Укладання ковроліну своїми руками

17.01.2021
2 815
Admin

Укладка ковролина своими руками

 1. Заміри при придбанні ковроліну
 2. Підготовчий етап
 3. Укладання ковроліну на клей
 4. Укладання ковроліну вільна з фіксацією по периметру
 5. Укладання ковроліну вільна з фіксацією на скотч
 6. Укладання ковроліну стретчинг (методом натягу)

Ковролін (килимове покриття) - це одне з популярних фінішних покриттів для обробки підлоги для житлових і громадських приміщень, надає внутрішнього простору особливий затишок і комфорт. В останні роки ковролін широко використовується для облицювання підлоги в дитячих кімнатах, спальнях, для покриття сходових маршів в заміських будинках і міських квартирах. Матеріал володіє відмінними функціональними та якісними характеристиками, має тривалий термін служби і простоту в догляді. Ще однією перевагою покриття є доступна для будь-якої людини укладання ковроліну своїми руками, яку можна провести самостійно за допомогою звичайних інструментів і витратних матеріалів. Головне - це дотримуватися технологію укладання, яка безпосередньо залежить від фактичної підготовки підлоги і вибору ковроліну.

Заміри при придбанні ковроліну

Замеры при приобретении ковролина

Спочатку необхідно провести виміри приміщення, придбати матеріал і підготувати інструменти. Чим якісніше і ретельніше буде проведена підготовка, тим швидше і легше пройде процес укладання.

При виборі ковроліну керуються двома завданнями - надійність і довговічність покриття та його сумісність зі стильовим рішенням кімнати.

При проведенні вимірів і розрахунків враховують:

 • Стандартну ширину килимового покриття
 • Геометричну форму і площу приміщення
 • Відсутність або наявність у приміщенні ніш, нестандартних перегородок і інших архітектурних елементів
 • Необхідно додати до отриманого результату 10% матеріалу на можливі відходи.

Ретельні розрахунки допоможуть при придбанні матеріалу уникнути його перевитрати і виконати, якщо це можливо, настил із цільного шматка покриття.

Підготовчий етап

Подготовительный этап

Перед тим як правильно укласти ковролін, необхідно оцінити фактичний стан основи підлоги. Ідеально рівну основу під килимове покриття не потрібно, і в цьому його перевага. Ковроліном можна облицьовувати будь-яку поверхню: бетон, лінолеум, дошки, кахель і паркет.

При явних перепадах, наявність ям, значних тріщин і горбків слід провести комплекс підготовчих робіт. Якщо старе покриття знаходиться в незадовільному стані, його потрібно видалити, а потім відремонтувати підлогу.

Додатково потрібно дотримати наступні умови:

 • Мінімум за добу необхідно розкачати ковролін в приміщенні, в якому передбачається укладання
 • В кімнаті повинна бути температура повітря при укладанні не нижче 15°C
 • До укладання основу підлоги ретельно очищають від пилу, бажано спеціальними промисловими пилососами. Додатково рекомендується обробити бетонну основу глибокопроникаючою грунтовкою.

Використання підкладки при укладанні ковроліну рекомендується багатьма виробниками, проте зазвичай наші майстри опускають цей етап робіт. Однак у цього підготовчого шару є свої переваги.

Підкладка при укладанні ковроліну необхідна:

 • Для створення відчуття додаткового тепла
 • Згладжування дрібних нерівностей і дефектів поверхні підлоги
 • Для збільшення терміну експлуатації покриття. На думку виробників, підкладка збільшує термін служби ковроліну мінімум в 2 рази

Укладання килимового покриття може виконуватися чотирма методами:

 • Укладання на клей
 • Стретчинг (методом натягу)
 • Укладання вільна з фіксацією по периметру
 • Укладання вільна з фіксацією на скотч

Укладання ковроліну на клей

Монтаж килимового покриття на клей проводиться з частковим або повним приклеюванням матеріалу. Суцільне приклеювання застосовують при укладанні декількох шматків матеріалу в одному приміщенні. Звичайно цей метод використовується при проведенні робіт на великих просторах, він виключає утворення зморшок і міхурів на ковроліні.

Спочатку розстеляють ковролін на підлозі і прирізають з допуском на стіни по 5 див. Надлишки відрізають. Покриття складають удвічі і промащують підлогу клеєм з одного боку. Розправляючи ковролін, його приклеюють, притискаючи до підлоги і розтягуючи полотно до країв. Аналогічно фіксують іншу сторону. Після вирівнювання і розгладження приклеєного ковроліну його остаточно прирізають і встановлюють плінтуси.

Укладання ковроліну вільна з фіксацією по периметру

Цей метод монтажу килимового покриття відноситься до найбільш простим і недорогим, що оптимально підходить для кімнат з невеликою площею. При цьому є одна важлива умова - ковролін повинен укладатися цілісним шматком.

Спочатку розкочуються покриття з напуском на стіни по 5 див. До самої короткої стіни полотно прикладають заводським зрізом і фіксують його плінтусом. Потім натягують ковролін до протилежної стіни, розтягуючи його в сторони. Надлишки покриття обрізають уздовж стін і закріплюють полотно плінтусом. В районі порогу у дверному прорізі ковролін притискають металевою рейкою. Обов'язково ретельно натягуйте покриття, щоб не утворилися зморшки і міхури.

Укладання ковроліну вільна з фіксацією на скотч

Також відноситься до поширених методів настилу ковроліну. Клейкі стрічки вибирають залежно види ковроліну. Настил килимового покриття проводять у тій же послідовності, що і при укладанні на клей, тільки з використанням скотча. Двосторонній скотч фіксують до підлоги по периметру приміщення, а також під всім полотном у вигляді довільної решетування 50х50см. Цей метод укладання належить до найменш надійним і недовговічним.

Укладання ковроліну стретчинг (методом натягу)

Цей спосіб бесклеевой укладання був розроблений і впроваджений англійськими дизайнерами, які скористалися властивостями матеріалу добре розтягуватися.

Укладання ковроліну проводять з допомогою грипперов - спеціальних рейок, на яких набиті два ряди цвяхів, що забиті під кутом 45 градусів і інструментів для натягування матеріалу (стретчеров). Рейки кріплять по периметру приміщення, і на них фіксують полотно з допомогою колінного стретчера. Фіксують покриття на цвяхи рейки.

Після укладання ковроліну необхідно дати скотчу або клею підсохнути. Протягом доби не рекомендується заходити в приміщення і не вести в ньому ніякі роботи. Якщо вся процедура по настилу килимового покриття проведена без порушення технології, вона буде служити власникам довгі роки, створюючи гармонію і затишок.

Ваш ковролин готов

Читайте також: