Сучасний дренаж - порятунок від зайвої води


Современный дренаж - спасение от лишней воды

Надійним захистом будинку від негативного впливу грунтових вод був, є і в осяжному майбутньому залишиться старий добрий спосіб - влаштування дренажу будинку. Адже освоєння земельної ділянки недосвідченими власниками часто здійснюється тільки за зовнішніми показниками: вибір покупців часом визначається лише гарним місцем розташування майбутньої дачі або садиби. І ось будується будинок або упорядковується вже побудований раніше; насаджується сад-город. А потім починаються проблеми: на ділянці - з насадженнями, які погано ростуть і страждають від надлишку вологи; в самому будинку - з фундаментом і підвалом, постійно сирими і покритими цвіллю.

Зимове промерзання ґрунту, насиченого вологою, веде до спучування, збільшення в об'ємі ґрунту як по вертикалі, так і по горизонталі. В результаті це закінчується зрушенням стін, розривами кладки, що ослабляють фундамент і пропускають в підвал вологу. Вологий грунт, смерзаясь з частинами будинку, що знаходяться в землі, піднімає їх при спученні; атмосферні опади підвищують рівень вод - всі разом узяті несприятливі фактори можуть серйозно пошкодити будівлю будинку. Тільки дренаж фундаменту врятує становище справ: зволоження споруди припиниться.

Принцип спорудження дренажу


Принцип сооружения дренажа

Змінюються покоління будівельників, змінюються технології виробництва компонентів дренажної системи, але принцип спорудження дренажу залишається один і той же: кільцеве розташування дрен навколо будинку і влаштування оглядових колодязів.


Устройство дренажной системы

Спочатку потрібно вирити траншеї шириною 50 см і засипати їх основу гранітним щебенем висотою не менше 10 див. На цю підготовлену "подушку" укладаються перфоровані двошарові труби UPONOR з кільцевою жорсткістю SN 8, що вказує на можливість їх використання в землі до 6 м глибини. Всередині дрени мають гладку поверхню, що забезпечує швидке вимивання зважених частинок мулу, що знаходяться у воді. Дрени укладаються невеликими відрізками: пристрій дренажу будинку за допомогою труб саме в такому вигляді дозволяє витримувати потрібний ухил (0,5 - 0,7 мм), уникаючи проваль системи. Жорсткість труб сприяє збереженню їх положення під час переміщень грунту. Коли вся система змонтована, дрени засипаються гранітної дрібною фракцією 5 - 20 з усіх боків шаром 30 см, після чого покриваються геотекстилем. На це покриття насипається пісок до самого верху траншеї. Потім все закривається землею зворотної засипки без каміння та сміття.


Установка ревизионных колодцев

Для контролю за роботою системи і її регулярного очищення встановлюються оглядові (ревізійні) колодязі WAVIN з илосборниками висотою до 20 див Коли споруджується дренаж фундаменту, то його пристрій передбачає установку ревізійних колодязів на кожному другому прямому повороті. Така схема створює умови для якісної промивання двох дрен в обидві сторони і здешевлює вартість прокладки водовідведення. Колодязь являє собою відрізок гофротруби, має днище і поліпропіленовий люк діаметром 315 мм Виступаючі над землею люки вдало маскують квіткові газони, лавки, скульптурні групи або покриття з поліетиленової плівки, засипане землею і засіяне газонної травою.

Від верхньої до нижньої точки водовідвідної системи встановлюються тільки ревізійні колодязі. Вода, зібрана дренами, надходить в колекторний колодязь. На ділянці вибирається найнижче місце, і там, в точці скидання води, повинен бути встановлений колектор. Він з'єднується з останнім оглядовим колодязем гнучкою трубою; він оснащується дренажним насосом і діаметром повинен бути не менше 600 див. Матеріал виготовлення колектора - пластик: завдяки йому колодязь виходить герметичним, простим у монтажі і займає на ділянці зовсім небагато місця. Якщо дренаж фундаменту ведеться паралельно зі спорудженням зливової каналізації, то колекторний колодязь потрібно обладнати зворотним клапаном UPONOR. Робиться це для запобігання попадання води в дренажну систему під час сильних злив або танення снігу. Зібрана ґрунтова і поверхнева вода абсолютно придатна для поливу саду та городу.

Часто виникає потреба осушення території навколо вже побудованого будинку цілком здійсненна. Тільки необхідно звертатися в профільну компанію - тоді кваліфіковані фахівці проведуть дренаж будинку грамотно, за всіма правилами, і повний захист будови від надмірної вологи буде забезпечена на довгі-довгі роки.