Поглиблення колодязя своїми руками

Углубление колодца своими руками

У вас різко знизився рівень води? Можливо, це пов'язано з аномальними погодними умовами, якщо це так, то і люди в окрузі відчувають ті ж незручності. Іноді дефіцит води - це проблема тільки одного колодязя, в такому випадку причиною є гідрогеологічні умови. Вони призводять до виснаження водних ресурсів колодязя і щоб повернути колишній обсяг, потрібно поглибити шахту за допомогою установки додаткових кілець, мають менший діаметр. Звичайно, професійні бригади мають досвід і необхідний інструмент, але якщо слідувати деяким нижче викладених інструкцій, то можна провести поглиблення колодязя своїми руками.

Зверніть увагу! Роботу з колодязем краще проводити в період, коли рівень верховодки найбільш низький, зазвичай це жовтень - початок листопада.

Колодец на участке

Щоб процес був завершений швидко, ви можете запросити на допомогу собі двох людей. Справа в тому, що поглиблення колодязя забирає багато фізичних сил, а завершити всі роботи потрібно в найкоротші терміни. Вам доведеться одночасно виймати грунт, відкачувати воду і піднімати на поверхню землі, але перш слід провести очищення колодязя.

Занурюємося! Готуємо колодязь

Перше, що потрібно зробити, - це провести демонтаж колодязного будиночка, тому як вам згодом знадобиться вільний доступ безпосередньо до свердловині. Потім слід провести відкачування води. Цей процес спрощується, якщо у вас в наявності є глибинний насос. В іншому випадку це завдання потрібно здійснювати вручну, з використанням відер.

Приступаем к углублению колодца

Важливу роль відіграє зміцнення швів між кільцями, для цього їх потрібно армувати. На кожен шов найкраще кріпити як мінімум дві металеві пластини, зробити це можна за допомогою анкерних болтів. Якщо є підозра, що в колодязь, потрапляє пливун (суміш мулу з дрібним піском), зміцнення всіх швів таким способом обов'язково. Особливу увагу приділіть тим з них, які знаходяться між кільцями, найближче до поверхні землі. Адже саме з-за їх зсуву у зимовий період в колодязь, потрапляє пливун. Потім приступайте до очищення колодязя від завалів грунту та мулу, робиться це однаково в усіх випадках - за допомогою відра і лопати.

Обладнання, необхідне для проведення поглиблення колодязя

Для того щоб здійснювати ремонтні роботи в колодязі, вам знадобиться непромокаємий спеціальний одяг, високі гумові чоботи і каска, захищає голову від травм.

Оборудование для углубления колодца

Отже, необхідний інструмент:

  • Мотузкові сходи.
  • Глибинний насос для відкачування води.
  • Лебідка, витримує вантаж до 600 кг.
  • Лопата з коротким черешком.
  • Відбійник.
  • Кілька відер, мають різний розмір.
  • Освітлювальні прилади.
  • Пристосування для підйому грунту на рівень землі.

Поглиблюємо колодязь за допомогою фільтра

Углубляем колодец

У процесі поглиблення колодязя шляхом фільтрування використовується своєрідна труба. Вона може бути виконана з металу або пластику, діаметр труби повинен досягати близько 50 см, а довжина приблизно 1 м. В трубі проробіть спеціальні отвори, діаметр яких не перевищував би 1,5-2 см, а потім затягніть її сіткою з нержавійки. Результатом роботи буде саморобний фільтр, який слід опустити на дно колодязя. У підсумку слід прибрати пісок з труби за допомогою желонки, що дозволяє поглибити колодязь до необхідної позначки.

