Теплиця з полікарбонату своїми руками

17.01.2021
9 498
Admin

Теплица из поликарбоната своими руками

 1. Перевага вибору полікарбонату
 2. Підготовчі роботи
 3. Організація фундаменту
 4. Вибір матеріалу для конструкції
 5. Особливості будівництва теплиці

Теплиця вже багато десятків років є незмінним помічником для будь-якого дачника. Адже завдяки її якісному і надійному функціонуванню значно збільшується тривалість вирощування овочів. Залишається тільки оснастити цією спорудою свій заміський ділянку. Найдоступніший і оптимальний матеріал для зведення сучасної теплиці сьогодні - це полікарбонат. Теплиця з полікарбонату своїми руками забезпечить нормативне проникнення світла всередину споруди, що є найважливішим чинником для росту і розвитку рослин.

Перевага вибору полікарбонату

Преимущество выбора поликарбоната

Стільниковий полікарбонат - доступний по вартості і міцний матеріал, оптимально відповідний для зведення теплиць різної площі, конфігурації і призначення. Головні особливості цього матеріалу в його легкості, міцності і пружності, а також у тому, що з нього можна зводити гнуті конструкції. До того ж слід зазначити, що завдяки наявності в полікарбонаті «повітряного прошарку» він забезпечує об'єкту додаткову теплоізоляцію. Тому теплиці, побудовані з використанням полікарбонату, перевершують за показниками збереження тепла плівку або скління. Слід також зазначити, що матеріал стійкий до рясних снігопадів, гроз та палючому сонцю.

Теплиця з полікарбонату володіє наступними перевагами:

 • Високим ступенем світлорозсіювання та теплоізоляції
 • Підвищеною прозорістю теплиці
 • Можливою відсутністю складного фундаменту
 • Легкістю збірки
 • Недорогий вартістю конструкції.

Підготовчі роботи

Подготовительные работы

Перед тим, як побудувати теплицю з полікарбонату, необхідно провести ряд підготовчих робіт: підібрати найбільш підходяще місце для будови, розрахувати розміри споруди та найбільш підходящі види фундаментів (якщо передбачається їх облаштування). Креслення для зведення теплиці можна розробити самостійно, а можна взяти готову документацію з будь-якого доступного джерела та адаптувати її до фактичних умов ділянки і своїм побажанням.

План каркаса, його несучі конструктивні і функціональні елементи проектують заздалегідь. Ретельно продумують систему кріплення каркаса до основи, вид даху або цілісної конструкції.

Сьогодні найчастіше використовують дві форми - «будиночком» або аркою. Будівництво двосхилого споруди в даний час здійснюється, швидше за все, за звичкою, так як практичних переваг така конструкція не має. З появою полікарбонату зведення теплиці з прямою кроквяної дахом відпала.

Організація арочного покриття за допомогою великих гнучких листів полікарбонату є сьогодні найкращим і найоптимальнішим рішенням. Адже в цьому варіанті відпадає необхідність обов'язкової герметизації численних стикувальних швів.

Організація фундаменту

Организация фундамента

Перший етап будівництва теплиці - закладка фундаменту. Фундамент теплиці служить опорою для несучого каркаса і захищає рослини від негативного впливу кліматичних факторів і навколишнього середовища.

Якщо Ви плануєте зводити будову на довгі роки, то традиційний стрічковий фундамент суттєво збільшить довговічність та міцність усієї конструкції. Однак слід пам'ятати, що така підготовка потребує значної кількості часу, зусиль та фінансових коштів. Необхідно також заздалегідь передбачити закладку закладних елементів для подальшого надійного кріплення всієї конструкції теплиці.

Бетонний фундамент - це не лише якісне та довговічне підстава, це також місце для накопичення зайвого тепла, віддача якого буде проходити в нічний час доби. До того ж, стрічковий фундамент - це «стабілізатор» вологості, в якому буде відбуватися накопичення зайвої вологи. В процесі експлуатації вона буде випаровуватися у внутрішнє приміщення теплиці.

