Укладання ламінату на лінолеум


Укладка ламината на линолеум

До недавніх пір лінолеум був одним з найпоширеніших видів підлогового покриття. Але час бере своє, будівельний ринок заповнюється більш сучасними і практичними матеріалами, і вже повсюдно лінолеум витісняється більш зручним, красивим і практичним ламінатом.

Приступаючи до ремонту квартир, в яких на підлозі лежить нехай і дещо застарілий, але цілком хороший лінолеум, у господарів зазвичай виникає кілька питань:

 1. Можлива укладка ламінату на лінолеум?
 2. Можна використовувати лінолеум в якості підкладки під підлогове покриття з ламінату?

І якщо на перше питання можна дати однозначно позитивну відповідь, то з другого питання є ряд серйозних заперечень.

Переваги укладання ламінату на лінолеум


Преимущества укладки ламината на линолеум

Переваги підлогового покриття з ламінату очевидні. Це дуже красивий і одночасно недорогий матеріал, зручний в монтажі, забезпечений надійною замковою системою та володіє відмінними експлуатаційними характеристиками - вологостійкістю, стійкістю до стирання, довговічністю.


В чем плюсы укладки ламината на линолеум

Укладання ламінату на лінолеум дозволить:

 • підвищити теплозахисні властивості підлоги;
 • значно поліпшити звукоізоляційні характеристики;
 • заощадити на проведенні дорогих шумо - і теплозахисних заходів.

Це вкрай актуально для великопанельних будинків, особливо якщо доводиться жити в оточенні галасливих сусідів, а також для квартир, розташованих на перших поверхах будівель.

Заперечення проти використання лінолеуму в якості підкладки під ламінат


Линолеум как подложка

Підкладка є одним з найважливіших компонентів даного виду підлогового покриття, так як саме вона забезпечує необхідну для ламінату амортизацію.

Зверніть увагу! Якщо знехтувати її укладанням, то підлоги дуже швидко почнуть скрипіти і тріскатися, що з точки зору нормальної експлуатації просто неприпустимо.

Лінолеум в якості підкладки під ламінат не рекомендується застосовувати по цілому ряду причин:

 • недостатня жорсткість лінолеуму може призвести до просідання і викривлення підлог з ламінату;
 • лінолеум не має пористу структуру, необхідної для амортизації ламінату, з-за чого він може покритися тріщинами;
 • у лінолеуму відсутні необхідні гідроізоляційні характеристики.

Однак лінолеум цілком можна використовувати в якості основи, на яку буде покладена підкладка під ламінат.

Підготовка підлоги для укладання ламінату на лінолеум


Подготовка к укладке ламината

Як будь-який вид будівельних та оздоблювальних робіт укладання ламінату на лінолеум вимагає певних знань і навичок, але освоїти їх зовсім не складно.

Зверніть увагу! Перед укладанням матеріал треба підготувати до майбутніх умов експлуатації. Для цього ламінат на кілька днів заносять у приміщення, щоб він зрівнявся з ним по температурі і вологості.

Слід завчасно підготувати всі необхідні для роботи матеріали та інструменти, а також перевірити стан підлоги і лінолеуму. Основа під укладання ламінату повинна мати рівну і гладку поверхню з величиною перепадів не більше трьох міліметрів.


Линолеум как основание

Використовуваний в якості підстави лінолеум повинен відповідати наступним вимогам:

 • не мати видимих пошкоджень;
 • володіти достатньою жорсткістю і міцністю;
 • бути сухою і очищеною від забруднень;
 • вологість лінолеуму не повинна бути вище вологості приміщення.

Якщо з яких-небудь параметрами лінолеум не відповідає цим вимогам, то необхідно спочатку усунути дефекти і тільки після цього приступати до укладання покриття.

Для поліпшення амортизації ламінату лінолеум покривається шаром спеціальної підкладки, виконаної з поліестеру, спіненого поліетилену або пробки.

Зверніть увагу! Поліпшити гідроізоляцію підлоги допоможе прокладання декількох шарів щільного поліетилену, між якими укладений шар полістиролу.

Технологія укладання ламінату на лінолеум

Укладання ламінату на лінолеум має проводитися чітко по технології, так як від цього залежить якість ламінованого покриття та його довговічність. Щоб стикувальні шви були максимально непомітні, укладання ламінату виробляють від вікна у перпендикулярному до неї напрямі.


Порядок укладки ламината

Настил підлоги починають з двох дощок першого ряду. Для створення деформаційного зазору між стіною і покриттям встановлюються розпірні клини. При зміні температури і вологості в приміщенні просвіт шириною 10 мм дозволяє уникнути деформації ламінатного покриття.

Для полегшення зчеплення і прискорення монтажних робіт ламінат укладається замком до себе. Торцеві стики між панелями у суміжних рядах повинні розташовуватися з разбіжкою не менше ніж 300 мм, що забезпечує рівномірний розподіл навантаження по поверхні підлогового покриття. Остання панель встановлюється за допомогою струбцини, що допомагає утримувати її в нерухомому стані.


Установка плинтуса в конце работы

Завершується укладання ламінату на лінолеум монтажем плінтусів, які зазвичай підбираються колір підлогового покриття. Плінтуса закріплюють підлогове покриття, служать перешкодою для попадання вологи і сміття в деформаційний зазор і при наявності спеціальних каналів можуть використовуватися для прокладки проводів і телевізійного кабелю.

Як би добре і правильно не був покладений ламінат на лінолеум, щоб підлогове покриття зберігав свій привабливий вигляд і служило як можна довше, необхідно знати і дотримуватися правил експлуатації і догляду за ним.

Відео

Процес укладання ламінату показаний в цьому відеоролику.