Стіни із силікатних виробів своїми руками


Стены из силикатных изделий

Пустотілі блоки і силікатні цеглини виробляються з натуральної сировини - води, вапна і піску. Зазвичай вони білого кольору, але бувають і пофарбовані. Якими перевагами володіють стіни з силікатних матеріалів?

Вапняно-піщані або силікатні вироби. Під час виробництва силікатних матеріалів не застосовуються шкідливі добавки, силікатне виріб і окремі його складові під час виробничого процесу не контактує з якими-небудь газами або небезпечними речовинами. Пустотілі блоки і силікатна цегла зазвичай фарбують різні кольори по замовленню.

Елементи стін із силікатних виробів


Элементы стен из силикатных изделий

Фасонні цеглу та силікатні блоки як правило бувають порожнистими, суцільними-рідше. Деякі з них мають шпунти і профільовані пази, у них можуть бути отвори або монтажні ручки, щоб їх легше переносити. Цегла добре використовувати для облицювання фасадів, тому що його не потрібно штукатурити. Бувають цеглини колоті (шорстка поверхня) і з рівною поверхнею.

Для будь стін? Силікатні матеріали холодні і щоб вони відповідали нормам по теплопровідності, їх необхідно утеплити термоізоляційним матеріалом. У них досить високий рівень теплопровідності і з них не можна споруджувати одношарові стіни.

Споруди з силікатних матеріалів


Сооружения из силикатных материалов

З силікатних матеріалів споруджуються:

  • двошарові стіни - їх зводять з пустотілих блоків. Кладуть блоки на цементно-вапняний розчин. Несучого такий шар стіни досягає 25 см у товщину. У той же час теплоізоляційний шар - 12 див.;
  • тришарові стіни - шар на основі силікатних виробів може становити 25 см, з врахуванням товщини ізоляції 12 див. Фасадний шар складається з цегли (12 см) або фасонної цегли товщина якого 7 див.

Як проводиться кладка? Відмінностей в кладці силікатних виробів і традиційного цегли немає. Якщо стіни із силікатних виробів залишити не оштукатуреними після завершення кладки, то шви можна залишити незаповненими розчином на глибині 1.5 см від стіни фасаду. Якщо стіни із силікатних виробів не будуть оброблятися додатково, то необхідно обробити шви під час спорудження кладки.

Переваги силікатних матеріалів


Преимущества силикатных материалов

З переваг силікатних матеріалів можна виділити:

  • висока стійкість до стиснення;
  • хороша стійкість до впливу дощу і морозу;
  • хороша звукоізоляція;
  • силікатні вироби володіють високою здатністю до акумуляції вологи і тепла, завдяки чому в будинку переважає мікроклімат, котрий сприяє хорошому самопочуттю домочадців.

Крім того, завдяки дезинфікуючим якостям вапна, силікатні матеріали стійкі до цвілі і грибка. Вони також характеризуються підвищеною вогнестійкістю, а під час пожежі не виділяють шкідливих речовин. Мінусом силікатних матеріалів є те, що вони прохолодні і стіни з них потрібно зводити з декількома шарами. Також під час транспортування силікатні вироби потребують захисту, тому що легко пошкоджуються.


Дом из силикатных материалов


Красивый дом из силикатных изделий