Фундамент також можна побудувати точковий (на монолітних залізобетонних, кам'яних або дерев'яних стовпах). Можна зробити основу з дерев'яного бруса, обробленого спеціальним гідроізоляційним складом. Незалежно від типів фундаментів, головне - правильне і рівномірний розподіл ваги споруди, його розташування точно по горизонталі і грамотна організація відводу води. Незалежно від того, з яких матеріалів зроблено фундамент, між підставою і каркасом обов'язково необхідно передбачити додаткову ізоляцію, яка подовжить експлуатацію теплиці, надійно захистить її від корозії і гниття. Шар бітуму, руберойду або іншого ізоляції запобігає підвищену вологість. Як правило, підстава теплиці облаштовують строго вертикально, але іноді для організації нормального водостоку надають конструкції невеликий ухил.

Вибір матеріалу для конструкції

Для облаштування каркаса теплиці в першу чергу вибирають матеріал для несучої конструкції.

Каркас з деревини

каркас из древесины

Найбільш традиційний матеріал - деревина. В даний час дерево користується меншою популярністю, його, як правило, вибирають за доступність при придбанні або використовують уже наявні на ділянці деревину. До переваг каркаса з дерева можна віднести легкість в роботі з деревиною і екологічність споруди. До недоліків матеріалу відносять його недовговічність, можливість гниття каркаса і схильність до руйнування при значних вітрових і снігових навантажень. Щоб дерево не подгнивало, його доведеться підфарбовувати або просочують спеціальним складом кілька разів на рік. Якщо цього не зробити, то виникне загроза руйнування теплиці.

Металеві каркас і його особливості

Металлический каркас и его особенности

Метал - матеріал найбільш міцний і надійний. Проте в роботі з ним є певні нюанси. Спочатку потрібно зазначити, що в основному застосовується два види виробів: металеві труби і сталевий профіль, який обходиться дешевше. Але при виборі матеріалу обов'язково аналізують фактичні кліматичні умови регіону. Адже конструкція повинна витримувати товсті шари снігу або великі вітрові навантаження.

Найбільш міцна каркасна система з готових металевих дуг. Але такі цільні заготовки мають значні габаритні розміри, тому використовується альтернативний варіант - розбірні дуги, до яких необхідно придбати трубу для монтажу з'єднувальних вставок. Готовими гнутими трубами зручно користуватися ще й тому, що для згину труб в домашніх умовах, як правило, немає необхідних умов. Не у всіх регіонах є можливість взяти в оренду обладнання для згинання труби.

Слід не забувати про захист металу від корозії. Його обов'язково покривають грунтовкою, а потім забарвлюють якісною фарбою. Під час експлуатації теплиці при пошкодженні покриття, його необхідно буде підфарбовувати.

Особливості будівництва теплиці

Особенности строительства теплицы

Розташування у каркасі несучих елементів вибирають індивідуально. Виходять при цьому з наступних параметрів: регіон та його кліматичні особливості (враховують можливу вітрове і снігове навантаження), товщина дуг або інших несучих елементів, міцність полікарбонату, висота приміщення і т. д.

Полікарбонат відмінно гнеться і може прийняти практично будь-які форми. Однак слід пам'ятати, що полікарбонат згинати можна тільки в напрямку поперек до ребер жорсткості. Тому, якщо вибір ліг на теплицю арочного виду, то листи полікарбонату укладають поперек довжини конструкції.

Для різання полікарбонату використовують стандартні слюсарні інструменти: ножівку по металу, циркулярну пилку або лобзик. Кріплять до каркаса листи полікарбонату з допомогою саморізів (звичайним дрилем), методом склеювання або зварювання. Компанії, що реалізують стільниковий полікарбонат, забезпечують споживачів усіма необхідними комплектуючими для його кріплення.

Корисні поради:

 • Не рекомендується свердлити дуги каркаса для фіксації полікарбонату. Це може призвести до збільшення потенційно небезпечних зон, схильних до корозії. Краще скористатися для кріплення скобами для охоплення труби каркаса і фіксації полікарбонату з обох сторін.
 • Необхідно ретельно продумувати вентиляцію приміщення. Погана чи недостатня вентиляція може бути причиною численних проблем, починаючи від виникнення шкідників і закінчуючи порушенням процесів запилення.
 • При підборі стільникового полікарбонату необхідно вибирати продукцію відомих виробників і звертати увагу на наявність на одній стороні захисту від УФ променів.

Читайте також: