Зруб лазні своїми руками

17.01.2021
2 205
Admin

Сруб бани своими руками

  1. Роботи з гідроізоляції споруди
  2. Підготовка матеріалу
  3. Установка штирів при будівництві лазні
  4. Вирівнювання зовнішньої сторони банного зрубу
  5. Монтаж віконних прорізів

Одним з оптимальних і екологічно чистих матеріалів для будівництва лазні є деревина. У такій конструкції повітря приємніше і тепло зберігається довше. Для того, щоб виготовити зруб для лазні своїми руками, варто зупинити вибір на брусі, який не вимагає спеціальних навичок при монтажі, тим більше час його сушіння значно менше, ніж у колод.

До будівництва зрубу з бруса можна починати після того, як фундамент придбає достатню міцність, тобто приблизно через 7-30 днів.

Роботи з гідроізоляції споруди

Спочатку вам буде потрібно гідроізолювати фундамент, шляхом його обробки бітумною мастикою і укладанням руберойду в два шари. Віддайте перевагу саме руберойду, який захистить нижній вінець банного зрубу завдяки своїй стійкістю до механічних і хімічних пошкоджень, впливу ультрафіолетових променів і еластичності. Якщо ж ви будете використовувати сучасні дорогі матеріали для гідроізоляції на основі скловолокна, їх досить стелити одним шаром. Бруси, які використовуються для укладання перших нижніх рядів, доцільно просочити використаним машинним маслом.

Рубероид для гидроизоляции

Оскільки форма бруса не ідеальна, краще скористатися напиленным на дискової пилорамі матеріалом, ніж стрічковим. Визначтеся з тим, яку із сторін ви будете робити рівною. Якщо внутрішня сторона планується обшивати вагонкою, варто вирівнювати зовнішню поверхню стін. При можливості обстружіть і зніміть фреску із зовнішньої сторони. У цьому випадку споруда буде виглядати так, як ніби воно виконано з клеєних брусів.

Підготовка матеріалу

Брус для строительства сруба

Брущатий зруб виготовляється досить легко. Для цього потрібно взяти брус, що має переріз 15*15 см і скласти його рядами згідно з проектом конструкції з допомогою штирів з металу або дерева. Відстань між штирями має становити приблизно 150см. Отвори для штирів виконуються в брусі на половину його товщини, вибравши діаметр таким чином, щоб штир вільно входив до нього. Для наступного ряду отвори свердляться в іншому місці, щоб вони розташовувалися в шаховому порядку, в іншому разі висихає брус може погнутися.

Установка штирів при будівництві лазні

Як правило, при будівництві російської лазні використовується рубка в лапу, шпунт або можна зробити в місцях стикування брусів пропили в 1,5 см глибиною і забити в них скоби з металу. Останній варіант менш трудомісткий і швидкий. Пропил для скоби виготовляється для більш глибокого її розташування. Це необхідно для того, щоб під час сушіння деревини не утворювалися зазори, а скоби не випирали над поверхнею.

Укладка клеенного бруса

У готовому зрубі кути лазні вийдуть з стирчать кінцями брусів, які не слід спилювати повністю з наступних причин:

  • Слід почекати певний проміжок часу не менше шести місяців, оскільки деревина може потріскатися саме на кінцях.
  • В ході будівельних робіт стирчать кінці можна використовувати в якості сходинок для підняття нагору.

Вирівнювання зовнішньої сторони банного зрубу

Ряди укладають між брусами стрічковий утеплюючий матеріал. Як правило, для цих цілей використовується рулонний джут або льон, які можна замінити більш старими матеріалами, такими як пакля і мох. Сучасні матеріали більш зручні в застосуванні, оскільки не потребують конопачении.

Утепление сруба

Стрічкові утеплювачі стеляться між брусів і фіксуються за допомогою степлера. Якісні показники джуту вище, ніж у льону, тому і його вартість вище. Завдяки своєму складу джутові волокна при усихання та усадки брусів пресуються і стають перешкодою для потоків холодного повітря і вологості.

Монтаж віконних прорізів

Монтаж оконных проемов

Під час самостійного будівництва банного зрубу необхідно передбачити наявність віконних і дверних прорізів. Для цього на місці майбутнього монтажу доведеться зробити пропили в самому верхньому брусі, або ж робити пропили через один вінець. До остаточного випилювання отворів можна приступати тільки після повної усадки зрубу для лазні.

Після того як будівництво зрубу буде завішено варто відразу приступати до монтажу покрівлі. Це необхідно для запобігання деформації матеріалу конструкції під час усушки. Тобто під масою даху брус пригорнеться, і на його поверхні не утворюються щілини і зазори.

Строительство сруба

Для зведення банного зрубу з габаритами 6*6 метрів вам потрібно 11 м3 брусів перетином 15*15 і приблизно 7 днів на роботу. Терміни спорудження залежать від кількості осіб задіяних у процесі.

Після закінчення монтажних робіт внутрішню сторону приміщення можна обшити вагонкою, а зовнішню - сайдингом, або будь-яким іншим матеріалом на ваш вибір. В якості покрівельного матеріалу ви також можете вибрати більш підходящий і доступний матеріал.

Читайте також: