Будівництво дачних будинків


Строительство дачных домов

З кожним днем кількість заміських будинків невтомно зростає. Причина тому зовсім не модні віяння, просто кожній людині властиве бажання знаходитися ближче до природи, свіжого повітря, рослин і квітів. Особливо знайоме це жителям великих міст, де потяги на дачу в буквальному сенсі стає ковтком свіжого повітря.

Якщо ви вже маєте даний ділянку і плануєте побудувати на ній будинок, пропонуємо вам декілька корисних рекомендацій, які полегшать ваші турботи.

Аспекти, які потрібно врахувати!

Для початку зазначимо, що будівництво дачних будинків, незважаючи на, здавалося б, особисте волевиявлення господарів, має відбуватися згідно з певними правилами. Як гласними, так і не дуже. Розглянемо найбільш важливі з них більш детально:


Дом из клееного бруса


План дома из клееного бруса


Дачный дом из клееного бруса


План дачного дома из клееного бруса

Площа та інфраструктура.

Для будівництва будинку необхідно мати не менше 6 соток землі, з урахуванням, що комфортно розміститися на них зможуть не більше 4 чоловік. Крім того, для дачного будинку краще вибирати ділянку неподалік від зручної транспортної розв'язки, вже налагодженою інфраструктурою (вода, газ, електрика), високою екологічною безпекою.

Відповідність Бніп

Планування ділянки і будинку повинна відповідати вимогам санітарних норм, які наведені в СНиП 30-02-97 і СНиП 2.08.01-89*.

Згідно з цими документами власник ділянки має право розміщувати на своїй ділянці будівлі за власним бажанням, якщо це не йде в розріз з пожежними та містобудівними нормами. Наприклад, кам'яний будинок може бути побудований не ближче, ніж в 6 метрах від будинку сусіда, а ось дерев'яний зруб - не ближче, ніж 15м. Приступаючи до будівництва будинку, рекомендуємо ознайомитися з цими документами, щоб уникнути неприємних наслідків.

Розташування

Місце розташування будинку краще всього вибирати так, щоб зелена зона навколо нього займала максимальну площу. Якщо вам належить будівництво на вже використаних землях, потрібно уважно вивчити можливість розміщення будинку з урахуванням наявних на території валунів, придатних для фундаменту, пнів, які необхідно викорчувати, зручності транспортної підводки і т. д.

Лазня і комунікації

По суті, будівництво лазні, як окремої споруди на ділянці, також передбачає виконання усіх цих норм. Крім того, при її будівництві важливо врахувати розташування системи водних комунікацій.

Приступаючи до будівництва дачного будинку краще відразу розробити проект з урахуванням наявності на ділянці лазні. Навіть якщо її будівництво буде відкладено на деякий час, заздалегідь прокладені труби на відведене місце під будівництво значно полегшить роботу і прискорить будівництво лазні.


Баня из клееного бруса


План бани из клееного бруса