Укладання ламінату на фанеру


Укладка ламината на фанеру

Укладання ламінату на фанеру належить до найкращим технологіям монтажу підлогового покриття. Фанера в якості відмінною підготовчої основи виконує одночасно декілька функцій: вирівнює нерівності поверхні, що амортизує під час пересування по приміщенню, додатково утеплює підлоги і виступає в ролі якісної звукоізоляції за рахунок своєї пористої структури. До того ж така підготовка дозволяє значно скоротити час на фінішну укладання ламінату і значно продовжить термін його служби.

Підготовчі роботи

Перед тим, як приступити до виконання монтажних робіт необхідно виконувати певний обсяг підготовчих заходів. Поверхня підлоги ретельно очищається від будівельного сміття, пилу і бруду, ліквідуються явні нерівності і перепади. Тріщини, відколи й ямки в стяжці закладаються спеціальною сумішшю з швидким схоплюванням і шліфуються наждачним папером.


Подготовительные работы перед укладкой

Підстава обов'язково покривається грунтовкою. Аналогічної підготовки піддаються і дерев'яні підлоги, з тим лише відмінністю, що для вирівнювання даної поверхні використовуються спеціальні шпаклівки і склади по роботі з деревиною.

Розкрій і підгонка матеріалу


Раскрой и подгонка материала

Спочатку листи фанери розкладають на поверхні підлоги зі зміщенням, не допускаючи перетину в одній точці відразу чотирьох швів. Вже підігнані панелі нумерують і тимчасово прибирають. Для зручності монтажу листи фанери розшивають на чотири рівні частини. Розпилюють матеріал дуже акуратно, не пошкоджуючи країв, не допускаючи сколів і розшарування фанери.

Укладання листами меншого формату підвищує число компенсаційних зазорів, знижують амортизацію готової підлоги і збільшують міцність всієї наземної конструкції. Обов'язково залишають технологічний зазор між листами фанери і стіною не менше 5 мм. Такий прийом збільшує термін служби матеріалу і дозволяє йому витримувати значні навантаження.

Кріплення фанери

До підготовленій основі фанеру фіксують високоякісним клеєм: вододисперсійним на основі ПВА або двокомпонентним складом. Клей наноситься максимально рівним шаром, з таким розрахунком, щоб він заповнив увесь простір і порожнини під фанерою.


Клей для фанеры

Приклеюють листи з рівномірним тиском, додатково стягуючи їх саморізами або дюбелями. Обов'язково капелюшки саморезов ретельно втоплюють у фанеру, щоб вони не виступали за поверхню матеріалу. Кріплять елементи розташовують по всьому периметру листів і додатково ще по діагоналі.

Перед укладанням ламінату фанерні листи ретельно шліфують, для отримання ідеально рівної поверхні. Шліфовку можна зробити за допомогою ручного інструменту або з використанням спеціальної шліфувальної машини, яка сьогодні здається погодинно напрокат. Після шліфування підстава грунтовно затирають наждачним папером.


Укладка фанеры на пол

Завершуються роботи перевіркою якості укладання, для чого по покладених листами матеріалу виробляють рівномірний стукіт. Про якісному монтажі свідчить глухий звук в різних частинах поверхні.

Укладання ламінату на фанеру

Перед тим, як починати монтажні роботи, слід визначитися зі способом укладання, безпосередньо або по діагоналі. У будь-якому випадку фахівці рекомендують починати з лівого кута приміщення. При укладанні важливо залишати невеликий зазор між панелями і стіною (в межах 10-15мм). Для полегшення контролю та дотримання технології укладання уздовж стіни кладуть дерев'яну рейку.


Процесс укладки ламината на фанеру

Прибирають її тільки після завершення монтажу першого ряду. Замість рейки досвідчені фахівці використовують повністю однакові чепики з деревини. Їх можна буде залишити і не виймати після закінчення робіт. Якщо не дотримати цю умову і не залишити в процесі укладання компенсаційний зазор, ламінат в процесі експлуатації може викривитися, піднятися або може з'явитися неприємний скрип під час переміщення. Другий ряд матеріалу укладають, зміщуючи панелі на 40-60 см. Це прийом монтажу ламінату вразбежку нагадує цегляну кладку.

Великою популярністю користується укладання по діагоналі, для якого ламінат монтують під певним кутом, збільшуючи приміщення, надаючи йому незвичайний, оригінальний вигляд. В основному цей метод використовують для обробки кімнат з еркерами, скошеними кутами, нішами й виступами. Дуже стильно виглядає діагональне укладання в квартирах з вільним плануванням, а також при використанні ламінату, який достовірно імітує натуральну паркетну дошку або дорогі сорти деревини: тік, мербау, ебенове дерево і т. д.


Способы укладки ламината

Ламінат у цьому варіанті розміщують під певним кутом до стін приміщення, зазвичай цей ухил становить 45 градусів. Укладання цим способом більш складна і трудомістка, проте, в результаті покриття виглядає більш ефектно і ексклюзивно.

Відео

Дивіться відеосюжет, присвячений укладанні ламінату на фанеру.