Технологія зварювання поліпропіленових труб


Технология сварки полипропиленовых труб

Полімери міцно увійшли практично всі сфери людського життя. Але найбільш активно вони використовуються в будівництві. Стіни, покрівля, фундамент, підлога, вікна - практично всі елементи будівель і споруд або повністю, або частково складаються з полімерів, які мають полімерне покриття.

Більшість сучасних комунікаційних ліній також виготовляються з полімерних матеріалів. Згідно зі статистикою, більше 70% сучасних трубопроводів виконуються з поліпропіленових труб. На відміну від металевих вони не іржавіють, мають низьку теплопровідність, стійкі до хімічних впливів. Крім того, технологія зварювання поліпропіленових труб цілком доступна для домашнього майстра.

Процес монтажу трубопроводу з ПВХ

Будівельні роботи будь-якого характеру починаються зі складання докладного плану. Тому спочатку необхідно визначитись із конфігурацією і місцем розташування трубопроводу. І вже після цього підрахувати необхідну кількість матеріалів - труби, фітинги, кріпильні елементи, за допомогою яких комунікаційна лінія буде кріпитися до стіни, підлоги. Потім, визначається кількість та вид необхідних інструментів, захисних засобів і т. д.


Фитинги для труб

Завдяки різноманіттю фітингів можна сконструювати трубопровідну систему практично будь-якої конфігурації. Слід врахувати, що якщо для монтажу обрана технологія зварювання поліпропіленових труб, то конструкція буде нерозбірними. Тому, перш ніж приступати безпосередньо до зварювальних робіт, необхідно «сім раз відміряти.

На перший погляд процес виглядає досить просто:

  • Включається зварювальний апарат.
  • Потім в зварювальну насадку вставляються труба і фітінг. Час нагріву залежить від діаметра труби і визначається по таблиці.
  • Зварювані елементи знімаються зі зварювального апарату і витримуються нерухомо до охолодження. Час охолодження також наведено в таблиці.

Таблиця часу зварювання:


Таблица времени сварки

Теоретично все просто, але на практиці необхідно враховувати деякі нюанси.

Нюанси зварювання трубопроводу з ПВХ

Якщо ви не маєте досвіду зварювання поліпропіленових труб, то при покупці матеріалів придбайте пару «зайвих» елементів. На них можна попередньо потренуватися. Ви зможете відпрацювати технологію процесу. Витрати на подібне навчання окупляться в майбутньому.

Також бажано попередньо проконсультуватися з професіоналами з приводу можливих проблем. Ось лише деякі моменти, на які необхідно звернути увагу:

  • По-перше, перед зварюванням необхідно кілька разів впевнитись у правильності розрахунків.
  • По-друге, зварювані поверхні повинні обов'язково обезжириваться! Це необхідно для забезпечення високої якості з'єднання. Крім того, протиранням внутрішньої поверхні фітинга і торця труби вони не тільки знежирюються, але і очищаються від пилу, дрібного абразиву. Таким чином, запобігає налипання розплавленого пластику на тефлонове покриття зварювального апарату.


Обезжиривание поверхности труб

  • По-третє, необхідно провести розмітку за допомогою лінійки, штангенциркуля для визначення посадки. Введення труби на велику глибину забезпечить міцність з'єднання, але одночасно гарантує звуження перерізу прохідного отвору трубопроводу.

Рішенням цієї проблеми може стати виготовлення спеціального пристосування. Його використання дозволяє заощадити час і значно полегшити проведення замірів. Для поліпропіленової труби з діаметром 20 мм його виготовляють з відрізка 32 мм. труби. Наприклад, якщо необхідна глибина посадки 15 мм, то відрізається від 32 міліметрової труби кільце завширшки 15 мм Приклеювання до нього з одного боку дна з пластику або картону зведе до мінімуму складність розмічального процесу.


Разметка труб

Такі пристосування можна виготовити практично для всіх труб з ПВХ, крім виробів найбільшого діаметру.

Якщо зварювальне роботи планується проводити на підлозі або на столі, то достатньо однієї пари рук. У разі проведення зварювання безпосередньо на місці монтажу трубопроводу, слід залучити помічника. При цьому помічник повинен також ознайомитися з технологією зварювання поліпропіленових труб.


Сварочный аппарат для труб

Під час проведення монтажу удвох одна людина буде тримати зварювальний апарат. Помічник буде стикувати зварювані елементи з його гарячими насадками і між собою. Допомога може знадобитися і для одночасного зняття з паяльника поліпропіленових фітингів і труби. При перегріві деталей на цій ділянці внутрішній перетин трубопроводу буде звужено.

Якщо ви не впевнені в своїх силах, або процес вперто «не йде», звертайтеся до професіоналів. Витрати на їх послуги допоможуть заощадити на витратах по ліквідації наслідків аварійної ситуації, причиною яких може стати порушення технології монтажу труб з ПВХ.