Зливна яма своїми руками

17.01.2021
5 846
Admin

Сливная яма своими руками

 1. Місце розташування і обсяг споруди
 2. Яма для зливу на території приватного будинку
 3. Поетапна технологія монтажу
 4. Питання герметичності
 5. Пристрій під'їзного шляху
 6. Відео

Проблему відсутності центральної каналізації може вирішити зливна яма своїми руками, влаштована на території присадибної ділянки або приватного будинку.

Для виконання робіт з її організації необхідно розрахувати обсяг стоку, вибрати місце розташування ями і найняти робітників для виконання цієї задачі.

Проте все ж таки можна не витрачати гроші на наймання фахівців, а зайнятися цією справою самостійно, оскільки особливих зусиль і навичок це не зажадає. Вам цілком під силу вирити траншею з подальшим зміцненням стін. Для цього не обов'язково мати будівельну освіту. Отже, нижче представлена покрокова інструкція щодо самостійного монтажу ями для зливу.

Місце розташування і обсяг споруди

Сливная яма возле частного дома

Розмір майбутньої ями для зливу розраховується, виходячи з частоти вашого користування житловим об'єктом.

Якщо заміський будинок застосовується в якості постійного місця проживання, то і розмір ями повинен бути як можна більше. Якщо ж дачний будинок використовується лише на час літньої відпустки або відпочинку у вихідні, то розмір ями не варто робити занадто великим. Також прийміть до уваги кількість членів сім'ї, приїжджаючих гостей і частоту використання душа і лазні.

Якщо заміський будинок є постійним місцем проживання, при цьому ви любите митися в лазні, або приймати душ, то зливної ями буде недостатньо. У цьому випадку вам потрібно пристрій септиків згідно всім нормам санітарії та гігієни.

Для цього необхідно викопати кілька ям, які будуть сприяти очищенню стоків і попаданню в грунт вже очищеної води.

Септики возле частного дома

При розрахунку розміру ями варто взяти до уваги доступ до послуг ассенізаторской машини і той обсяг, який вона здатна вичистити за один раз. Оскільки ця послуга є платною, необхідно розрахувати обсяг ями таким чином, щоб машина могла очистити її за один рейс, в іншому випадку оплата цієї послуги вам обійдеться досить дорого.

Яма для зливу на території приватного будинку

Схема устройства сливной ямы

Каналізаційні труби варто прокладати під кутом, спрямованим до ями. Місцерозташування ями потрібно підбирати після визначення її обсягів з урахуванням наступних факторів:

 • поклади грунтової води повинні розташовуватися якомога глибше, оскільки висота ями для зливу повинна бути не менше 2 метрів;
 • якщо на території є яке-небудь джерело води, то вигрібна яма повинна бути віддалена від нього мінімум на 30 метрів;
 • якщо ділянка різнорівневий, споруда повинна розташовуватися в найнижчій точці;
 • між житловим будинком і ямою має бути відстань від 5 м;
 • до ями повинні бути організовані під'їзні шляхи.

Поетапна технологія монтажу

 1. Перший етап полягає в викопування траншеї, і в цьому випадку варто скористатися послугами екскаватора, але за умови, що на вашій ділянці немає численних посадок. В іншому випадку земляні роботи виконуються вручну. Правда, для виконання цього завдання вам доведеться залучити помічників. По глибині шахта повинна бути близько 4 метрів.

  Монтаж сливной ямы

 2. На дні шахти влаштовується дренажний шар з піску і щебеню, який ретельно утрамбовується і покривається бетонною плитою або розчином. Для зміцнення стін зливної ями використовуються дошки великої товщини, цеглу або тракторні покришки. Цегляна кладка виконується в шаховому порядку і обкладається щебенем або цегельним боєм. Однак зараз ці способи використовуються досить рідко. Набагато частіше для цих цілей використовуються кільця із залізобетону. Це значно економить час, витрати і трудомісткість, оскільки транспортування здійснюється самим виробником. Якщо дозволяють під'їзні шляхи, монтаж кілець виконується краном маніпулятором.

  Технология монтажа сливной ямы

 3. Спорудження колодязя для фільтрації:
  • копається яма на глибину метра;
  • в неї вставляється одне кільце;
  • триває копання під цим кільцем з попередньою установкою підпор;
  • потім опускається наступне кільце і фіксується з першим за допомогою металевих скоб;
  • дії повторюються до тих пір, поки не будуть опущені всі кільця;
  • зверху монтується кришка з металу або пластмаси.

  Герметичність споруди досягається шляхом обробки усіх швів і стиків мастикою на бітумній основі. Отвір, призначене для входу зливної труби, також необхідно закрити з особливою ретельністю. Як вже говорилося раніше, дана труба повинна пролягати під ухилом (2 сантиметри на метр труб).

  Для дотримання техніки безпеки поверхню ями необхідно застелити арматурою, виконати опалубку і залити шар бетону, залишивши оглядовий люк і вентиляційний отвір. Варто зробити подвійний люк, проклавши між кришками пінопласт або мінеральну вату. Для того, щоб вигрібна яма не зіпсувала весь зовнішній вигляд присадибної території, її слід старанно замаскувати і прикрасити різними рослинами на поверхні.

Питання герметичності

Для того, щоб з появою зливної ями екологія вашої ділянки не погіршилася, необхідно її ретельно загерметизувати. Щоб уникнути забруднення навколишнього середовища, доведеться користуватися послугами ассенізаторской машини.

Нечистоти не вплинуть на грунт, якщо ви придбаєте еврокуб. Він являє собою ємність з пластику, укладену у решетування з металу, з місткістю 1 тонна.

Пристрій під'їзного шляху

Ассенезаторская машина

Який би варіант вигрібної ями не був обраний, в будь-якому випадку її доведеться вичищати за допомогою спеціальної техніки. Для цих випадків повинні бути заздалегідь облаштовані під'їзні шляхи, по мінімуму зачіпають впорядковану територію. Дорогу не обов'язково викладати спеціальним матеріалом, але спеціальне місце для неї обов'язково треба виділити, в іншому випадку всі ваші посадки можуть бути зіпсовані.

Після того, як ви ознайомилися з технологією монтажу зливної ями та переліком необхідних матеріалів для цього, можете приступати до роботи. Ваша сільська життя може стати не менш комфортною, ніж у міській квартирі. Завдяки зливний ямі можна сміливо проводити в будинок каналізацію, встановлювати душ і туалет та інші необхідні сучасній людині зручності.

Відео

Рекомендації людини, який зробив зливну яму своїми руками.

Читайте також: