Тепла плівкова підлога своїми руками


Теплый пленочный пол своими руками

Плівкові системи обігріву підлоги з'явилися на ринку не так давно, але вже широко застосовуються для обігріву приміщень різного призначення. Головними достоїнствами таких систем вважаються простота і зручність установки, не залежно від типу підлогового покриття (різних видів лінолеум, ламінат, ковролін, або плитка), можливість проведення демонтажних робіт та подальшого використання.

Перед купівлею комплекту необхідно розрахувати, яка кількість термоплівки потрібно для обігріву приміщення. Розрахунки виробляються, грунтуючись на тому, що плівкою покривають всю поверхню підлоги, а лише ту, де не буде встановлена меблі, що повинно скласти приблизно 70-80% від всієї площі приміщення. Враховуючи тип фінішного підлогового покриття, згідно з правилами пожежної безпеки, слід підбирати термоплівку, потужність якої не перевищує 150 Вт. Можливе використання системи потужністю 220 Вт в заміських будинках або квартирах, розташованих на першому поверсі. При цьому потрібно пам'ятати, що температура нагрівання плівки не повинна бути вище 45 градусів.


Пленочный пол в рулонах

Встановити плівкова підлога зможе кожен, для чого необхідно уважно прочитати інструкцію по установці системи і керуватися нею при виробництві монтажних робіт.

Щоб встановити теплий плівковий підлогу своїми руками, знадобиться комплект, що складається з термоплівки, набору ізоляції сполучних проводів, контактних затискачів та інструкції. Додатково необхідно придбати:

  • датчик температури;
  • терморегулятор;
  • тепловідбивний матеріал: при укладанні підлогових покриттів рулонного типу використовується металізована лавсанова або поліпропіленова плівка, для паркетної дошки, ізолон ППЕ, технічна пробка;
  • поліетиленова плівка;
  • скотч двох - і односторонній;
  • листи ДВП або оргаліт (при монтажі термоплівки під м'яке підлогове покриття).

Установка теплого плівкового підлоги


Схема монтажа теплого пола

Перш ніж почати монтажні роботи, необхідно визначити місце розташування терморегулятора, а також скласти схему монтажу. Потім можна приступити до підготовки поверхні основи, яка полягає в її вирівнюванні і ретельному видаленні забруднень з використанням промислового або звичайного побутового пилососа. Після цього слід застелити теплоізоляційний матеріал по всій площі приміщення. Щоб уникнути зсуву або розповзання полотен, їх стики скріплюються скотчем. На слизькій поверхні основи термоізоляцію можна зафіксувати клеєм.

Поділ термоплівки на смуги проводиться за допомогою ножиць по лініях, позначених спеціальною розміткою.

Установка теплого пленочного пола

Нарізані полотна плівки розміщуються на підлозі згідно з раніше складеної схеми, мідна смуга при цьому повинна бути звернена вниз, а контакти направлені до стіни з терморегулятором. Потім слід зафіксувати плівку скотчем на поверхні термоізоляційного матеріалу.

Установка датчика температури здійснюється за допомогою кріплення скотчем до гріючої поверхні плівки, як можна ближче до терморегулятора. Датчик слід розміщувати в зоні з найменшим передбачуваним навантаженням. На поверхні тепловідбивного покриття необхідно вирізати невелике поглиблення для датчика, щоб уникнути утворення нерівностей підлоги.

Потім необхідно встановити терморегулятор в безпосередній близькості від вже наявної електропроводки. Він повинен розташовуватися поряд з розеткою таким чином, щоб не ускладнювати подальшу розстановку меблів, кухонного гарнітура або побутової техніки.


Установка терморегулятора

Уклавши проводи у відповідності зі схемою підключення, провести паралельне з'єднання полотен термоплівки в ланцюг. При монтажі використовується проведення двох кольорів. Розташовувати проводи слід таким чином, щоб була можливість приховати їх під плінтусом. Дроти можуть дещо ускладнити монтаж фінішного покриття. Щоб цього не сталося, їх можна приховати в тепловідбивному шарі, підрізавши його, і потім заклеївши клейкою стрічкою.

Підключення термоплівки до проводки проводиться за допомогою контактних затискачів, які кріпляться на краях мідної смуги. Всі точки підключення проводів і місця розрізу мідної смуги з протилежного боку ретельно ізолюються. Після чого слід підключити до терморегулятора температурний датчик, не забуваючи ізолювати його.

Після того, як електрична ланцюг плівкової підлоги змонтовано та обладнано заземлення фольгованим скотчем, необхідно провести тестування системи. Якщо монтаж проведено правильно, то вся поверхня термоплівки повинна нагріватися рівномірно протягом декількох хвилин. При цьому контакти, місця з'єднання проводів не повинні нагріватися і іскрити.

Відключивши систему від мережі, всю поверхню термоплівки слід застелити поліетиленовою плівкою, фіксуючи місця стиків смуг і її краю скотчем.

Поверхня готова до настилу фінішного покриття, якщо в якості такого буде використовуватися ламінат. Якщо планується використання ковроліну або лінолеуму, то необхідно укласти шар водостійкої фанери, оргалита або ДВП, а на завершення - покриття.

Особливості монтажу


Особенности монтажа пленочного пола

Поверх термоплівки укладається монтажна будівельна сітка з пластику або скловолокна вічком 20-40мм. Сітка кріпиться по всьому периметру до основи підлоги саморізами, щоб зафіксувати укладені шари. Будьте уважні, не пошкодите токонесущий контур і покриття термоплівки. Знову проведіть тестування системи.

Тепер необхідно залити рівномірний, ледве закриває монтажну сітку шар фіксує піщано-цементної стяжки. Після остаточного висихання стяжки і проведення чергового тестування працездатності системи обігріву слід укладати плитку. Провід, що з'єднує терморегулятор і датчик температури, обов'язково розміщуйте безпосередньо під плиткою.

Системою обігріву можна буде користуватися після закінчення як мінімум 20 днів з дня встановлення керамічної плитки для підлоги.

Схеми монтажу плівкового підлоги під різні види підлогового покриття:


Схема монтажа термопленки под даминат


Схема монтажа термопленки под ковролин