Теплоізоляція стелі підвалу своїми руками


Теплоизоляция потолка подвала своими руками

Тому, у кого мерзнуть ноги в холодні дні вдома можна швидко і недорого допомогти. З-за погано утеплених підлог втрачається приблизно одна десята частина дорогоцінної теплової енергії. Ходити у в'язаних шкарпетках не завжди зручно і практично. Діти, які граються вдома на підлозі мерзнуть і, як наслідок, простуджуються. Поліпшити підлога на першому поверсі стоїть багато зусиль і витрат. Проста і дешева альтернатива: ізолювати стеля підвалу.

Вартість теплоізоляції стелі в підвалі


Стоимость теплоизоляции потолка в подвале

Один квадратний метр неізольованого статі над підвалом втрачає щороку таку кількість тепла, яке при перерахунку дорівнює 12-ти літрів палива. Стеля підвалу, ізольований за допомогою пластин товщиною 80 мм, економить близько 10-ти літрів палива. Відповідно робота та інвестиції окупляться вже після двох з половиною років.

Вибираємо матеріал для теплоізоляції стелі своїми руками


Материал для теплоизоляции потолка в подвале

Для теплоізоляції стелі підвалу підійдуть спеціальні пластини з мінеральної вати або скловати різних розмірів і товщини - від 60 мм до 120 мм Пластини для теплоізоляції продаються зазвичай необробленими або покриті білою фарбою. Насамперед, слід виміряти висоту вікон в підвалі, потім підберіть відповідну товщину матеріалу для теплоізоляції таким чином, щоб вікна легко відкривалися.

Основа стелі


Подготовка основы потолка для последующего утепления

Стеля слід спочатку очистити від бруду і залишків фарби, розгладити нерівності поверхні. Вона повинна бути міцною, твердою і сухий. Для того, щоб знайти центр кімнати, потрібно накреслити діагоналі - для цього використовуйте рулетку. Через центр проводимо дві перпендикулярні лінії і одну паралельну для того, щоб потім, орієнтуючись на них, кріпити пластини.

Клей для стелі

Клей для керамічної плитки на цементній основі слід розвести водою згідно з інструкціями виробника і розмішати до пастоподібної маси. Нанести клей за допомогою зубчастого шпателя з висотою зубця 6 мм на задню частину теплоізоляційної пластини. Бічні краї пластини повинні бути вільними від клею. Далі працювати треба швидко, так щоб не утворилася кірка з клею, інакше він не буде триматися.

Укладання теплоізоляційних пластин


Укладка теплоизоляционных пластин

Перший ряд теплоізоляційних пластин прокласти по лінії і притиснути. Наступний ряд покласти встик так, щоб половина пластини виступала. Сильно притиснути чистої теркою.

Краю стелі


Выравнивание краев утеплителя

Стіни ніколи не перпендикулярні. Тому решта частини потрібно підганяти: докласти пластину до краю стелі і розкреслити. Потім за допомогою довгого ножа акуратно відрізати непотрібну частину пластини.

Верхній шар стелі

В кінці ви можете покрити ізольований стелю, мінеральною штукатуркою та фарбою. Альтернативний варіант: купити пластини, покриті білою фарбою. Вони коштують дорожче, але ви заощадите на двох роботах.