Строительные советы

Сауна своїми руками


Строительство сауны своими руками

Кожен, хто бував у сауні, рано чи пізно задається питанням: "чи Можна зробити сауну своїми руками?". Замислюючись про нюанси та витратах, більшість людей залишають цю затію, навіть не почавши в ній розбиратися. А адже вихід знайдений - будівництво сауни своїми руками.

Вибираємо місце

Якщо у вас немає можливості побудувати нове приміщення, що відводиться спеціально для сауни, то можна скористатися вже наявними приміщеннями, в тому числі навіть ванною кімнатою. Що ж стосується інтер'єру і якості вентиляції, то вони будуть залежати як від вашої майстерності, так і від фінансових можливостей. У разі варіанта з ванною кімнатою, з обладнання вам буде потрібно тільки електропіч. Відразу слід сказати, що економити на будівельних матеріалах при будівництві сауни вкрай не рекомендується. Якісні матеріали окуплять себе своїм терміном служби і природною красою.

Вибираємо деревину

Використовується при будівництві сауни деревина, обов'язково має пройти процедуру сушіння до вологості не менше 8 відсотків. Після цього деревина ретельно полірується. Виходячи з додаткової мети сауни, бути заспокійливим засобом в стресових ситуаціях, рекомендують використовувати такі породи дерева, як осика, липа і абаш. Також не радять змішувати деревні породи при будівництві сауни.


Технология строительства сауны

Дуже важливо приділити особливу увагу у виборі печі. Будучи її центром, піч - основна рушійна сила" сауни.

Робимо підлогу

Підлога в сауні можна робити як з бетону, так і з дерева. Перевага буде, звичайно ж, на боці дерева, так як воно краще зберігає тепло і дуже приємно на дотик. Для підлоги можна також використовувати та інші матеріали, але питання їх відповідності вам обов'язково слід задати фахівцям.

Вибираємо віники


Выбор веника для сауны

Перейдемо до приємного, до віників! Вибір віників досить великий: дубові, березові, кропив'яні, евкаліптові, липові та багато інших. Кожен з них володіє своїми чудовими властивостями. Віники володіють цілим набором позитивних якостей. При ударах в шкіру потрапляють фітонциди - речовини, що вбивають шкідливі хвороботворні мікроорганізми, що перешкоджають старінню організму і покращують обмін речовин. Таким чином, сауна - унікальне у своєму роді засіб, що володіє дивовижним оздоровлюючим впливом. Бажаємо і вам якнайшвидше здійснити будівництво сауни своїми руками.

Анатолій Некрасов 27.03.14 14:22
Будівництво сауни у мене було ускладнене тим, що я її робив у квартирі, в місці, де раніше була кімната. Довелося повозитися, плюс проконсультуватися у фахівців. Але потім усе вийшло

Владислав Козаків 29.05.14 19:30
Ми купили 2 поруч розташовані квартири, об'єднали їх і в одній ванній кімнаті зробили якраз сауну. Проект розробив сам. Вийшло здорово!

Максим 04.09.14 10:55
Деревину треба вибирати, в першу чергу, з міркування поведінки деревини в приміщеннях з високою температурою і вологістю, і щоб не виділялося з неї різних смол. По бетонній підлозі ходити може бути гаряче, слизько і мокро, тому краще все таки дерев'яну решітку на підлогу в будь-якому випадку укладати. Оббивати лазню краще металевими або нержавіючими обробними цвяхами методом прихованого кріплення.

Геннадій Сташков 08.09.14 14:36
Максим! У статті згадуються "такі породи дерева, як осика, липа і абаш", і нагадування про недоцільність застосування деревини, з якої виділяється смола, зайвим не буде. Що стосується бетонної підлоги, то інформація про необхідність укладання на нього дерев'яної решітки буде додано. Хоча в статті не йде мова про кріпленні, нагадування про спеціальні цвяхи актуально. Спасибі вам за ваші замітки.

Статті по темі