Укладання лінолеуму на старий лінолеум


Укладка линолеума на старый линолеум

Що робити в ситуації, коли лінолеум на підлозі прийшов в непридатність або виглядає дуже непрезентабельно, а капітальний ремонт в осяжному майбутньому не планується? Укладання лінолеуму на старий лінолеум є цілком виправданим і легко здійсненним варіантом вирішення цієї проблеми. Причому здійснити укладку можна самотужки, не витрачаючи зайвих грошей і вдаючись до допомоги професіоналів.

Підготовчі роботи


Подготовительные работы перед укладкой

Для початку потрібно звільнити приміщення від меблів і предметів інтер'єру і акуратно зняти плінтуса, утримують старий лінолеум. Потім слід провести ретельну ревізію підлогового покриття і по можливості усунути дефекти, здатні вплинути на якість укладання нового лінолеуму:

  • якщо на старому лінолеумі є повітряні бульбашки і погано проклеєні до основи ділянки, то їх необхідно розгладити і закріпити з допомогою клею;
  • широкі шви і тріщини можна заповнити герметиком, потім вирівняти поверхню за допомогою гумового шпателя і залишити, щоб вони добре висохли;
  • сильно пошкоджені ділянки краще вирізати і на їх місце наклеїти латки з лінолеуму тієї ж товщини, а потім за допомогою герметика ретельно вирівняти і загладити стики;


Ремонт старого линолеума

  • якщо старий лінолеум сильно забруднений, то перед кладкою нового покриття його потрібно очистити від жирних плям, добре вимити і висушити;
  • перед укладанням нового покриття старий лінолеум потрібно ошкуріть за допомогою наждачного паперу і добре прогрунтувати, щоб поліпшити зчеплення між ними.

Технологія укладання


Технология укладки

Коли все перевірено та підготовлено, укладання лінолеуму на старий лінолеум проводиться без особливих проблем за звичайною схемою.

Лінолеум розкладається на підлозі таким чином, щоб один з його країв прилягав до стінки. Надлишки матеріалу обрізається по контуру стін прямо на підлозі за допомогою спеціального будівельного ножа.

Зверніть увагу! Якщо підлогове покриття збирається з декількох шматків лінолеуму, то їх розкладають на підлозі в потрібному порядку і тільки після цього обрізають надлишки матеріалу.

Матеріал на кілька днів залишають в раскроенном вигляді, щоб він отлежался і прийняв свою природну форму. При необхідності перед кріпленням лінолеум ще раз обрізається по краях, зберігаючи невеликий запас на усадку.


Обрезка линолеума

Для наклеювання лінолеуму на старий лінолеум використовується спеціальний клей або двосторонній скотч. Для фіксації лінолеуму з допомогою клею спочатку відгинається одна половина покриття, промащується клеєм і акуратно вкладається на місце. Попутно витісняються утворилися під поверхнею матеріалу бульбашки повітря. Потім дія повторюється з іншою половиною покриття.


Двусторонний скотч для линолеума

Якщо лінолеум збирається з декількох шматків, то шви між ними зварюють холодним способом за допомогою спеціального полімерного клею.

Зверніть увагу! Важливо щоб стики на новому лінолеумі не співпадали зі старими швами і всі ділянки були проклеєні ретельно без повітряних прошарків. Плінтуса встановлюються, коли клей остаточно висохне.

Переваги укладання лінолеуму на старий лінолеум


Преимущества укладки

Якщо стару підлогу досить рівна, а лінолеум не має явних дефектів, то укладання лінолеуму на старий лінолеум дає деякі додаткові переваги:

  • виключається необхідність демонтажних робіт і виконання мокрих операцій по влаштуванню стяжки і підготовки поверхні для укладання підлогового покриття;
  • підлогу отримує додатковий шар тепло і звукоізоляції;
  • подвійний шар лінолеуму виключає можливість проникнення пилу і парів конденсату в приміщення;
  • покриття знаходить додаткову м'якість;
  • витрати на оновлення підлогового покриття зводяться до мінімуму.

Для укладання на старий лінолеум краще вибирати матеріал з підкладкою або брати додаткову підкладку окремо. Це дасть більше шансів, що лінолеум не скоро порветься.

Відео

Пропонуємо вашій увазі відео, які допоможуть вам без зайвих проблем впоратися з укладкою лінолеуму.