Укладання керамограніта своїми руками

Укладка керамогранита своими руками

Так званий керамограніт відноситься до розряду будівельних матеріалів, особливо чутливих до тієї поверхні, на яку він лягає. Ось чому укладання керамограніта своїми руками повинна проводитися лише на ідеально підготовлені поверхні.

Материал керамогранит

Тільки в цьому випадку покриття зможе прослужити вам досить довго без порушення структури матеріалу і зберігаючи при цьому свої характеристики.

Дізнатися про переваги керамограніта ви можете з цього ролика.

Підготовчі операції

Подготовка стен

Перед укладанням декоративного покриття поверхні стін і стелі повинні бути очищені від фарби, жиру і слідів бруду, які перешкоджають утворенню надійного зчеплення. Після цього необхідно підготувати поверхню до обробки керамогранітом, а саме - вирівняти за допомогою спеціальних самовирівнюючих сумішей.

Зазначимо, що розглянуті нами підготовчі процедури мають ряд особливостей, які складаються в наступному:

  • для вирівнювання стін найчастіше використовуються спеціальні штукатурні суміші, від якості яких залежить надійність і довговічність наноситься облицювального покриття;
  • при укладанні керамограніта на кахельну плитку останню слід ретельно знежирити (промити розчином каустичної соди);
  • обов'язковою умовою одержання якісного покриття є відсутність вологи на оброблюваної поверхні;
  • крім того, оброблювану поверхню рекомендується попередньо загрунтувати.
Зверніть увагу! В якості в'яжучого матеріалу, що застосовується для фіксації великоформатних плит керамограніта, бажано використовувати будівельні клейові суміші з полімерними добавками.

Безпосередньо перед укладанням з робочих поверхонь плитки необхідно видалити всі сліди бруду. Крім того, всі заготовки оздоблювального матеріалу повинні бути добре просушені. Тільки за цієї умови можливе отримання надійного контакту після укладання керамограніта на поверхню підстави.

Клей для керамогранита

Підготовка спеціального клею, який використовується для укладання керамограніта, проводиться відповідно до інструкції, що додається до упаковки інструкцією. Згідно з рекомендаціями по приготуванню клею, суха суміш повинна засипатися у воду, а ніяк не навпаки. У процесі її засипки необхідно безперервно розмішувати наготовлює склад до отримання однорідної в'язкої маси, не містить у своєму складі твердих грудочок.

Зверніть увагу! Готова суміш залишається в робочому стані строго обмежений час. Ось чому разово готуються обсяги клею повинні розраховуватися з урахуванням поточної потреби в них.

Техніка укладання керамограніта своїми руками

Техника укладки керамогранита

Клей на поверхню слід наносити за допомогою спеціального гребінчастого шпателя з розміром зубців, що підбирається для конкретного типорозміру плитки. Наноситься на підлогу або стіни шар клейової маси повинен бути по можливості однорідним і рівномірно розподілятися по оброблюваної поверхні (його товщина повинна бути не менше 5 міліметрів).

Нанесение клея шпателем

При роботі з заготовками великого формату клей необхідно наносити не тільки на поверхні підлоги або стін, але і на робочу площину керамограніта, що помітно збільшить міцність утвореного зчеплення. Після нанесення клейового складу плитка укладається на місце і обережно притискається до нього з одночасним розгладжувальним рухом (подібно укладанні цегли). При роботі з заготовками великого розміру вам може знадобитися гумової молоток, за допомогою якого можна буде коригувати (рихтувати) положення плитки.

Більшість клейових складів, які використовуються для укладання плиток керамограніта, частково «схоплюються» протягом 24-х годин. Але повне їх застигання може тривати досить довго (іноді до 2-х тижнів). Незважаючи на це до затірці швів ви можете приступати набагато раніше (через 6-8 годин після укладання).

Поради фахівців

Рекомендации по укладке керамогранита

  • не рекомендується проводити укладання керамограніта своїми руками при температурах повітря нижче 5 і вище 40 градусів;
  • обов'язково використовуйте окуляри і рукавички, за допомогою яких ви зможете захистити ваші шкіру і очі від їдких складових розчину;
  • при укладанні керамограніта слід залишати невеликі зазори між суміжними заготовками плитки. Особливу значимість ця вимога набуває при обробці так званих «теплих підлог», експлуатація яких пов'язана з нагріванням покриття і термічним розширенням окремих складових;
  • час зберігання клейового складу в робочому стані зазвичай вказується на етикетці виробника і складає в середньому від 1,5 до 8 годин;
  • при нанесенні клею на робочу поверхню бажано обробляти лише ту її частину, яку ви зможете повністю облицювати плиткою протягом найближчих 10-ти хвилин.

Пол из керамогранита

Відео

Пропонуємо вашій увазі відеоролик, в якому показано процес укладання керамограніта на балконі.