.
Будь-яке житло, навіть те, в якому проводиться мало часу, повинно містити в собі затишок, функціональність і бути естетично привабливим. Виключивши всі надмірності і правильно все спроектувавши, можна досягти цієї мети!
Відео
Садовий будиночок може стати справжньою прикрасою вашого ділянки. Подивіться, якими красивими можуть бути ці споруди.