Укладання клінкерної тротуарної бруківки своїми руками


Укладка клинкерной плитки

Найкращим матеріалом для мощення майданчиків, доріжок і навіть проїзної частини є тротуарна клінкерна цегла. Головна його перевага в тому, що він довговічний.

Характерна особливість європейського клінкерної цегли в тому, що навіть в одній партії він має відмінності в колірних відтінках. Це пояснюється просто. Під час випалу цегли розташовані в печі на певному рівні, і їх хімічний склад по-різному реагує на температуру. Виходить «різношерста» партія, де кольори трохи рясніють.

У нашій країні склалася традиція, що цегла з однієї партії повинні бути строго одного кольору, тоді як в Європі популярна кладка строкатих забарвлень, вона дозволяє оживити нудність і строгість будівель. За бажанням деяких споживачів все-таки виробляють однотонні партії.


Клинкерный кирпич

Зазвичай, перш ніж почати укладання цегли, його змішують з декількох піддонів. Таке усереднення дозволяє створити загальний фон і однорідно розподілити фактуру і колір.

Клінкерна цегла має різноманітну форму. Він може бути прямокутним, квадратним, у формі бруска або будь-якого елемента мозаїки. У ландшафтному дизайні часто застосовують цегла у вигляді решітки, створюючи неповторні орнаменти, різні геометричні фігури, візерунки.

Великою популярністю користується тротуарний (дорожній) клінкер. Його застосовують при мощенні пішохідних доріжок, а також для проїзної частини. Для різних видів укладання застосовується певна практика.


Дорожный клинкер

Зверніть увагу! При укладанні дорожнього клінкеру найчастіше використовують такий підхід: у місцях, де транспорт з'являється дуже рідко, а також для мощення пішохідних доріжок клінкер викладають вниз широкою площиною. Для доріг з високою транспортної навантаженням застосовується інша технологія: цеглу розміщують ребром вниз, це дозволяє зробити несучий шар товщі і міцніше.

Хід роботи по укладанню


Ход работы по укладке клинкерного кирпича

Перш ніж почати укладання клінкерної цегли, потрібно ретельно підготувати підставу, від нього буде залежати якість дороги. Підставою служить подушка, виконана з піску, гравію та щебеню. Це поєднання дозволяє створити надійну, міцну опору для клінкеру. Для початку на землю укладають шар крупного гравію і щільно утрамбовують його.


Как укладывать клинкерный кирпич

Другий шар - дрібний щебінь, знову проводиться утрамбовка. Все це засипають шаром піску і заливається водою. Заливання водою необхідна для того, щоб максимально ущільнити подушку з гравію. Утворюються провали засипають піском, знову заливають водою. Цю процедуру продовжують до тих пір, поки не припиниться усадка мокрого піску. Останній шар добре вирівнюють і утрамбовують. Тепер надійний фундамент дозволить дорожнього клінкеру служити довгі роки.


Правила укладки клинкерной плитки

На підготовлену основу викладають клінкерна цегла. Укладання виробляють або впритул, або залишають зазор до 5 мм. Кожен цегла закладають в основу з граничною ретельністю. Після завершення процесу укладання всі щілини і шви заповнюються дрібнозернистим піском, поливаються водою. Місця усадки піску знову засипають піском і заливають водою.

Протягом місяця потрібно постійно замітати в щілини пісок, поки він не перестане осідати. Цей процес забезпечить міцність та довговічність структури укладання.

Зверніть увагу! Використання бетону не рекомендується. Може статися высаливание швів, а це негативно позначиться на зовнішньому вигляді плитки.

Іноді дорожній клінкер укладають на бетонну основу, але при цьому його потрібно пом'якшити подушкою з піску. Мінус цього способу в тому, що потрібно придумувати додаткову дренажну систему.

Відео

Якщо ви хочете побачити процес укладання клінкерної бруківки, рекомендуємо до перегляду цей відеоролик.