Як вибрати тепловий насос

17.01.2021
1 744
Admin

Тепловой насос своими руками

 1. Комплектація
 2. Використання
 3. Принцип роботи
 4. Джерела енергії
 5. Різновиди насосів

При наявності приватного будинку питання економії електричної енергії постає найбільш гостро. Новітні технології дають можливість кардинально зменшити витрати на опалення і гарячу воду. Тепловий насос дає можливість для безкоштовного збору енергії з навколишнього території будинку, незалежно від її розміру. Незважаючи на те, що тепловий насос також функціонує від електрики, його віддача тепла значно перевищує витрати в кілька разів.

Комплектація

Комплектация теплового насоса

Тепловий насос має вигляд невеликого пристрою для обігріву приміщення і подачі гарячої води, як в житлових, так і виробничих будівлях. Дана установка є абсолютно екологічно чистою, абсолютно нешкідливою для людини і навколишнього середовища.

Використання

Теплові насоси розрізняються по своїй потужності і застосовуються при забезпеченні теплопостачання, дозволяючи досягти найбільшої ефективності в залежності від сезону і експлуатаційних умов. Термін їх експлуатації досягає 15 років при автоматизованому режимі роботи. Це пристрій потребує лише у щорічному огляді і контролі, окупаясь за 2-3 роки.

Принцип роботи

Принцип работы теплового насоса

Основа роботи теплового насоса складається в поглинанні теплоти від +4 градусів з навколишнього середовища та переробки її на обігрів води і повітря. Тепло передається завдяки хладагента (фреону), який переміщується в компресорі за рахунок електричної енергії. Цей процес аналогічний роботі холодильників.

В залежності від ситуації, пристрій може працювати як опалювальний котел і як охолоджуючий кондиціонер. Під час зимового періоду агрегат здатний тепло грунту передавати в будинок і використовувати його в якості обігріву води. У літній час цей процес відбувається навпаки, то є надлишки тепла випускаються з приміщення.

У ролі теплового джерела може виступати порода скелі, грунт або джерело води і навіть повітря. Носій тепла в охолодженому стані проходить по трубі, прокладеній в землю або воду, і збільшує температуру на кілька градусів. Всередині агрегату носій тепла проходить через випарник і віддає отримане з навколишнього середовища тепло в контур насоса.

Всередині контуру насоса знаходиться фреон, який характеризується низькою температурою кипіння, тому пересуваючись по випарника, він перетворюється з рідини в газ. Цьому сприяє низький тиск і температура -5 за Цельсієм. Далі з випарника фреон надходить до компресора, досягаючи там високого тиску і температури. Потім газ, маючи високу температуру, переходить у наступний теплообмінник (конденсатор), в якому здійснюється обмін гарячого газу та носія тепла з труби опалювальної системи приміщення. Віддаючи своє тепло в опалювальну систему, фреон знову перетворюється в рідкий стан, в той час як носій тепла опалювальної системи проходить в опалювальні прилади.

Джерела енергії

Источники энергии для работы теплового насоса

У ролі джерела енергії тепла з низьким потенціалом може виступати тепло природного походження:

 • навколишній повітря;
 • тепло підводних та інших вод, що не піддаються замерзання в холодну пору року;
 • грунт.

Найбільш поширеним типом пристрою зовнішнього колектора є видобуток тепла з свердловин, аналогічних свердловин для водопостачання. Глибина свердловини безпосередньо залежить від потужності пристрою і глибини залягання води. Даний вид насоса вважається найбільш зручним, оскільки відрізняється своєю компактністю.

Для того щоб отримати тепло із земельної ділянки, необхідно укласти трубу з діаметром 4 см на глибину 100 см Довжина труби розраховується виходячи з потужності агрегату.

Для скорочення загальний довжини контуру його можна прокласти по дну довколишнього водойми.

Преимущества тепловых насосов

Комплекція теплових насосів спроектована таким чином, що встановлений режим роботи контролюється повністю автоматично.

Ефект від використання теплового насоса прямо пропорційна вихідній температурі джерела, чим вона більше, тим вище ефективність роботи насоса.

Фактори, що впливають на ефективність теплового пристрої:

 • початкова температура потенційного джерела енергії;
 • ціна за електричну енергію у конкретному населеному пункті;
 • вартість теплової енергії, одержуваної від різного палива.

Причини, по яким вважається вигідним застосування теплових насосів замість стандартних джерел:

 • економія, пов'язана з відсутністю закупівлі, перевезення, зберігання різного виду палива;
 • значна економія простору, необхідного для монтажу котельні, паливного складу і транспортного шляху.

Монтаж теплового насоса

Установлений тепловий насос не вплине на загальний ландшафт території і фасади споруди. А за рахунок компактності залишиться непоміченим для сторонніх очей.

Для установки даної системи необхідно провести внутрішні електричні монтажні роботи, встановити зовнішній теплообмінник і внутрішній повітропровід. Витрати на цей процес залежать від побажань замовника і розцінок компанії.

Різновиди насосів

Виды тепловых насосов

 1. Пристрій відкритого циклу. Тобто подача теплового носія здійснюється з джерела води, проходячи цикл, охолоджується і повертається назад.
 2. Агрегат закритого циклу. Є більш екологічно чистим. А суть його роботи полягає в наступному: носій тепла проходить через замкнутий контур, прокладений під землею або на дні водойми.
 3. Тепловий насос з теплообмінником горизонтального типу, полягає у прокладанні контуру горизонтальні траншеї великої глибини.

Вертикальні теплообмінники монтуються в вертикальному положенні в спеціально зроблені отвори. Підходять для важкого грунту або обмеженій території.

Принцип роботи цієї системи заснований на поновлюваному сонячному теплі, накопляемом в земельних ресурсах. Саме тому експлуатація теплових приладів економічно, вигідно і безпечно з точки зору екології, так як відсутня викид шкідливих речовин. Більш того, дана система опалення дає можливість господареві самому тримати під контролем повітря в будинку і при цьому позбавлятися від шкідливих домішок в ньому.

Беручи до уваги невеликі габарити, економію і легкість експлуатації даний пристрій зацікавить споживача тепла, не залежно від його категорії.

Читайте також: