Теплиця-термос своїми руками


Теплица термос своими руками

Затяті дачники можуть круглий рік забезпечувати себе продуктами і отримувати додатковий дохід. Для цього потрібно спеціально обладнана теплиця, що дозволяє одержувати врожай навіть у зимовий період. Найкращим варіантом зимової теплиці на даний момент залишається теплиця-термос. Будучи досить практичною і функціональною, вона дозволяє одержувати врожай навіть цитрусових культур.

Переваги

Теплиці термос володіють рядом характерних плюсів, які виділяють їх з ряду інших споруд, які мають такі ж функції. За рахунок даних достоїнств ці теплиці дозволяють отримувати різний врожай на протязі всього року. Отже, ось список цих переваг:

 • Високі показники надійності та довговічності, які обумовлені міцним матеріалом, правильно виконаної конструкцією і сучасними перевіреними технологічними методами.
 • Висока пропускна здатність, тобто попадання світла до рослин становить 91%, що значно більше, ніж у плівкових будівель. За допомогою цього досягається ефект перебування на відкритій природі.
 • Каркас і фундамент виконаний з міцних матеріалів, здатних протистояти різним атмосферним опадам.


Поликарбонат для теплицы термоса

 • Матеріалом для покриття служить полікарбонат, який є найкращим для виготовлення тепличних споруд. Завдяки рівномірному розподілу тепла та світла, рослини отримують сприятливий клімат для повноцінного росту. Згідно проведеним дослідженням, в похмуру погоду рослини в теплицях-термосах отримують в 2 рази більше світла, ніж плівкових. Що стосується температури, то при погоді - 30, у теплиці зберегтися не нижче +3 градусів без включення опалювальних приладів.
 • Високі показники теплоізоляції допомагають значно заощадити енергетичні ресурси, а відповідно і фінансові кошти.
 • Безліч культур, урожай яких можна отримати в даних тепличних умовах, - це найголовніша перевага.

Перераховані вище достоїнства надають вирішальне значення при виборі теплиці, більше того, ви навряд чи зможете відшукати хоч один недолік.

Конструкція та монтаж


Конструкция теплицы термос

Теплиця-термос своїми руками завдання хоч і дуже складна, але можлива. Для її монтажу вам потрібно певна техніка, інструменти і багато сил.

Пристрій теплиці незвично тим, що велика частина конструкції знаходиться під рівнем землі, що і дозволяє добитися ефекту термоса за рахунок натуральних порід і спеціальних матеріалів.


Изготовление теплицы

 1. По-перше, необхідно викопати котлован під майбутню будову. Розмір траншеї залежить від параметрів теплиці по периметру. Глибина котловану повинна досягати 2 метрів. Саме на такій відстані земля не піддається промерзання, а навпаки, віддає своє тепло. Далі ви можете залити фундамент на всю висоту котловану, або укласти бетонні блоки, які стануть основою для каркаса майбутньої теплиці.
 2. Після монтажу і усадки фундаменту можна приступати до будівництва верхньої частини споруди, яка виготовляється з термоблоків, встановлених на основу з бетону. Для додаткової фіксації варто зміцнити їх на каркас з металу. Більш того, це значно полегшить монтаж накриття на теплицю.
 3. Після установки термічних блоків необхідно упевнитися в наявності доступу до фундаменту, виходів каркаса з металу і перевірити зручність для монтажу даху. Перш ніж приступати до робіт, пов'язаних з дахом, необхідно остаточно завершити всі попередні етапи.
 4. Дах теплиці термоса виготовляють з єдиного оптимально відповідного матеріалу - полікарбонату, встановлення якого здійснюється на металевий каркас і решетування, а потім ретельно фіксується.
 5. Поточний етап полягає у внутрішній обробці теплиці, яка покликана підготувати теплицю до посадочних робіт. Для цього необхідно добитися повної герметичності і відсутність протягів в споруді за допомогою обробки кладки фундаментних швів з використанням штукатурки або монтажної піни. Відстань між дахом також потрібно обробити для позбавлення від щілин.
 6. Для того щоб забезпечити максимальне збереження тепла, поверхня стін зсередини обшивають термоізоляційної плівкою. Якщо у вашому регіоні можливо часті низькі температури і сильні морози, варто в якості теплоізолятора використовувати фольговану плівку, яку після закінчення зимового періоду необхідно буде прибрати.
 7. Завершальним етапом стануть підготовчі роботи теплиці до посадки, які полягають у проведенні електрики, опалення, вентиляції та автоматичної системи поливу.


Урожай в теплице

На цьому споруда теплиці термоса можна вважати закінченим. Тепер сміливо можете садити в неї насіння бажаних культур і готуватися до збору якісного врожаю, як і в літній період.