Укладання мармурової плитки на підлогу

17.01.2021
3 349
Admin

Укладка мраморной плитки на пол

  1. Методи обробки мармуру
  2. Інструменти для укладання мармурової плитки
  3. Технологія укладання мармурової плитки

Будь-яка робота одночасно і важка, і легка, і укладання мармурової плитки на підлогу - не виняток. Однак якщо робота виконана першокласно - витрачені зусилля окупляться сторицею, мармурова підлога виглядає елегантно, надаючи лиск будь-якому приміщенню. З чисто практичної, будівельної точки зору, мармуром вважається породи середнього і високого ступеня твердості (повністю раскристаллизованная порода), піддаються шліфовці і поліровці. М'який мармур (частково раскристаллизованная порода), що володіє здатністю добре поглинати вологу, в будівництві практично не застосовується, так як володіє низькою міцністю і морозостійкістю. Основний колір мармуру - білий (чистий мармур). Також є мармур різноманітних кольорів: зеленого, рожевого, жовтого, червоного, коричневого, блакитного, чорного, сірого.

Методи обробки мармуру

Полировка и шлифовка мрамора

Існує два методи обробки мармуру: шліфування і полірування. Полірування робиться з метою додання поверхні мармуру дзеркального блиску. З певних точок зору така поверхня відмінно відображає світло. Полірування застосовується в тих випадках, коли передбачається тривале використання мармуру. Природно, з часом на відполірованої поверхні з'являються тріщини і подряпини, однак це не проблематично, так як шляхом переполировки досягається стан нової поверхні. Шліфування мармуру - це етап, що передує поліровці. Поверхня каменю вирівнюється і обробляється спеціальними інструментами без подальшого надання дзеркального блиску. Естетично такий мармур виглядає, звичайно, менш привабливо, ніж полірований, але має кілька важливих позитивних властивостей: менш слизький, менше схильний до подряпин і сколів. Тому, якщо планується покривати підлогу в слабоосвещенних приміщеннях, наприклад, краще віддати перевагу такий вид обробки. Мармурова плитка частіше буває наступних розмірів: 25 х 25см або 25 х 45см, товщина 10-12мм.

Інструменти для укладання мармурової плитки

Для укладання плитки вам знадобляться наступні інструменти і матеріали:

1) чиста тканина; 2) рівень; 3) відро; 4) губка; 5) захисні рукавички; 6) скребок з гумовою насадкою; 7) фанера і кріплення; 8) клей; 9) зубчастий скребок; 10) мармурова плитка; 11) захисна стрічка; 12) роздільники для плитки; 13) пилка для плитки; 14) респіратор або захисна маска; 15) товсті робочі рукавички; 16) білий портландцемент; 17) шматок мішковини; 18) ацетон. Зверніть увагу на запобіжні заходи - не обробляйте плитку без спеціальних рукавичок!

Технологія укладання мармурової плитки

Технология укладки мраморной плитки

Для початку ретельно вирівнюємо і очищаємо робочу поверхню. Далі наноситься клей гребінчастим скребком, з невеликим надлишком. Клей слід замішувати строго по інструкції фірми-виробника для поліпшення адгезії. Тут принцип такий: наноситься клей на площу однієї плитки, потім на це місце кладеться плитка, потім на поверхню для іншої плитки наступна порція клею і наступна плитка. Це робиться для того, щоб на клейової поверхні не утворювався шар, погіршує адгезію плитки. При підгонці плитки під габарити кімнати плитку майже завжди доводиться різати. Це робиться досить простим способом: спочатку вирізається 3/4 плитки, потім плитка повертається на 180 градусів і вирізається чверть, що залишилася. Мармурова плитка часто буває досить крихкою і доводиться страхуватися від відколів. Найбільш часто для різання плитки застосовується електропила з водяним охолодженням, з ковзаючою кареткою і алмазним лезом. Звичайно, при цьому не слід забувати про заходи безпеки, працювати в спеціальних рукавичках, захисних окулярах і респіраторі. Укладати плитку потрібно шляхом сильного надавлювання зверху, і стежити за тим, щоб клей не потрапляв між швами і на лицьову поверхню. При натисканні плитку не потрібно "возити" по поверхні, а саме натискати зверху. При укладанні сусідніх плиток між ними ставлять роздільники, дотримуючись при цьому рівномірність товщини швів. Після цього залишають плитку сохнути 1 день, а потім приступають до наступного етапу: закриття швів цементом. Портланд-цемент замішується до густої кремоподібної консистенції. При цих маніпуляціях також не забувайте про заходи безпеки і працюйте в захисних рукавичках, масці, окулярах. Нанесіть приготований цемент попередньо зволожені губкою шви і ущільніть його шпателем з гумовою насадкою. Почекайте 10 хвилин, потім збризніть водою і закінчите корекцію цементного шару шматком мішковини. Постарайтеся видалити надлишки цементу до того, як він засохне. Використані інструменти очистіть ацетоном.

Красивое сочетание мраморной плитки

Пол из мрамора

Читайте також: