Як зробити спортзал своїми руками


Спортивный зал своими руками

Для шанувальників здорового способу життя домашній спортзал сьогодні є не просто модним захопленням, але видається, швидше за все, як необхідність, без якої вже неможливо обійтися. Облаштування комфортного спортивної зони, розташованої в межах квартири або заміського будинку, дозволяє вам виграти не тільки матеріально, але й (що дуже важливо в наші дні) зберегти дорогоцінний особистий час.

Місце для спортзалу


Место для спортзала

Шляхи розв'язання питання, як зробити спортзал своїми руками, визначаються, в кінцевому рахунку, вашими можливостями щодо виділення для цих цілей вільної житлової площі. Самим ідеальним варіантом буде, звичайно ж, вільна зона в прибудовах заміського будинку (веранда або мансарда утеплена, наприклад). У цьому випадку особливу увагу слід приділити тому, щоб приміщення добре провітрювалися і мало достатню кількість віконних прорізів.

Зверніть увагу! Наявність необхідної кількості вікон взагалі багато значить не тільки для вентиляції приміщення, але і для створення комфортної атмосфери, яка має до занять фізичними вправами.


Домашний спортзал

Іншим істотним моментом, який повинен враховуватися при виборі приміщення для спортзалу, є його площа. Медичні та санітарні норми регламентують мінімально допустиму площу тренажерних залів, ставлячи її величину на рівні 10 кв. метрів. У тому випадку, коли ви не укладаєтеся в цей показник - вам не варто особливо напружуватися; у домашніх умовах під спортзал підійде і приміщення меншої площі. Правда, при цьому вам доведеться ретельно продумати питання раціонального розміщення тренажерів або скоротити їх кількість.

Планування спортзалу


Планировка спортзала

Після того, як місце під спортзал знайдено, необхідно вивчити його планування і продумати питання оптимального розміщення спортивних снарядів. Крім того, потрібно буде врахувати деякі особливості приміщення, здатні вплинуть на розстановку снарядів. В першу чергу необхідно звернути увагу на наступні елементи облаштування приміщення:

  • розташування вікон і дверей, при відкриванні та закриванні яких можливе отримання випадкової травми (в разі крайньої необхідності доведеться продумати питання про заміну навстіж двері на розсувну конструкцію);
  • місце розташування дзеркал, які рекомендується розміщувати навпроти вікон;


План расположения тренажеров

  • грамотне позиціонування освітлювальних приладів, вимикачів і розеток, узгоджується зі схемою розміщення спортивного обладнання, що дозволить вам обходитися без подовжувачів та інших допоміжних пристосувань;
  • вибір підходящого для занять режиму освітлення (для спортивних занять краще всього підходить верхнє освітлення);
  • підбір світлових характеристик освітлювачів, що враховує той факт, що для занять краще всього використовувати розсіяне білий світ, по спектру та інтенсивності максимально наближений до денного освітлення;
  • наявність ефективної примусової вентиляції, без якої нормальна організація занять навряд чи буде можлива.

Підлогове покриття


Напольное покрытие

Ще одним елементом, що істотно впливає на комфортність спортивних занять, є підлогове покриття, питання зносостійкості якої слід приділити належну увагу. В ході вирішення питання про те, як зробити спортзал своїми руками, зверніть увагу на те, що найкращим з усіх можливих варіантів покриттів є так звана плаваюча стяжка, а найбільш невідповідними для цих цілей матеріалами вважаються клінкер.

Серед найбільш популярних матеріалів, які також можуть використовуватися в якості підлогового покриття спортивного майданчика, особливо виділяються наступні:

  • ковролін з потовщеною основою, що представляє собою непоганий варіант застилки підлоги в зонах для вправ, виконуваних у положенні лежачи або сидячи;


Ковролин для спортзала

  • коркове дерево, що відрізняється прекрасною звукоізоляцією і унікальним пружним ефектом;
  • спеціальне гумове покриття, яке можна придбати сьогодні в спеціалізованих магазинах у вигляді плитки або скатанного рулону.


Резиновое покрытие для спортзала

З даного переліку більш кращим є варіант застилки підлог гумової плиткою, яка забезпечує хорошу звукоізоляцію в приміщенні і має цілком прийнятну вартість.

Крім того, використовувати в якості підлогового покриття в спортзалі можна і ламінат, а також вінілову плитку або звичайний лінолеум. Підставою для всіх цих видів покриттів може служити товста гумова підкладка, яка укладається прямо на чорнову підлогу. Належну увагу необхідно приділити утепленню домашнього спортзалу, особливо в тих випадках, коли він облаштовується на вільних площах, не пов'язаних з опалювальною (житловий) частиною вашого будинку. При цьому окремо слід опрацювати питання утеплення підлоги.

Відео

У домашньому тренажерному залі ремонт - далеко не найважливіше. Найважливіше - це все ж тренажери. Пропонуємо вам дізнатися, як самостійно виготовити стійку для присяда та жиму штанги.