Сухий струмок своїми руками


Сухой ручей на дачном участке

В даний час такий ландшафтний прийом, як сухий струмок на дачній ділянці, знаходить все більшу популярність. Це викладене камінням штучне русло з максимальною достовірністю імітує висохлий струмок, який, здається, в мить може перетворитися на повноводне протягом з порогами і перепадами.

Популярність цього декоративного елемента ландшафту цілком з'ясовна, особливо на ділянках, де створення повноцінних водойм недоцільно з різних причин. Грамотно виконаний сухий струмок на дачній ділянці може символізувати бурхливі водні потоки, несучи істотну смислове навантаження, особливо у поєднанні зі зростанням у воді рослинами та квітами. Відчуття того, що в русло знову прийде вода, і навіть невеликий дощ поверне струмок до життя, буде постійно присутній у власників саду.

Переваги та основні переваги


Достоинства сухого ручья

Використовуючи грамотно і з максимальною ефективністю сухий струмок, на дачній ділянці можна вирішити складні планувальні проблеми: візуально об'єднати прогулянкову зону і місця відпочинку, урізноманітнити одноманітність ландшафту, замаскувати галькою і камінням непривабливі деталі: люки, інженерні комунікації і т. д. Крім цього, русло споруди можна застосовувати у вигляді дренажної магістралі.

Професійні дизайнери знають, що на тлі гальки і каміння рослини виглядають більш яскраво і ефектно. Саме цей прийом використовують відомі декоратори при облаштуванні найкрасивіших об'єктів та архітектурних комплексів. Саме сухий струмок на дачній ділянці стане вдалим, природно органічним тлом для різноманітних квітів і чагарників. На його панелі будуть виграшно виглядати будь-які декоративні конструкції, незвичайні, колоритні предмети.


Преимущества сухого ручья

Окремо слід відзначити ще одне важливе достоїнство сухого струмка - його доступність фінансових і тимчасових витрат, а також простоту будівництва такої споруди. І навіть якщо одноразово не вистачає коштів і часу на облаштування всього комплексу, то можна цілком безболісно розтягнути процес без шкоди якості і зовнішньої привабливості цього елемента. Перевагою є простота догляду за сухим струмком: він не вимагає складної системи водопостачання та інших витрат.

Особливості сухого струмка


Особенности сухого ручья

Спочатку цей ландшафтний елемент зародився в Японії, де культура зведення садових композицій з каменю налічує багато століть. У середні століття сухий струмок став популярний у Європі, де ця ідея проникла в різні стилістичні напрями при оформленні парків і садів.

В даний час сухий струмок на дачній ділянці органічно впишеться в звичне оточення японського саду, стильно увіллється у сільський ландшафт або кантрі простір. Навіть у консервативному англійському саду сьогодні все частіше можна побачити кам'яне русло висохлого струмка, який красиво виглядає на тлі ідеально рівних зелених галявин. Не виявиться сухий струмок зайвим в оточенні регулярної садової планування.

Планування і будівництво


Планирование обустройства сухого ручья

На початковому етапі приступають до розробки об'ємно-планувальних рішень та формування русла кам'яного струмка. Обов'язково враховується форма і рельєф території. До речі, фахівці відзначають, що вузькі струмочки з вишуканими вигинами візуально розширюють навіть самий маленький сад, роблять його більш просторим і об'ємним. Щоб уникнути помилок у плануванні струмка, можна по обраній траєкторії наочно нанести контури майбутнього елемента піском, коригуючи русло варіант за своїм уподобанням.


Обустройство сухого ручья

І тільки визначившись з формою, можна будувати сухий струмок на дачній ділянці. Спочатку підбираються камені різних розмірів і колірної гами. Для створення неповторних ефектів і красивих переходів можна додати в конструкцію струмка скляні гранули, які в процесі експлуатації будуть відбивати промені сонця і штучного освітлення, створюючи ілюзію переливається води. У сучасних будівельних супермаркетах можна купити спеціальне покриття для кам'яних поверхонь, що забезпечує появу ілюзії мокрого матеріалу.


Создание сухого ручья своими руками

Підібравши декоративні елементи і комплектуючі, приступають до будівництва струмка. Викопують канаву по контуру спроектованого русла, і вистилають підставою якісним геотекстилем. На підготовлену основу викладають камені. Більш дрібні екземпляри кладуть в русло, а великими каменями облаштовують берегову зону. Для заповнення порожнин використовують мармурову крихту, дрібну гальку і навіть пісок, з допомогою якого створюють на поверхні красиві хвилеподібні візерунки. На заключній стадії по руслу висаджують декоративні рослини з урахуванням індивідуальних переваг, особливостей саду і його стилістикою.

Фотографії сухих струмків:


Сухой ручей на склоне


Сухой ручей из мелких камней


Крупные и мелкие камни в одной композиции


Сухой ручей из камней среднего размера и одинакового цвета


Сухой ручей с растениями

Відео

Це відео допоможе вам в облаштуванні сухого струмка.