Расположение фильтра

Поглиблюємо колодязь за допомогою підкопування

Як згадувалося вище, перш ніж ви зможете приступити до копке під установку ремонтного стовбура, вам слід провести з'єднання бетонних кілець з використанням спеціальних пластин. Копати можна до тих пір, поки стіни нової шахти колодязя не почнуть валитися. Потім потрібно спустити і шкребти ремонтні кільця. Потім ви зможете продовжити кнопку з подальшим нарощуванням шахти з зовнішньої сторони колодязя. Щоб забезпечити більш стабільне ковзання бетонних кілець вниз, можна застосувати ремонтні кільця додаткового призначення, але по завершенні робіт їх обов'язково потрібно вилучити з колодязної шахти. В самому кінці потрібно провести з'єднання ремонтної і старої колони, використовуючи кутові скоби. В такому випадку стара шахта ніяк не зможе сповзти на нову її частина.

На закінчення поглиблення потрібно оновити донний фільтр. Це ви можете зробити, засипавши дно щебенем і гравієм.

Поглиблюємо колодязь в плывучих грунтах

Якщо ваш колодязь стоїть на плывучих грунтах, то в процесі його заглибини необхідно приймати всі запобіжні заходи. Пливун фактично нереально подолати ручної кнопкою, відром і лебідкою. За таку роботу краще не братися, якщо у вас немає результативних допоміжних механізмів, тому як досягти позитивного ефекту не вийде.

Углубление в плывучих грунтах

Практика підтверджує, що подолати найскладніші ділянки грунту можна завдяки прискореній проходці в 4 ремонтних кільця, а це служить збільшення навантаження. Як основну, так і додаткову ремонтну шахту слід шкребти, причому проводити такі дії потрібно в обов'язковому порядку. Однак у цьому випадку необхідна спеціальна оснащення, що дає можливість вивантажувати з колодязя великий обсяг піску за один підхід. Це істотно збільшує швидкість осідання нової частини колодязної шахти.

На результативність прискореної проходки впливає потрапляння новій частині шахти колодязя на кордон пливуна з твердими породами грунту. Якщо таке відбувається, то проходку потрібно зупинити. На дно укласти підготовлений пліт з модрини, а потім засипати фільтруючими матеріалами. Водний приплив буде більше, ніж до виконання ремонтних робіт.

Заключна очищення колодязя

По закінченні робіт по поглибленню колодязя слід остаточно почистити джерело води. Внутрішні стінки потрібно продезінфікувати, наприклад, за допомогою гіпохлориту натрію, який слід нанести на них. Зробити це можна за допомогою Керхера, спеціальної мийки високого тиску. Так ви зможете очистити поверхню від нальоту і органічних відкладень. Потім займіться закладенням швів, тріщин, вибоїн. Для цього потрібно зробити розчин цементу і рідкого скла. При необхідності проведіть гідроізоляцію.

Откачка воды из колодца

Перед початком очищення віддайте воду на аналіз, якщо вона виявиться небезпечною для здоров'я, то проведіть її дезінфекцію, висипавши в колодязь до 500 г хлорного вапна. Після закінчення півгодини слід знову прокачати воду.

Очистка стенок колодца

Якщо забруднення криниці відбулося за розташовується поруч сміттєвої або вигрібної ями, септика, то слід перенести їх на більш безпечну відстань, зробивши при цьому міцні бетонні непроникні стінки.

Зверніть увагу! Якщо нечистоти вже потрапили в колодязь, то вони будуть присутні в ньому ще якийсь час, із-за чого вода не буде придатною для пиття. Крім того, для поліпшення якості води з колодязя, вам потрібно встановити фільтр на центральній трубі, що веде в будинок.

В останню чергу слід укласти на дно колодязя шар крупного гравію. Він повинен бути не менше 15 см, що допоможе закріпити грунт і зменшити забруднення водних ресурсів.

Заключительная очистка колодца

Якщо у вас є досвід проведення робіт з поглиблення криниці, то діліться ним! Може бути, у вас виникали труднощі в процесі поглиблення колодязя, як ви з ними справлялися? Може, вам допомогли інноваційні технології? Пишіть свої коментарі!