Скільки коштує залити стрічковий монолітний фундамент


Сколько стоит залить монолитный фундамент

Фундамент - основа всіх будівель, без якої вони не мають достатньої стійкості і міцності. Від його якості залежить ефективність використання будівель, їх надійність і багато інших характеристик. Найкраще відповідальний процес будівництва фундаменту довірити професіоналам!

Вартість процедури заливки фундаменту досить висока, якщо врахувати, що доведеться платити не тільки за матеріали, але і за роботу, оренду спеціальної техніки та багато іншого.

Зверніть увагу! Під час будівництва необхідно правильно розподілити кошти, тому що вартість фундаменту забирає приблизно 1/5 від загальних витрат.

Про те, як розрахувати фінансові витрати і дізнатися, скільки коштує залити монолітний фундамент, ми розповімо нижче.

Монолітний фундамент


Фундамент ленточный монолитный

Для прикладу візьмемо фундамент 20 см у висоту і 18 см в ширину, який буде заливатися під прямокутна будівля. Довжину споруди виберемо 10 м і 3,5 м в ширину. Насамперед визначимо об'єм будівлі. Для цього нам буде потрібно перемножити показники периметра з висотою основи і шириною стін. У нашому випадку обсяг вийде 972 м3, тому що 27х0,2х0,18 дає саме такий результат.

Тепер необхідно обчислити внутрішній об'єм конструкції, для чого довжину основи, її ширину і висоту виливки перемножуємо. З виділених нами показників ми отримаємо 7м3. Тепер, коли ми знаємо внутрішній об'єм, нам необхідно вирахувати обсяг, який буде потрібно для заповнювача. Для цього з отриманої вище показника (7 м3) віднімаємо 0,97 м3 (об'єм заливки).


Монолитный фундамент в опалубке

Коли ці дані у нас готові, не зайвим буде згадати, що кубічний метр бетону це приблизно 900 кг цементу з додаванням 0,8 м3 щебеню і 0,5 м3 піску. Тепер, коли всі необхідні нам дані є, можна приступити до підрахунку витрат на інші матеріали, щоб точно сказати, скільки коштує залити монолітний фундамент.

Арматура


Арматура монолитного фундамента

Для стійкого і надійного фундаменту необхідна арматура, тому треба враховувати її як окрему статтю витрат. Для армування основи будівель найчастіше використовують прути 12 мм. Ми візьмемо для підрахунку ці.

Арматура укладається по горизонталі в два ряди, а по вертикалі - 1 прут з кроком в 0,5 м. Нескладні підрахунки допоможуть нам з'ясувати, що на наш фундамент потрібно 54 м арматури в горизонтальному напрямку, так як периметр дорівнює 27 м.


Армирование фундамента монолитного

Кількість вертикальних прутів обчислюється так: 54 м помножується на кількість необхідних шарів, тобто на 2 і плюсуємо сюди 6 м, які потрібні для створення кутів конструкції. Після цього результат множимо на вартість одного метра армуючого матеріалу, що дозволити визначити кількість грошей, які витрачаються на його покупку.

Опалубка

Далі необхідно підрахувати вартість опалубки. Ми будемо робити опалубку з дощок у довжину рівних 6 метрів, завширшки 20 см і товщиною 2,5 см Спершу необхідно обчислити площу стін, для чого показник периметру фундаменту множимо на його висоту. Отриманий результат множимо на 2. З відомих нам показників ми отримали 10,8 м2.


Опалубка для фундамента монолитного

Площа дошки обчислюється приблизно тим же шляхом - множенням довжини на ширину. У нашому випадку - 1,2 м2. Тепер визначаємо кількість дощок, необхідних на опалубку, для чого площу стін ділимо на площу дошки. Нам буде потрібно всього 9 штук, так як 10,8/1,2 одно саме такій кількості. Тепер залишилося тільки дізнатися ціну на погонний метр дерев'яних виробів і помножити її на 9.

Таким чином, підрахувавши вартість основних матеріалів, ми зможемо точно відповісти, скільки коштує залити монолітний фундамент. До загальній його ціні варто додати оренду бетономішалки, вартість проектування і інші нюанси.

Відео

Цей ролик розповість про правила облаштування стрічкового монолітного фундаменту.