Суперпол - супер в квадраті


Кнауф-суперпол

Коли будь-який ремонт стосується площині підлоги, то основним питанням для мешканців та будівельників є питання про те, чому ж вирівняти підлогу.

Сучасний ринок будівельних матеріалів динамічно реагує на проблему влаштування підлог і практично щорічно будівельникам пропонують нові технології або суміші. Варіантів укладання підлоги зараз на ринку кілька десятків. Один з останніх ефективних методів вирівнювання основи підлоги - КНАУФ - суперпол. Важлива відмінність даної сухий стяжки в тому, що це ціла технологія, що складається з декількох будівельних матеріалів і процесів.


Устройство суперпола Кнауф

Переваги цієї технології полягають у наступному:

  • Використовується як на бетонному, так і на дерев'яній основі при перепадах рівня підлоги до 10 див.
  • Мала вага готової конструкції.
  • Швидкість монтажу. Площа близько 50 кв/м обробляється протягом 2 робочих днів і вже через 24 години після укладання суперпола можна приступати до фінішної обробки: класти ламінат, паркет і плитку, стелити лінолеум.
  • Міцність - конструкція суперпола здатна витримувати навантаження від 20 до 40 кг на 1 см/кв, в залежності від матеріалу фінішного покриття.
  • Високі теплофізичні і звукоізоляційні властивості.
  • У просторі під настилом суперпола можна робити укладку комунікацій.

Отже, про все по порядку.

Пристрій системи «Суперпол»

Укладання виконується досить швидко і в кілька етапів. Для початку необхідно ретельно очистити основу підлоги від будь-якого сміття і обробити всі виявлені зазори і щілини між стіною і перекриттям.


Настил полиэтиленовой пленки на пол

На бетонну основу стелиться поліетиленова плівка, для дерев'яних перекриттів замість плівки слід використовувати спеціальну підкладкову папір, причому укладати її потрібно внапуск.

Зверніть увагу! Важливо враховувати, що край плівки та паперу по всьому периметру повинні заходити на стіни на 15-20 см.

Поверх плівки по периметру закріплюється кромочная стрічка, яка компенсує деформаційні розширення і підвищує звукоізоляційні якості стяжки. Після укладання всієї системи суперпола, надлишки плівки і кромочной стрічки обрізають по контуру.


Засыпка пола керамзитом

Слідом, на плівку насипається засипка на основі дрібнофракційних керамзиту, шаром не менше 20 мм. Як сипуча суміш, вона трохи «пилить», тому краще працювати в масці.


Сухая керамзитовая засыпка Кнауф

Зверніть увагу! Для того щоб розрівняти керамзитовий пісок, перед укладанням листів суперпола, необхідно зробити установку маяків, чітко виставлених по лазерному рівня, а вже за ним засипка вирівнюється з використанням трапецієподібного правила.

Елементи системи «Суперпол»

Елементи системи «суперпол» - це гіпсоволокнисті лист (ГВЛВ), який володіє високою вологостійкістю і міцністю, недарма цей матеріал називають суперлист. На відміну від звичайного гіпсокартону, тут використовується інша технологія виробництва: гіпсове тісто пресується з волокнами распушенной макулатури.


Элементы системы

Для суперпола німецький виробник пропонує два аркушів формату: так звані елементи підлоги (ЕП), розміром 1200х600х20 і малоформатний лист ГВЛВ. Різниця між листами в тому, що ЕП виготовляються шляхом склеювання двох вологостійких гіпсоволокнистих листів, в результаті чого утворюються фальци, загальна товщина такого елемента - 20 мм.


Скрепление клеем ПВА

Якщо ви вирішили використовувати малоформатні листи ГВЛВ, їх потрібно укладати в два шари з разбіжкою, проклеівая між собою клеєм ПВА і закріплюючи шурупами для гіпсоволокнистих листів.

Основні етапи укладання суперлистів

Укладання елементів підлоги починається від кута, протилежного дверного отвору, причому у першого аркуша фальц повинен бути зрізаний, щоб забезпечити рівне примикання листа до стіни.


Укладка листов на пол

Для перешагування по засипці, рухаючись від вікна до дверей, використовують «острівці» з гіпсокартону або відрізів гипсоволокна, вони дозволяють переміщатися по сухій засипці, не порушуючи цілісності рівного шару. По фальцу наноситься клей, таким чином елементи скріплюються між собою. Місце дотику у фальці двох листів необхідно стягнути спеціальними шурупами для ГВЛ.

Зверніть увагу! Якщо використовувати малоформатні листи ГВЛВ, їх потрібно укладати в два шари з разбіжкою, проклеівая між собою клеєм ПВА і також закріплюючи шурупами для гіпсоволокнистих листів.


Этапы укладки суперлистов

В результаті поверхня набуває ідеально рівну площину, на яку лягає будь фінішне покриття, будь то ламінат, паркет, плитка, лінолеум тощо

Що ще важливо знати про систему «Суперпол»

При даній технології можна застосовувати утеплювач для поліпшення теплоізоляції приміщення. Також під елементами КНАУФ - суперпола можливий монтаж пластикових або металопластикових труб опалення та сантехнічних комунікацій. Важливо зауважити, що укладання та опресовування комунікацій виконується перед етапом засипки керамзиту.

Якщо на підлогу планується укладання лінолеуму, місця зазорів плит і кріплення шурупів необхідно вирівняти шпаклівкою Фюген ГВ. Для інших фінішних покриттів така обробка не потрібна.


Шпаклевочная смесь

У приміщеннях з підвищеною вологістю, коли на підлозі передбачається укладання керамічної плитки або керамограніта, потрібно захистити листи від вологи. Перед облицюванням рекомендується нанести гідроізоляцію Флэхентихт.


Гидроизоляция Флэхентихт

В цілому, можна додати, що система суперпола допомагає вирівняти підставу, облаштувати в квартирі рівна і якісний підлогу, скоротивши тимчасові витрати в рази, особливо у порівнянні з цементними стяжками. Ця німецька технологія значно спрощує укладання підлоги в приміщеннях складної конфігурації.

Відео

Дізнатися детальніше про цю систему ви можете, подивившись ролик.

Дмитро Александров 23.06.14 13:39
Я теж за такою технологією робив стяжку будинку, коли затіяв капітальний ремонт. Хороша технологія. Підлогу зробив швидко.

Григорій 26.06.14 13:08
Робив підлоги за такої технології у себе в заміському будинку на першому поверсі. Хороша якість, підлоги теплі, не прогинаються.

Фадєєв Євген 09.07.14 14:10
Хлопців, а як електрику під нього робили?

Геннадій Сташков 11.07.14 13:28
ЕП розшифровується як "елементи підлоги", а не "електропідігрів" і не потребує підключення електрики. У тому випадку, якщо під підлогою буде проходити електропроводка, то кабель потрібно укласти в гофру.

Статті по темі