Технологія будівництва даху


Технология строительства крыши - чердачная и совмещенная крыша

Дах - дуже важливий елемент будь-якої будівлі. Вона не лише надійно захищає і захищає будівлю, але і має велике естетичне значення. Дахи бувають різні, і яку дах побудувати, залежить від багатьох факторів. В першу чергу - від того, де знаходиться будинок, який ви будуєте. Якщо він знаходиться в районі, де дощі, сніги та інші опади не рідкість, то краще робити дах під кутом, щоб вода могла стікати з неї.

У районах, де зазвичай вітряно, краще всього будувати плоский дах. Якщо ж має місце бути і те, і інше, то дах повинна бути під ухилом, але невеликим, близько 20 градусів.

Сама технологія будівництва даху будинку включає в себе безліч факторів, і вам необхідно визначитися, яка саме дах вам потрібна.

Типи дахів


Типы крыш

Крім погодних умов, важливо призначення споруди. В залежності від нього можна виділити два типи дахів - горищні та поєднану.

Поєднана дах являє собою горищне перекриття, поверх якого покладена ізоляція. Для такого даху необхідні водостоки, і найчастіше даху такого типу використовуються для нежитлових приміщень. Другий основний тип даху - горищні дах. Такий дах має під собою каркас, і зазвичай будується в житлових будинках.

Горищні дах може бути односхилим, двосхилим, побудованої за типом шатра, вальмового або мансардної. Все залежить від того, де стоїть будинок і як він побудований.

Для кожного типу даху потрібні свої матеріали, і побудова надійного даху - ціла наука. Якщо ви хочете побудувати дійсно хорошу дах, яка захистить від негоди і буде прикрасою будинку, то краще всього вивчити всі доступні матеріали по будівництву дахів і проконсультуватися з фахівцем.

Якщо ви не маєте будівельних навичок, краще не намагатися будувати дах виключно своїми силами.

Проект даху


Проект крыши

Після того, як ви зробили це, необхідно зробити проект даху. Основні елементи будь-якого даху - це каркас, опори, тепло - і гідроізоляційний шар, а також покрівля. Але перед тим як будувати дах, необхідно ретельно продумати ухил. Адже від нього залежить не тільки те, як довго дах протримається при поганій погоді, і як довго буде служити.

Від ухилу залежить, наскільки міцно дах буде триматися на своїх опорах. В основному похил даху залежить від її площі і від того, які матеріали використовуються при будівництві. Незалежно від того, яка у вас дах - скатний або плоска - вона буде мати ухил, мінімум 3-4 градуси. Скатні дахи зазвичай мають мінімальний ухил в 20 градусів. Якщо для вас важливий дизайн вашої будівлі, то зверніть увагу на скатні дахи. З таким дахом найлегше створити естетичну та оригінальну споруду.

Сподіваємося, що завдяки цій статті, Вам стане зрозуміла технологія будівництва даху.


Технология строительства крыши