Стовпи для паркану своїми руками


Столбы для забора

Паркан вашої ділянки - це, напевно, найважливіший конструктивний елемент крім безпосередньо будівлі. У пристрої забору найбільш важливі не тільки його надійність, довговічність, але і зовнішній вигляд, адже це «обличчя» всього вашого будинку. Пристрій забору справа відповідальна і копітка, а кожен господар прагне заощадити, але, звичайно, не на шкоду якості.

На жаль, зараз безліч представлених на ринку матеріалів для забору або дуже дорогі, або мають занадто низьку якість. В таких умовах хорошим рішенням може стати виготовлення деяких елементів огорожі самостійно, як кажуть, якщо хочеш зробити щось добре - зроби це сам. Пристрій забору не така складна річ, як може здатися на перший погляд. У даній статті ми розглянемо варіанти самостійного виготовлення бетонних стовпів для паркану та їх правильної установки, щоб ваш паркан не тільки надійно захищав ваш будинок, але і мав приємний зовнішній вигляд, був довговічний, а головне, щоб його установка не сильно вдарила по кишені.

З чого виготовити

В принципі, вибір матеріалу для влаштування огорожі досить обмежений. Ми поки що не будемо торкатися безпосередньо огороджує матеріалу, його можна буде вибрати у відповідності з вашими особистими смаками та фінансовими можливостями, обмежимося розглядом пристрою стовпів для майбутнього паркану. Традиційно для їх пристрою застосовується дерево, метал або бетон.


Деревянные столбы для забора

На жаль, застосування дерев'яних конструкцій гарантує недовговічність паркану. Після тривалого перебування в землі навіть оброблені спеціальними складами дерев'яні конструкції піддаються гниттю. Такі стовпи навряд чи прослужать вам більше 5 років. Використання металу в якості опорних стійок огорожі зможе продовжити термін їх служби до 10 років, а у випадку використання нержавійки до 20, але нержавіюча сталь - це не найдешевший матеріал.


Металлические столбы

Використання бетону в даних конструкціях має одну особливість. З-за своєї пористої структури бетон може добре вбирати вологу з ґрунту, що в поєднанні з його циклічним заморожування і відтавання може призвести до руйнування стовпів. Рішенням цієї проблеми може стати введення до складу бетону спеціальних гідрофобних добавок. Крім того бетон сам по собі є крихким матеріалом, який практично не працює на розтяг, тому це слід використовувати тільки в поєднанні з гнучкими матеріалами (арматура), що додасть конструкції необхідну мінімальну гнучкість.

Виготовлення та встановлення бетонних стовпів


Изготовление и установка бетонных столбов

Виготовляючи стовпи для паркану своїми руками, слід вибрати спосіб, який для вас найбільш зручний. Ви можете виготовляти стовби, використовуючи змінну розбірну опалубку, в якій будете заливати бетонні елементи огорожі, або застосувати в якості постійної незнімної опалубки яку-небудь трубу відповідного діаметру. Для цієї мети відмінно підійдуть пластикові каналізаційні труби діаметром більше 10 см. При їх використанні ви можете вибрати необхідну висоту стовпа шляхом нарощування декількох труб. Закріплення стовпа в грунті може здійснюватися кількома способами.

Выкапывание котлованов

Перший і найбільш поширений спосіб полягає у викопуванні під кожен стовп невеликого котловану, занурення в нього конструкції і пристрій бетонної анкера, який буде утримувати всю конструкцію на місці. При такому способі крім бетону конструкцію «фундаменту» можна заповнити цегельних і бетонних боєм або камінням. При цьому землю, якою буде засипана бетонна подушка, слід ретельно ущільнювати, щоб уникнути перекошування всього споруди, яка особливо часто виникає у рухливих грунтах. Такий спосіб встановлення стовпів не тільки витратний, але і вельми трудомісткий, а крім того він не завжди надійний. Надійність його обумовлюється в першу чергу масивністю і глибиною закладення бетонної основи, але якщо стовп встановлені в слабкі пучіністие грунти, то навіть виконаний за всіма правилами глибоко закопаний стовп з масивним бетонним фундаментом навесні може дати усадку і покоситься.


Бетонирование основы

Ще один варіант установки

Альтернативним варіантом закріплення опор вашого забору стане занурення їх в спеціально пробурені круглі свердловини діаметр яких співпадає або більше діаметра стовпа. Переваги даного способу очевидні. Викопуючи свердловину під діаметр стовпа, ми вирішуємо найголовнішу проблему роботи з грунтами, адже ми не порушуємо їх структуру, тому нам не доведеться ущільнювати землю, щоб уникнути нерівномірної усадки і морозного пученія грунту.


Засыпка щебнем

Але більш надійним методом, який слід застосовувати у пучинистих грунтах, стане пристрій свердловини більшого діаметра з заповненням проміжків дрібним щебенем з подальшим її ущільненням. Щебінь створить навколо стовпа ідеальний дренаж, завдяки якому проблема морозного пученія грунту зникне сама собою. При використанні даного методу стовп слід занурювати в грунт на третю частину їх довжини.

Способи встановлення стовпів огорожі:


Способы установки столбов