Стяжка підлоги з керамзитом своїми руками

Стяжка пола с керамзитом

Вже протягом кількох десятиліть керамзит зарекомендував себе як чудовий теплоізоляційний матеріал. Завдяки теплозберігаючими властивостями, він знайшов широке застосування, зокрема для утеплення підлоги. Технологія нескладна, тому стяжка підлоги з керамзитом своїми руками під силу навіть неспеціалісту, тим не менш, її потрібно зробити правильно, інакше результат може вийти зовсім не такою, як очікувалося.

Що таке керамзит

Что такое керамзит

У спеціальних обертових печах шляхом випалу виготовляється керамзит. Його основою служать легкоплавкі і спучуються глиняні породи. Отримувані окатиші не представляють для здоров'я людини ніякої загрози, так як це екологічно чистий матеріал, такий же, як і глиняна цегла. Завдяки тому, що керамзит легкий і міцний, його невеликі зерна використовують не тільки як насипної утеплювач для стель, але і застосовують замість щебеню при виготовленні бетону, хоча такий метод істотно знижує його теплоізоляційні властивості, так як навколишній його цементний розчин добре проводить тепло.

Зробимо розрахунок керамзиту для стяжки

Расчет утепления

Для задовільної звукоізоляції і доброго утеплення перекриттів між поверхами цілком вистачить шару керамзиту в 10 див. Відштовхуючись від цієї цифри, проведемо розрахунок потрібної кількості керамзиту для стяжки підлоги. Отже, давайте рахувати.

Керамзиту в мішку 0,05 м2 - в середньому це 18 кг. Вага 1 м3 керамзиту становить 400 кг. Для приміщення 19 м2 при товщині шару в 0,1 м знадобиться 19 м2×0,1 м = 1,9 м3 керамзиту або 1,9 м3/0,05 м3 = 38 мішків.

Цей матеріал не є дефіцитом, та придбати в мішках його можна в кожному з магазинів, які займаються реалізацією будівельних матеріалів. При покупці зверніть увагу на фракцію, так як краще всього, якщо керамзит буде різний, тому що при укладанні і розрівнюванні більш дрібні зерна розклинюють великі. Так цей шар буде покладений більш щільно, що зведе до мінімуму подальшу усадку і можливе розтріскування.

Підготовчі роботи

Важливий чинник, який обов'язково потрібно враховувати перед початком робіт, - це допустиме навантаження на підлогу, де потрібно врахувати не тільки масу матеріалу, але і вагу того, що потім буде встановлено на ньому. Тому висоту шару керамзиту і цементно-піщаної стяжки підлоги потрібно розрахувати з урахуванням цих даних.

Самі холодні підлоги в багатоповерхових будинках на перших поверхах, так як підвальні приміщення часто не опалюються, а невелике тепло, яке в них могло б бути, несеться через численні дірки. Тому для того щоб утеплення було ефективним, керамзит повинен бути покладений шаром не менше 10 см, інакше користі буде мало від цих робіт.

Розрахунок стяжки

Расчет стяжки

В якості цементно-піщаної стяжки для влаштування підлог будемо використовувати керамзит. Одержаний керамзитобетон значно перевершує по своїм теплоізоляційним характеристикам бетонну стяжку з щебенем. Робити стяжку підлоги з керамзитом найкраще з готових пескобетонных сумішей, так як у них, крім правильного співвідношення компонентів, додані пластифікатори.

Стяжка цементная

Завдяки їм стяжка не буде розтріскуватися, а розчин вийде більш пластичний. Розрахувати кількість матеріалу для піщано-цементної стяжки можна за наступною формулою: 19×2×50/25=76 мішків піскобетону. Тепер пояснимо, звідки взялися цифри в цій формулі.

19 - площа приміщення.

2 - кількість кілограм розчину на 1 м2.

50 - висота стяжки підлоги в мм.

25 - кг суміші в мішку.

Отримане кількість мішків буде витрачено на цю площу при товщині шару 5 див. Якщо будуть інші дані, то кількість мішків буде відрізнятися. У цьому випадку показаний стандартний варіант.

Інструменти

Водяной уровень

Тепер, коли ми вирахували витрати сипучих матеріалів, визначимося з інструментом, який буде потрібен для проведення робіт:

  1. Водяний рівень.
  2. Маяки шириною 10 мм (з розрахунку, що вони будуть встановлені через 1,5 м).
  3. Двометрове правило з рівнем.
  4. Двометрове просте алюмінієве правило (для розрівнювання розчину по маяках).

Приступаємо до роботи

Работа по стяжке пола

Тепер, закупивши всі матеріали, приступимо до стяжці підлоги з керамзитом своїми руками, зробивши все по порядку. Для робіт також буде потрібна поліетиленова плівка, яка послужить нам в якості гідроізоляції. Її потрібно більше, ніж площа приміщення, так як при її укладанні потрібно покласти її внапуск, що запобігатиме потраплянню під плівку вологи.

Зверніть увагу! Так як стяжкою буде дорого вирівнювати великі перепади нижнього шару з керамзиту, то потрібно його грунтовно розрівняти. Для цього обов'язково перевірте горизонтальність підлоги водяним рівнем, і, при необхідності вирівняйте бетоном.

Перед тим як робити стяжку підлоги, укладіть арматурну або кладочну сітку.

Тепер встановимо маяки на відстані 1,5 м, виставивши їх за рівнем і зафіксувавши алебастром. При необхідності цю відстань можна зробити і менше, але тоді буде незручно працювати правилом, адже його потрібно водити з боку в бік, розрівнюючи стяжку. Після висихання підлогу готовий.

Відео

Також ми пропонуємо вам познайомитися з технологією сухої стяжки з використанням керамзиту.