Свердловина під воду своїми руками


Скважина под воду своими руками

Всі власники заміських будинків намагаються облагородити свої ділянки різними насадженнями: декоративними квітами або чагарниками. Але навіть якщо у вас цього немає, то яка господиня не розіб'є на території хоча б парочку грядок з цибулею? А як всі знають, рослини влітку вимагають рясного поливу, і для цього вам знадобитися свердловина під воду. Своїми руками її можна організувати, але для цього потрібні деякі навички, про які буде розказано в цій статті.

Як вибрати місце


Как выбрать место для скважины

Свердловина - це капітальна конструкція, і місце для неї потрібно ретельно підібрати. Слід врахувати всі нюанси, які будуть в подальшому визначати якість води. А саме:

  1. Необхідно вибрати таке місце, до якого можна буде безперешкодно пройти або проїхати. Це потрібно для проведення ремонтних робіт.
  2. Місце розташування майбутньої свердловини повинно відповідати всім екологічним нормам і бути добре захищеним від забруднень.
  3. Пробурити свердловину справа одне, а от чи буде там вода? Перед початком робіт обов'язково необхідно перевірити місце на наявність підземних вод.
Зверніть увагу! Перед вибором місця для буріння, необхідно врахувати такий момент: воно повинно розташовуватися не ближче 20 метрів від септика, і не ближче 3-4 метрів від фундаменту будівлі.

Які інструменти необхідні для самостійного буріння свердловини


Шнек для бурения скважины

Шнек з подовжують коленьями - це основний інструмент, який знадобиться вам. Для поліпшення процесу на кромки заводського бура приварюються додаткові різці для посилення. Як різців використовуються звичайні напилки, заточені по краях. Крім бура необхідна також бурильна вишка, лопата, невелика візок, щоб вивозити землю, обсадні труби і шланги.


Рыбацкий ледоруб

Деякі умільці, щоб не купувати в магазині бур, використовують рибальський льодоруб. Для збільшення глибини використовуються саморобні штанги, які виготовляються з порожнистих труб однакового з буром діаметра.

Буріння свердловини

Роторний спосіб - найпростіший варіант буріння, який виконується при використанні бура. Якщо буде потрібна неглибока свердловина (це з'ясовується при розвідці місцевості), то пробурити свердловину можна без використання вишки.


Роторное бурение

Роторне буріння здійснюється шляхом обертання бура. При обертанні має прикладатися максимум зусиль, щоб ножі врізалися в землю. І краще таку роботу проводити вдвох або втрьох.

Перед початком роботи потрібно встановити вишку над місцем буріння. По висоті вона повинна бути вище бурової штанги, щоб її можна було без проблем витягнути. Далі потрібно лопатою викопати невелику заглибину, щоб дати буру напрямки для врізки. На початку робіт кілька витків під силу зробити і одній людині, але надалі вам доведеться бурити мінімум удвох.

Пробуривши землю на всю довжину бура, його потрібно акуратно витягнути і прибрати землю. Для початку спробуйте удвох підняти його, якщо таким чином не вдається витягнути, то прокрутити його проти годинникової стрілки і спробуйте знову.

В процесі буріння бур необхідно витягувати з свердловини і очищати її від землі. При необхідності за допомогою додаткових штанг також потрібно збільшувати і довжину бура.

Зверніть увагу! По мірі поглиблення бура витягнути його буде складніше з кожним разом. Для спрощення процесу можна трохи розм'якшити грунт, додавши води.

Буріння триває до появи води, ви це зрозумієте по мокрій землі на бурі. Але не поспішайте зупинятися на цьому. Перший шар - це ґрунтові води, а вам необхідно дістатися до водотривкого шару. Пробуривши свердловину до нього, ви забезпечите максимальний приплив води.

Зверніть увагу! Ручне буріння допускається тільки на глибину до 20 метрів. Роботи по більш глибокого буріння ви не зможете виконати з технічних міркувань.

Після того як ви дісталися до води, потрібно з допомогою насоса відкачати брудну воду. Відкачавши 3-4 відра води, ви очистите жилу. Якщо і після цього вода йде брудна, спробуйте поглибити свердловину на 1 або 2 метри (по можливості).

Обсадні труби


Обсадные трубы

Після закінчення робіт свердловину потрібно облаштувати. Для цього використовуються азбестові або пластикові труби. Вони повинні мати посадочне кільце, яке забезпечує надійне кріплення. Встановивши труби, їх треба засипати дрібним гравієм або керамзитом. Це допоможе захистити їх в зимовий період і не дозволить розхитатися трубі в свердловині.

Зверніть увагу! Якщо крім поливальних робіт вода зі свердловини буде використовуватися в якості питної, то застосування азбестових труб для обсадження не рекомендується. Також після закінчення робіт необхідно відвезти проби води на аналіз.

Кесони для свердловини


Кессон для скважины

Кесони - це додаткові споруди над свердловиною. Вони використовуються для захисту свердловини, а також розташування додаткових пристроїв: фільтрів, реле, мембранних баків та ін. А головне - вони допомагають захистити свердловину від промерзання. Завдяки кессонам можна позбавити житло від облаштування цими агрегатами.

Кесони можна замовити у фірм, які спеціалізуються на їх виробництві або змонтувати самостійно.

Що робити, якщо ви довго не користувалися свердловиною

Після тривалої перерви в роботі свердловини перед використанням води, її необхідно перевірити та відновити її продуктивність. Швидше за все, буде потрібно прочищення системи, промивка привибійної зони, а, може бути, і заміна обсадних колон.

Відео

Докладніше про облаштування свердловини ви можете дізнатися з відео.