Поради по дизайну однокімнатної квартири

17.01.2021
2 254
Admin

Советы по дизайну однокомнатной квартиры

  1. Визначаємося з колірною гамою
  2. Меблювання в дизайні однокімнатної квартири

Грамотно продумати дизайн однокімнатної квартири - завдання не з простих. Місця небагато, а функціональність потрібна та ж, що і для двох - або трикімнатної квартири.

Розмірковуючи над тим, як краще обставити свою квартиру, «танцювати» треба від її основної особливості - брак простору (якщо у вас, безумовно, не квартира-студія). Одна кімната - це і спальня, і вітальня, і кабінет, і їдальня, і навіть дитяча. Плануючи дизайн інтер'єру однокімнатної квартири, необхідно враховувати багатофункціональність кімнати і гранично ефективно використовувати наявний простір.

Одним із способів збільшити розміри єдиної кімнати - це об'єднати вітальню з кухнею - знести стіну між кімнатою і кухнею (в тому випадку, якщо вона не несе) або зробити стильну арку з гіпсокартону.

Якщо зносити стіну ви не бажаєте, або це неможливо, то необхідно візуально збільшити простір квартири.

Визначаємося з колірною гамою

Определяемся с цветовой гаммой

Почніть з правильних відтінків. Темні кольори лише сильніше зменшать приміщення, внаслідок чого в дизайні однокімнатної квартири необхідно використовувати світлі, постільні тони. Кількість кольорів повинно бути мінімальним. Намагайтеся уникати шпалери з великим малюнком, а ось невелика вертикальна смужка буде розширювати простір.

Візуально збільшити кімнату допоможуть і грамотно підібрані штори. Темні штори з важкої тканини - це не кращий варіант для «одинички». Але самих легких фіранок може бути недостатньо в літній час для захисту від яскравого сонця, тому краще використовувати тканинні жалюзі світлих тонів.

Меблювання в дизайні однокімнатної квартири

Мебелирование однокомнатной квартиры

Безумовно, в дизайні однокімнатної квартири особливу увагу необхідно приділити меблів: вона повинна бути максимально функціональною. На місце ліжка краще придбати диван-ліжко: вдень він буде виконувати функцію дивана у вітальні, а функцію ліжка - вночі. Як правило, диван-ліжка є об'ємні ящики для зберігання білизни, тому вам не потрібно буде вирішувати питання, пов'язане з невеликою кількістю місця в шафі.

До речі, про шафах. Знаючі дизайнери радять звернути увагу на вбудовані шафи-купе - вони досить місткі і займають порівняно мало місця. До того ж, багато сучасні моделі шаф-купе обладнані дзеркальними дверцями, яка теж сприяє зоровому розширенню невеликого простору. Для зберігання речей можна використовувати різноманітні стелажі і навісні полиці - вони займають мало місця, але досить функціональні.

Стіл в невеликій за розмірами квартирі теж має бути максимально функціональним. Розміри приміщення не дозволяють поставити і комп'ютерний, і журнальний, і письмовий, обідній стіл - необхідно як-то "пристосовуватися" за одним столом. Кращим варіантом буде легкий стіл, який можна буде легко розгорнути і відрегулювати висоту ніжок і розміри стільниці. На додаток до такого столу можна придбати стільці.

В однокімнатній квартирі можна жити цілком комфортно, якщо грамотно спланувати її інтер'єр, підійти до дизайну творчо.

Головне - не тільки розмежувати площа і придбати функціональну меблі, але і не навантажувати квартиру непотрібними речами, які «з'їдають» площа приміщення.

Читайте також: