Зібрати шафу-купе своїми руками

17.01.2021
9 791
Admin

Собрать шкаф купе своими руками

 1. Етапи складання
 2. Збірка шафи-купе
 3. Завершальна стадія робіт
 4. Відео

Багато молоді сім'ї, які в'їхали в нову квартиру, дуже часто стикаються з однією і тією ж проблемою, цілком характерною для більшості молодят - проблемою обстановки. На придбання пристойною меблів зазвичай не вистачає грошей, так і невеликий розмір кімнат змушує їх заздалегідь потурбуватися про грамотному розподілі планованих під обстановку просторів.

Найбільш поширеним варіантом розв'язання класичної проблеми з меблями, дозволяє розмістити для початку найнеобхідніші речі і не займати в теж час багато місця в квартирі, є типове рішення, що полягає в зборці шафи-купе своїми руками.

Самостійно виготовлений і дуже модний у наш час шафа-купе, оснащений розсуються у всю стіну великими дверними полотнами, дуже допоможе молодятам в плані розміщення вільної постійно побутової техніки, непотрібної одягу, взуття та іншої не менш важливою начиння.

Приблизні розрахунки сімей, які скористалися свого часу такою можливістю, показали, що витрати на всі необхідні для складання шафи матеріали (з урахуванням вартості фурнітури і спеціальної дисперсійної фарби) вдвічі нижче вартості готового виробу, придбаного в меблевому салоні.

Якщо ви зумієте заздалегідь підготувати все необхідне, то ті кілька вечорів, які будуть витрачені на розпилювання матеріалів, підгонку окремих складових і на сам монтаж, не здадуться вам занадто обтяжливими і можливо навіть доставлять деяке задоволення.

Етапи складання

Этапы сборки

Правильна збірка шафи-купе своїми руками передбачає обов'язкову розбивку проведених робіт на етапи, причому ці етапи включають в себе ряд стандартних операцій, перелік яких наводиться нижче. Сюди входять такі операції:

 • складання ескізу конструкції;
 • підготовка переліку необхідних матеріалів;
 • купівля та підгонка за місцем всіх елементів майбутньої шафи;
 • остаточна збірка конструкції.

На першому етапі робіт по самостійній збірці шафи вам необхідно підготувати на папері ескіз (схему), що визначає порядок розміщення основних його елементів (полиць, перегородок і несучого каркаса). При цьому потрібно враховувати деякі нюанси, пов'язані з вибором місця під шафу і з його максимальною глибиною. Ці нюанси повинні враховувати, перш за все, наявність добре закріпленого на підлозі плінтуса (який не хотілося б видаляти), а також передбачити деякий відступ від вікна (близько 40 см), який не перешкоджав би вільному відкриванню останнього.

При таких обмеженнях розрахункова глибина шафи не дозволить розміщувати в ньому вішалки стандартного типу - ось чому багато новосели використовують висувні вішаки для одягу, розміщуються в площині, перпендикулярній звичайним вішалок.

На другому етапі заходів, які відповідають на питання про те, як зібрати шафу-купе, вам необхідно скласти докладний перелік покупних матеріалів і деталей, підготовлений на підставі вже готового ескізу задуманої вами конструкції пристінного споруди.

Третій (завершальний) етап включає в себе заходи по придбанню матеріалів і виготовлення окремих заготівель з подальшою підгонкою їх за місцем і складанням.

Збірка шафи-купе

Сборка шкафа купе

Для виготовлення основних складових шафи (стійок, верхнього щита, дверей і полиць) використовується зазвичай плита ДВП товщиною 19 мм

Монтаж починається з підготовки вирізів під плінтус, які робляться на вертикальних стійках конструкції для того, щоб підігнати шафа впритул до стіни. Приоконную бічну стінку, а також інші стійки за допомогою дюбелів і металевих кутників закріплюють прямо на стіні кімнати.

Лицьові крайки вертикальних стійок закривають дерев'яними накладками, кріпляться за допомогою контактного клею і дрібних цвяхів.

Зауважимо, що при встановленні вертикальних перегородок вам обов'язково знадобиться наступний інструмент:

 • рівень;
 • складаний метр;
 • простий косинець.
Точна вивірення розмірів при установці перегородок дозволить вам надалі уникнути будь-яких неприємностей з монтажем полиць шафи-купе.

Після того, як всі вертикальні перегородки встановлені за допомогою шурупів і куточків на них кріпиться верхній горизонтальний щит, трохи виступає за шириною за розміри стійок. Ця виступаюча частина необхідна для облаштування направляючої для дверей.

Фахівці рекомендують використовувати в конструкції вбудованого шафи-купе типові розсувні двері. Безсумнівним достоїнством таких дверей є те, що для них не потрібно додаткового місця, що знову ж таки дозволяє заощадити на своїй меблями просторі. При цьому особливих труднощів з монтажем розсувних дверей, як правило, не виникає.

Двері розсувного типу, на відміну від орних дверей при їх відкриванні і закриванні ковзають по спеціальним направляючим в площині лицьовій частині шафи. Подібне ковзання може бути реалізовано з допомогою особливого механізму, в якому в якості направляючих використовуються звичайні алюмінієві або сталеві профілі відповідного розміру.

Сьогодні широко застосовуються два типи розсувних механізмів, які передбачають верхнє або нижнє кріплення рухомої частини. У першому випадку механізм дверей закріплюється на верхньому щиті, а в другому - кріпиться прямо до підлоги.

Самі дверні полотна можна виготовити з тих же плит ДВП відповідного розміру. Приготувати досить прості і недорогі дверні полотна вдається у випадку використання відомої багатошарової конструкції, що складається з трьох шарів. Ця конструкція складається зазвичай з двох зовнішніх шарів (тверді плити ДВП) і одного внутрішнього, виконує функцію каркаса усієї конструкції.

Дверні полотна підвішуються при цьому таким чином, щоб між нижнім зрізом і підлогою залишався деякий зазор, необхідний для вільної прибирання підлоги. Нагадаємо, що напрямна для дверей при необхідності може бути встановлена і знизу.

Завершальна стадія робіт

Завершающая стадия работ

Після завершення етапу дверних робіт можна приступати до установки в конструкцію підготовлених заздалегідь полиць, які розміщуються на спеціальних полкодержателях, що зміцнюються на стійках конструкції. При бажанні можна зміцнити їх з лицьової сторони дерев'яними накладками. Полиця з висувними вішалками встановлюється зазвичай на поперечних планках, на яких вона кріпиться за допомогою звичайних шурупів.

Залишилися незакритими і видимі з лицьової сторони торцеві частини вертикальних елементів конструкції можна облицювати спеціальними смужками з деревини (шпоном).

На бічній частині дверного полотна кріпиться декоративна ручка-планка, тильна частина якої розташовується врівень з внутрішньою поверхнею дверей, а лицева виступає спереду. Кріпиться така ручка до дверного полотна за допомогою шурупів і клею. Потім поверхні розсувних дверей та інші лицьові частини конструкції покриваються декількома шарами незмивною дисперсійної фарби, що підбирається під колір стін.

На заключній стадії робіт з монтажу шафи-купе в його верхній частині встановлюється спеціальна планка, що дозволяє приховати напрямні дверних полотен і сам розсувний механізм. Така планка, проброшенная на всю ширину шафи, виконує одночасно і певну декоративну функцію.

Відео

Цей відеоматеріал розповість про внутрішнє наповнення шафи-купе.

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, присвячений зборці шафи-купе.

Читайте також: