З'єднання унітазу з каналізаційною трубою


Соединение унитаза с канализационной трубой

Навіть любителі все зробити в будинку своїми руками бояться перспективи роботи з сантехнікою і прагнуть довірити цей процес професіоналам своєї справи. Виникає проблема, як з'єднати унітаз з каналізаційною трубою і не сісти в калюжу в такій делікатній справі (в прямому і переносному сенсі). Дійсно, з'єднання унітазу з каналізаційною трубою - питання відповідальний.


Подсоединение унитаза

Давайте визначимося з основними етапами роботи. Для початку потрібно пам'ятати, що замінити старий унітаз або з'єднати його з каналізацією в новому будинку - два абсолютно різні справи. Змінити старий унітаз легше, оскільки є можливість подивитися, як він приєднаний. З цим потрібно визначитися в першу чергу, тому що умовно унітази ділять на 3 різновиди:

  • коли зливна труба проходить паралельно підлозі;
  • коли зливна труба проходить перпендикулярно до поверхні підлоги;
  • коли зливна труба розташована під кутом до підлоги.

Таким чином, кріплення до каналізації також здійснюється по-різному. Щоб позбавити себе від зайвих проблем, пов'язаних з заміною каналізаційної розведення та її припасування, потрібно вибрати унітаз з тим же кріпленням, що і у старого. На жаль, можливий випадок при якому тип кріплення обраний той же, а зв'язок не вдається.


Способ установки унитаза

Це може бути пов'язано зі зміною рівня підлоги. Тоді потрібно скористатися або гофрованими, або ексцентриковими манжетами. Як би те ні було, спочатку потрібно приміряти з'єднання унітазу з каналізаційною трубою.


Эксцентриковая манжета

Ексцентрикова манжета - це два сполучених патрубка зі зміщеними центрами. Як правило, вони допомагають приєднати унітаз до каналізації навіть без застосування герметиків завдяки наявності гумових ущільнювачів.

Зверніть увагу! Якщо у вас чавунні труби, то можуть виникнути проблеми, оскільки домогтися потрібної герметичності не завжди вдається. Тоді знадобляться герметики в місці стику.


Гофрированная манжета

Якщо зсув велика, то на допомогу прийдуть гофровані манжети (гофра сполучна). Вона може розтягуватися гнутися і деформуватися. Однак і для її встановлення потрібно знати деякі особливості. В запасі має бути відстань 10-15 см., Краще всього вибрати армовану гофру з нержавіючим покриттям.

Що стосується питання кріплення до підлоги, то потрібно пам'ятати, що типи кріплень бувають різні. Виділяють кріплення:

  • за допомогою епоксидного клею (смоли);
  • кріплення на спеціальній дошці (тафти);
  • закріпленої на підлозі;
  • кріплення за допомогою шурупів до плитці або цементній підлозі.

Епоксидний клей


Эпоксидный клей

Використання епоксидного клею можливо тільки на очищених від пилу і жиру поверхнях. Крім того, він краще тримається на шорсткій поверхні. Товщина покриття смоли повинна бути приблизно 4-5 мм.

Зверніть увагу! Підлога повинна бути рівною за рівнем, оскільки в цьому випадку клей буде розтікатися рівномірно, що забезпечить надійність кріплення. Після проведення всіх цих процедур, не можна чіпати унітаз протягом півдоби.

Тафта

Тафта являє собою кріпильну дошку для фіксації унітазу. Вона повинна бути тільки з міцних деревних порід, таких як дуб, ясен. Перед установкою її ретельно покривають оліфою з метою захисту від вологи. З нижньої її сторони монтують анкера для надійності зчеплення з підлогою. Можна скористатися і звичайними цвяхами, але вони повинні виступати на 2-3 див. В підлозі готують спеціальне поглиблення, в яке встановлюють тафту вниз цвяхами. При роботі з такою дошкою поверхня повинна збігатися з підлогою по рівню. На голівку шурупа насаджують спеціальні декоративні накладки, що йдуть в комплекті з унітазом.

Зверніть увагу! Після всіх процедур по установці він не повинен гойдатися. Щоб цього не сталося, потрібно перевірити рівність поверхні, на яку встановлюється унітаз.

Фіксація на поверхні підлоги


Фиксация на поверхности пола

Якщо на підлозі викладена плитка, то, насамперед, потрібно визначитися з місцем для унітазу і з допомогою спеціальних кріпильних отворів відзначити на ній місця кріплення. Для цього потрібно скористатися дрилем і свердлами з побідитовими наконечниками.

Останній крок - кріплення бачка для зливу. Важлива його правильна установка, в іншому випадку він буде протікати. Потрібно змастити місце зливу силіконом (для герметичності) і встановити бачок, скріпивши його болтами з унітазом.


Крепление бачка

Воду в зливний бачок підводять армованим шлангом з накидними гайками на кінцях. Важливо відрегулювати механізм, щоб вода не доходила до краю приблизно 1см.

Якщо всі рекомендації і кроки по установці виконані вірно, то з'єднання унітазу з каналізаційною трубою пройде без особливих складнощів.

Відео

Пропонуємо вам переглянути відеоролик, присвячений установці унітазу.