Встановлення бетонної огорожі своїми руками

Установка бетонного забора своими руками

Зведення огорожі по периметру заміського ділянки - насущна задача для кожного власника. Воно не тільки чітко визначить межі ділянки, але і сховає від чужих очей щоденне життя сім'ї в приватному будинку.

Одним з найбільш міцних варіантів є бетонні паркани. Вони володіють декількома безперечними перевагами:

 1. Є міцними огорожами, надійно захищають власників від цікавих очей.
 2. Володіють підвищеною морозостійкістю.
 3. Можуть бути зроблені власними руками.
 4. Дозволяють реалізувати дизайн будь-якого виду складності і будь-якого кольору.
 5. Пожежобезпечні.

У деяких випадках власники земельних ділянок мають намір заощадити на робітників. В цьому випадку проводиться встановлення бетонної огорожі своїми руками. Для цього необхідно мати:

 • Будівельний рівень, мотузку, рулетку.
 • Лопату, ручну бетономішалку, дошки для опалубки.
 • Портландцемент (бажано марки М500), пісок без включення великих каменів або домішок глини.
 • Стовпи (металеві, дерев'яні, бетонні), бетонні плити, щебінь. Опціонально - металеві стержні або сітка для армування.

Декоративний бетонний паркан

Декоративный забор

Найчастіше бетонний паркан являє собою стовпи з бетону, металу або дерева - на які кріпляться суцільні бетонні панелі. Однак власники ділянок хочуть бачити не тільки надійний, але і гарну огорожу. Для цього існує маса різних форм для виготовлення «повітряних», елегантних бетонних парканів.

Для встановлення бетонної огорожі певної форми і кольору необхідно мати до вже перерахованого списку:

 • пластикові форми;
 • пластифікатор;
 • дерев'яні щити для розміщення форми.

При замішуванні бетону для формування майбутньої потрібно ретельно розрахувати необхідну кількість цементу, піску і пластифікатора. Це необхідно для попередження розтріскування готового виробу, а також збільшення його міцнісних якостей.

Зверніть увагу! При бажанні можна додати в розчин барвник, щоб не фарбувати готовий огорожу після його установки.

Формы для отливки деталей забора

Дерев'яні щити потрібно встановити строго в горизонтальному положенні, розташувати на них пластикові форми, які повинні бути заздалегідь змащені сумішшю відпрацьованого машинного масла і солярки. У форму до середини заливають бетон, потім кладуть арматурну сітку, і до кінця акуратно заповнюють форму бетоном.

Зверніть увагу! При виготовленні формових елементів з бетону після заливки форми треба влаштувати ефект вібростолу для кращого саджання матеріалу та запобігання виникнення повітряних бульбашок. Такий ефект домагається постукуванням молотка по дерев'яному щита навколо заповненої форми.

Красивый забор из бетона

Бетонна заготівля обсихає безпосередньо в письмовій формі протягом 40-50 годин, після чого її витягають і дають обсохнути на повітрі від 20 до 30 днів.

Монтаж бетонного паркану

Установка декоративного забора

 • Спочатку потрібно визначити місце розташування майбутньої огорожі, намічаючи його кілочками і мотузкою, перевіряючи відстані за допомогою рулетки. Стовпи для паркану з бетону повинні розташовуватися через 2-2,5 м.
 • Потім необхідно підготувати отвори для установки стовпів майбутнього огорожі. Їх глибина повинна бути не менше 60 см - 1 м, залежно від глибини промерзання в даній місцевості; ширина - 40-50 див.
 • В отвори для стовпів укладається піщано-гравійна подушка, після чого встановлюються основні елементи огорожі і фіксуються бетонним розчином до третини або середини висоти отвори в грунті.
 • В суцільних або формувальних бетонних плитах нерідко бувають передбачені спеціальні отвори для кріплення до стовпів огорожі. Якщо їх немає, потрібно виготовити їх самостійно.
 • Бетонні плити або формувальні елементи з бетону потрібно «одягнути» на встановлені і укріплені стовпи.

Установка забора на ленточный фундамент

У разі, якщо встановлення бетонної огорожі своїми руками планується з використанням стрічкового фундаменту, послідовність монтажу огорожі дещо зміниться.

 • Разом з отворами під стовпи потрібно підготувати траншеї для стрічкового фундаменту. Їх глибина повинна бути такою ж, як і для стовпів, а ширина трохи менше.
 • Над поверхнею грунту потрібно підготувати дерев'яну опалубку потрібного розміру. Для економії сил і часу фахівці рекомендують підготувати опалубку для одного прольоту паркану, і готувати стрічковий фундамент огорожі, переносячи готову опалубку від одного польоту до іншого.
 • У траншеї потрібно помістити піщано-гравійну подушку, арматуру і залити бетонним розчином.
 • На стрічковий фундамент, як на підставу, що поміщаються бетонні плити - суцільні або формувальні.

Звести бетонний паркан своїми руками - не така вже складна задача. Основна складність полягає в ретельних розрахунках. Бетонний паркан не тільки міцний і економічний при зведенні, він не вимагає стільки часу, скільки потрібно для спорудження, наприклад, цегляного паркану.

Ярослав Корнілов 27.08.14 17:07
Будівництво бетонного паркану мені здалося досить складним процесом, особливо це стосується з'єднання його частин. Але в підсумку я впорався. Вийшло не так вже й погано.

Геннадій Сташков 27.08.14 17:10
Такі повідомлення приємно читати.

Статті по темі