Свердловина на воду своїми руками


Скважина на воду своими руками

На присадибній ділянці обійтися без живильної вологи ніяк не можна, адже вона дає силу всієї рослинності на ньому. Звичайно, можна вирити звичайний колодязь, але вартість цього процесу відлякує багатьох ощадливих господарів. Більш того, самостійне його виготовлення може зайняти багато часу, та й вийде лише трохи дешевше.

Прекрасною альтернативою криниці виступає свердловина, яку можна вирити самому без застосування спецтехніки. Свердловина на воду своїми руками буде ефективно виконувати своє призначення, якщо ви будете слідувати певних вказівок.

Підготовчі роботи


Залегание водоносного слоя

Перед початком буріння необхідно визначити приблизний рівень залягання водоносного шару на вашій ділянці. Іноді достатньо заглянути в сусідній колодязь, щоб зробити це.

Якщо водоносний шар розташований не нижче 5 метрів, то буріння свердловини можна проводити садовим буром. Якщо ж вода протікає на глибині більше 5 метрів, то вам знадобиться стороння допомога і устаткування трохи краще. Із спорядження необхідно мати триногу з прикріпленою лебідкою і кілька штанг, якими і буде проводитися буріння.

Пристрій бура

Класичний бур складається з декількох елементів. Ось ці елементи:

  • ріжучі насадки;
  • вставки-штанги;
  • ручка.


Устройство бура

З'єднувати між собою штангу необхідно за допомогою спеціальних муфт. Зробити такі вставки можна з газових труб діаметром ¾ дюйма. На кожній муфті повинен бути спеціальний болт, який при обертанні бура попередить їх розкручування.

Ріжучі насадки можна виготовити з листової сталі, використовуючи листи товщиною 3 мм Кромки цих пластин необхідно заточити так, щоб при роботі бура вони зрізали землю за годинниковою стрілкою. Прикріпити ріжучі насадки і ручку до буру можна за допомогою зварювального апарату.

Буріння


Бурение скважины

Більшість власників приватних будинків вміють справлятися з садовим буром, але ми зараз звертаємося до тих, хто цього робити не вміє. Принцип його дії дуже простий!

На вибране місце встановлюємо садовий бур, і просто ввинчиваем його в землю. Інструмент необхідно періодично звідти діставати, щоб очистити від відпрацьованої землі. Якщо бур застряг і не йде на поверхню, то досить прокрутити його у зворотний бік і спробувати ще раз.

Спочатку буріння проводиться коротким буром, а в міру поглиблення свердловини на нього встановлюються додаткові штанги. В процесі можуть потрапляти пласти землі, де садовим буром не впоратися, тому в хід іде звичайний лом. Якщо перешкода знаходиться на значній глибині, то до лому прив'язується мотузка, просмикнутий в попередньо приварену кільце.

У міру поглиблення свердловини грунт буде ставати вологим, тому для його витягання будуть потрібні додаткові зусилля.

Зверніть увагу! У цій ситуації можна полегшити собі завдання, зменшивши інтервал між підняттям бура або ж використовувати додатковий інструмент в якості допоміжного важеля.

Коли видобувають грунт стане зовсім мокрим і свердловина на воду своїми руками буде готова, необхідно припинити буріння і встановити в пророблений отвір азбоцементні труби.

Установка труб


Асбестцементные трубы

Необхідно стежити, щоб вводиться в свердловину труба не діставала до дна приблизно півметра. Це дозволить воді вільно в неї вступати. Фахівці рекомендують використовувати для цього азбоцементну трубу, при цьому перевага віддається цілісної конструкції. Якщо неможливо використовувати попередній варіант, то обсадку роблять з окремих відрізків цього матеріалу.

Зверніть увагу! Діаметр труб не повинен зменшуватися з поглибленням, так як це створить певні труднощі при її опусканні.

Кожна ланка необхідно закріпити чотирма скобами, які в подальшому закриються смужками з нержавійки, спеціально підготовленими для цього. Опустивши трубу на потрібну глибину, закріплюємо її хомутом, який не дозволить конструкції мимовільно осідати.

Недоліком даного методу є те, що з часом труба мимоволі піднімається, правда, саму малість. Ще не придумали ефективного закріплення труби в свердловині, тому її видавлює на поверхню.

Підйом води

Щоб піднімати воду із свердловини, використовують спеціальне пристосування.

Зверніть увагу! По діаметру воно має бути трохи менше обсадних труб, щоб легко за ним ковзати вгору і вниз.

У ємності необхідно зробити клапан, що працює за принципом зливного бачка. При зануренні конструкції у воду клапан має відкриватися, а після наповнення - закриватися.


Подъем воды из скважины

Найпростіший варіант - використання насоса, який буде автоматично доставляти воду на ділянку. Врахуйте, що при підйомі води з свердловини набір її відбувається тільки через певний час. Слідкуйте за роботою насоса і за його заглибленістю в цілющу вологу. Пройде деякий час і вода прочистить канали доступу до вашої свердловині, збільшуючи швидкість набору.

Вирити свердловину своїми руками непросто, але ще складніше встановити обсадку і налагодити регулярну підкачування води. Рекомендується прислухатися до порад, наведених вище, і тоді у вас все вийде.

Відео

У даному відеоматеріалі наводяться аргументи на користь свердловини на ділянці.